Pazar, Ocak 19, 2020

30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!

Editör Önerileri

MÜMİN SEKMAN GELİŞİM GRUBU KURDU!

Türkiye'de ilk defa kişisel gelişim unvanını kullanan ve yazdığı çok satan kitapları ile tanınan Mümin Sekman tarafından...

Duygusal Zeka ve Empati

Bir köylü eşeğiyle katırını iyice yükleyerek şehre doğru yola çıkmış. Yol uzun, hayvanların yükü ise oldukça ağırmış. Katıra göre...

Akademinin Dayanılmaz Ağırlığı

Akademinin dayanılmaz ağırlığı ve yüksek öğretimde senaryolar Eğitim sorunumuzu çözmeden, toplumsal sorunlarımızı...
hayat - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

Bir şeyi alışkanlık haline getirmek için onu 30 gün boyunca aralıksız yapmak gerekiyor. İşte 30 günde hayatınızı ve kariyerinizi istediğiniz yere taşımanızı sağlayacak öneriler…

Hayat, geri dönüşü olmayan bir tünel gibidir. Bir saniye öncesine dönmek ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle memnun olmadığınız şeyleri değiştirmek için zamanı iyi değerlendirmeniz gerekir. İşte sıkıcı bir hayatı değiştirecek öneriler…

1. Sevdiğinizi Söyleyin

1.  Sevdiğinizi Söyleyin Her gün sevdiğiniz birine mesajla, e-postayla veya telefonla onu sevdiğinizi söyleyin. Hayatta hep olumsuz olayları anlatmaya odaklanırız. Bu nedenle sevdiklerimizi ihmal ediyor olabiliriz. hayat - fft20 mf3023603 - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - fft20 mf3023603 - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Her gün sevdiğiniz birine mesajla, e-postayla veya telefonla onu sevdiğinizi söyleyin. Hayatta hep olumsuz olayları anlatmaya odaklanırız. Bu nedenle sevdiklerimizi ihmal ediyor olabiliriz.

2. Yabancı biriyle iletişim kurun

2.  Yabancı biriyle iletişim kurun Özellikle iş hayatında etrafımızda onlarca tanımadığımız ancak iş yapmak zorunda kalabileceğimiz insan vardır. 30 gün boyunca farklı biriyle tanışın ve iletişim kurun. hayat - ileti im - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - ileti C5 9Fim - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Özellikle iş hayatında etrafımızda onlarca tanımadığımız ancak iş yapmak zorunda kalabileceğimiz insan vardır. 30 gün boyunca farklı biriyle tanışın ve iletişim kurun.Özellikle iş hayatında etrafımızda onlarca tanımadığımız ancak iş yapmak zorunda kalabileceğimiz insan vardır. 30 gün boyunca farklı biriyle tanışın ve iletişim kurun.

3. Her güne bir fotoğraf3.  Her güne bir fotoğraf 30 günün nasıl geçtiğini belgelemek için her gün bir fotoğraf çekin. Deneyin sonunda yepyeni yönlerinizi keşfetmiş olabilirsiniz. hayat - foto raf - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - foto C4 9Fraf - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!

30 günün nasıl geçtiğini belgelemek için her gün bir fotoğraf çekin. Deneyin sonunda yepyeni yönlerinizi keşfetmiş olabilirsiniz.

4. İnançlarınızı sorgulayın4.  İnançlarınızı sorgulayın İnançlarınızı sorgulamak size farklı bakış açıları kazandırır. Her gün çok güçlü bir şekilde inandığınız farklı bir görüşü sorgulayın. hayat - inan  - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - inan C3 A7 - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!

İnançlarınızı sorgulamak size farklı bakış açıları kazandırır. Her gün çok güçlü bir şekilde inandığınız farklı bir görüşü sorgulayın.

5. 30 dakika yürüyün

5.  30 dakika yürüyün Yürümek, sağlıklı, rahatlatıcı ve ilham verici bir eylemdir. Her gün 30 dakika yürümek hem beden sağlığınıza iyi gelir hem de ruhunuza. hayat - y r y   - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - y C3 BCr C3 BCy C3 BC C5 9F - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Yürümek, sağlıklı, rahatlatıcı ve ilham verici bir eylemdir. Her gün 30 dakika yürümek hem beden sağlığınıza iyi gelir hem de ruhunuza.

6. Her güne yeni bir tarif

6.  Her güne yeni bir tarif Yemek pişirmek kişinin tüm düşüncelerinden arınmasını sağlar. Stresli bir iş gününün akşamında kendinize ve sevdiklerinize yemek hazırlayabilirsiniz. hayat - yemek - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - yemek - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Yemek pişirmek kişinin tüm düşüncelerinden arınmasını sağlar. Stresli bir iş gününün akşamında kendinize ve sevdiklerinize yemek hazırlayabilirsiniz.

7. 30 gün detoks!

7.  30 gün detoks! 30 gün boyunca her türlü alkollü içecekten uzak durun. Arkadaş çevreniz sizi gece gezmelerine çekiyorsa farklı kişilerle tanışmayı veya evde oturmayı tercih edin. Unutmayın! Alkol, aradığınız soruların cevabını vermediği gibi sorunlarınızı da çözmez. hayat - detoks - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - detoks - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
30 gün boyunca her türlü alkollü içecekten uzak durun. Arkadaş çevreniz sizi gece gezmelerine çekiyorsa farklı kişilerle tanışmayı veya evde oturmayı tercih edin. Unutmayın! Alkol, aradığınız soruların cevabını vermediği gibi sorunlarınızı da çözmez.

8. Roman yazın

8.  Roman yazın 30 günde 50.000 kelimelik bir roman yazın. Ne kadar keyifli zaman geçirebileceğinizi hayal bile edemezsiniz! hayat - yaz  - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - yaz C4 B1 - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
30 günde 50.000 kelimelik bir roman yazın. Ne kadar keyifli zaman geçirebileceğinizi hayal bile edemezsiniz!

9. Örgü örün

9.  Örgü örün Rengarenk atkılar, kazaklar ve şapkalar mı örmek istiyorsunuz? Yaratıcılığınızı geliştirecek bu hobi için 30 gün örgü örün. hayat -  rg  - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - C3 B6rg C3 BC - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Rengarenk atkılar, kazaklar ve şapkalar mı örmek istiyorsunuz? Yaratıcılığınızı geliştirecek bu hobi için 30 gün örgü örün.

10. Belgeseller güzeldir

10.  Belgeseller güzeldir Her gün yeni bir belgesel izleyin. 30 gün sonra genel kültür seviyenizdeki artış sizi bile şaşırtacak. Yeni şeyler öğrenmek insanı her zaman mutlu eder. hayat - belgesel - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - belgesel - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Her gün yeni bir belgesel izleyin. 30 gün sonra genel kültür seviyenizdeki artış sizi bile şaşırtacak. Yeni şeyler öğrenmek insanı her zaman mutlu eder.

11. Her güne bir bölüm

11.  Her güne bir bölüm Bir oturuşta yüzlerce sayfa kitap okumanıza gerek yok. Her gün bir bölüm okuyarak bu muhteşem alışkanlığınızı geri kazanabilirsiniz. hayat - kitap - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - kitap - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Bir oturuşta yüzlerce sayfa kitap okumanıza gerek yok. Her gün bir bölüm okuyarak bu muhteşem alışkanlığınızı geri kazanabilirsiniz.

12. Günde bir makale yeter!

12.  Günde bir makale yeter! İş hayatınızdan veya mesleğinizden memnun değil misiniz? Her zaman bir filozof olmayı mı hayal ettiniz? Hayalinizin gerçekleşmesi için dünyanın tersine dönmesi gerekmiyor. 30 gün boyunca olmak istediğiniz şeyle ilgili her gün bir makale okuyun. Sürenin sonunda ne kadar çok şey öğrendiğinize şaşıracaksınız. hayat - makale - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - makale - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
İş hayatınızdan veya mesleğinizden memnun değil misiniz? Her zaman bir filozof olmayı mı hayal ettiniz? Hayalinizin gerçekleşmesi için dünyanın tersine dönmesi gerekmiyor. 30 gün boyunca olmak istediğiniz şeyle ilgili her gün bir makale okuyun. Sürenin sonunda ne kadar çok şey öğrendiğinize şaşıracaksınız.

13. Yeni yollar deneyin

13.  Yeni yollar deneyin Hayatımızdaki en monoton şeylerden biri okula veya işe giderken geçtiğimiz yollardır. 30 gün boyunca bir sokak dahi olsa farklı bir yoldan gidin. Yıllardır oturduğunuz semtte hiç bilmediğiniz köşeler göreceğinize eminiz. hayat - yollar - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - yollar - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Hayatımızdaki en monoton şeylerden biri okula veya işe giderken geçtiğimiz yollardır. 30 gün boyunca bir sokak dahi olsa farklı bir yoldan gidin. Yıllardır oturduğunuz semtte hiç bilmediğiniz köşeler göreceğinize eminiz.

14. Medya diyeti yapın

14.  Medya diyeti yapın 30 gün boyunca Facebook, Twitter ve her türlü sosyal medya hesabınızı kapatın. Televizyon dizilerinden uzak durun. hayat - medya - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - medya - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
30 gün boyunca Facebook, Twitter ve her türlü sosyal medya hesabınızı kapatın. Televizyon dizilerinden uzak durun.

15. Merdiveni tercih edin

15.  Merdiveni tercih edin Bu yaşınıza kadar asansörü olmayan binalara girmediniz mi? 30 gün boyunca her gördüğünüzde merdivenleri tercih edin. hayat - merdiven - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - merdiven - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Bu yaşınıza kadar asansörü olmayan binalara girmediniz mi? 30 gün boyunca her gördüğünüzde merdivenleri tercih edin.

16. Erken kalkın

16.  Erken kalkın İş günleri erken kalkıyor ama hafta sonu uykunun dibine mi vuruyorsunuz? 30 gün boyunca aynı saatte kalkın.Mümkünse kısa bir yürüyüşe veya koşuya çıkın. hayat - erken kalk - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - erken kalk - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
İş günleri erken kalkıyor ama hafta sonu uykunun dibine mi vuruyorsunuz? 30 gün boyunca aynı saatte kalkın.Mümkünse kısa bir yürüyüşe veya koşuya çıkın.

17. Günlük tutun

17.  Günlük tutun Zihnimiz derya deniz olsa da her şeyi tutması mümkün değildir. 30 gün boyunca günlük tutun. hayat - g nl k - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - g C3 BCnl C3 BCk - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Zihnimiz derya deniz olsa da her şeyi tutması mümkün değildir. 30 gün boyunca günlük tutun.

18. Yalan söylemeyin

18.  Yalan söylemeyin Ne işte ne de özel hayatınızda 30 gün boyunca hiç yalan söylemeyin! 30 gün sonunda yalanın ne kadar gereksiz olduğunu ve sizi nasıl gerdiğini fark edeceksiniz. hayat - yalan - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - yalan - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Ne işte ne de özel hayatınızda 30 gün boyunca hiç yalan söylemeyin! 30 gün sonunda yalanın ne kadar gereksiz olduğunu ve sizi nasıl gerdiğini fark edeceksiniz.

19. Şikayet etmeyin

19.  Şikayet etmeyin Bir günde ne kadar çok şikayet ettiğinizin farkında mısınız? İşten, aldığınız maaştan, erken uyanmaktan, ters yatmaktan vs. yüzlerce kez şikayet ederiz. Şikayet etmek, hayat enerjinizi emer ve mutsuz olmanıza neden olur. hayat -  ikayet - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - C5 9Fikayet - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Bir günde ne kadar çok şikayet ettiğinizin farkında mısınız? İşten, aldığınız maaştan, erken uyanmaktan, ters yatmaktan vs. yüzlerce kez şikayet ederiz. Şikayet etmek, hayat enerjinizi emer ve mutsuz olmanıza neden olur.

20. Meditasyon yapın

20.  Meditasyon yapın Ruhunuzu arındırmak ve zihninizi boşaltmak için meditasyonun gücüne inanın. Her gün uyumadan hemen önce ve uyuduktan sonra meditasyon yapın. hayat - meditasyon - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları! hayat - meditasyon - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!
Ruhunuzu arındırmak ve zihninizi boşaltmak için meditasyonun gücüne inanın. Her gün uyumadan hemen önce ve uyuduktan sonra meditasyon yapın.
- Advertisement -
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -hayat - mutlu  ocuk kare - 30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!

Yeni İçerikler

MÜMİN SEKMAN GELİŞİM GRUBU KURDU!

Türkiye'de ilk defa kişisel gelişim unvanını kullanan ve yazdığı çok satan kitapları ile tanınan Mümin Sekman tarafından...

Duygusal Zeka ve Empati

Bir köylü eşeğiyle katırını iyice yükleyerek şehre doğru yola çıkmış. Yol uzun, hayvanların yükü ise oldukça ağırmış. Katıra göre biraz daha yaşlıca olan eşek...

Akademinin Dayanılmaz Ağırlığı

Akademinin dayanılmaz ağırlığı ve yüksek öğretimde senaryolar Eğitim sorunumuzu çözmeden, toplumsal sorunlarımızı çözemeyeceğimiz net olarak görünüyor

Sarışınlar Agresif ve Hırslı Oluyor

ABD’de yapılan bir araştırma, sarışın kadınların daha agresif ve hırslı olduğunu bildirdi. California Üniversitesi'nce yapılan araştırmada, sarışın kadınların hırs ve agresiflik konusunda esmer veya kızıl...

Küçük Şeyler Deyip Geçmeyin

En iyi şeyler küçük çıkınlarda taşınırmış. Küçük bir beden çoğu kez büyük bir ruha yataklık edermiş. Ufak balıklar lezzetli olurmuş. Ateşe küçük odunlar atılırsa...

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -