12 Dev Girişimciden Yatırım Yapacaklara Tavsiyeler

0

Onların zihninde küçük fikirler vardı, bunları yatırıma dönüştürdüler ve iş dünyasının çalışma şeklini, düşünce yapısını ve yüzünü değiştirdiler. işte 12 girişimcinin başarıya yönelik tavsiyeleri:

Steve Jobs, Bill Gates, Fred Smith, Jeff Bezos, Larry Page & Sergey Brin, Howard Schultz, Mark Zukerberg, John Mackey, Herb Kelleher, Narayana Murthy, Sam Walton ve Muhammed Yunus. Onlar, zamanımızın en büyük 12 yatırımcısı.

[pull_quote_center]Onlar yarattıkları kavramları işe dönüştürdüler ve iş dünyasının yüzünü değiştirdiler. Onlar getirdikleri yeniliklerle, kendi sektörlerinde devrim yarattılar. Tüketici, ürün ilişkisini yeniden tanımladılar. Kısacası oyunun kurallarını yeniden yazdılar.[/pull_quote_center]

Steve Jobs, Macintosh, iPod, iTunes, iPhone ve iPad için pazar araştırması yapmadı. Hatta Macintosh’u piyasaya sunduğunda “Alexander Graham Bell telefonu keşfetmeden önce pazar araştırması yaptı mı?” yorumunda bulundu

Google son üç yılda Ar-Ge’ye 11.8 milyar dolar yatırım yaptı. Geçtiğimiz sene yılın CEO’su seçilen Larry Page, “bizim için önemli olan insanların gerçekten yaratıcı olmaları ve sınırların dışında düşünebilmeleri” diyor.

Grameen Bank kurucusu Muhammed Yunus, “Yoksulluğun suçu yoksul insanlar değil, bizleriz. Yoksullukla farklı girişimlere ihtiyaç var. Neden yoksulluk, sorusunun yanıtını yoksullarda aramayın, kendinizde arayın” diyor.

FedEx kurucusu Fred Smith, “Şirketi, ABD ordusundan edindiğim liderlik özellikleri ile kurdum. Bir botla kıyıya geldiğinizde, silahlarınız yoktur. Bu yüzden Deniz Kuvvetleri yakın hava desteğini yarattı. Ben de FedEx’te bunu yaptım.”

[quote_box_center]İş Adamlarının tavsiyelerine aşağıdaki sıra numaralarından ileri yaparak okuyabilirsiniz.[/quote_box_center]

İLGİLİ YAZI :  Pazartesi Sendromu ve İnsanlara Yaşattığı 32 Duygu