30 günde hayatınızı değiştirmenin yolları!

0

Bir şeyi alışkanlık haline getirmek için onu 30 gün boyunca aralıksız yapmak gerekiyor. İşte 30 günde hayatınızı ve kariyerinizi istediğiniz yere taşımanızı sağlayacak öneriler…

Hayat, geri dönüşü olmayan bir tünel gibidir. Bir saniye öncesine dönmek ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle memnun olmadığınız şeyleri değiştirmek için zamanı iyi değerlendirmeniz gerekir. İşte sıkıcı bir hayatı değiştirecek öneriler…

1. Sevdiğinizi Söyleyin

1.  Sevdiğinizi Söyleyin Her gün sevdiğiniz birine mesajla, e-postayla veya telefonla onu sevdiğinizi söyleyin. Hayatta hep olumsuz olayları anlatmaya odaklanırız. Bu nedenle sevdiklerimizi ihmal ediyor olabiliriz.
Her gün sevdiğiniz birine mesajla, e-postayla veya telefonla onu sevdiğinizi söyleyin. Hayatta hep olumsuz olayları anlatmaya odaklanırız. Bu nedenle sevdiklerimizi ihmal ediyor olabiliriz.

2. Yabancı biriyle iletişim kurun

2.  Yabancı biriyle iletişim kurun Özellikle iş hayatında etrafımızda onlarca tanımadığımız ancak iş yapmak zorunda kalabileceğimiz insan vardır. 30 gün boyunca farklı biriyle tanışın ve iletişim kurun.
Özellikle iş hayatında etrafımızda onlarca tanımadığımız ancak iş yapmak zorunda kalabileceğimiz insan vardır. 30 gün boyunca farklı biriyle tanışın ve iletişim kurun.Özellikle iş hayatında etrafımızda onlarca tanımadığımız ancak iş yapmak zorunda kalabileceğimiz insan vardır. 30 gün boyunca farklı biriyle tanışın ve iletişim kurun.

3. Her güne bir fotoğraf3.  Her güne bir fotoğraf 30 günün nasıl geçtiğini belgelemek için her gün bir fotoğraf çekin. Deneyin sonunda yepyeni yönlerinizi keşfetmiş olabilirsiniz.

30 günün nasıl geçtiğini belgelemek için her gün bir fotoğraf çekin. Deneyin sonunda yepyeni yönlerinizi keşfetmiş olabilirsiniz.

4. İnançlarınızı sorgulayın4.  İnançlarınızı sorgulayın İnançlarınızı sorgulamak size farklı bakış açıları kazandırır. Her gün çok güçlü bir şekilde inandığınız farklı bir görüşü sorgulayın.

İnançlarınızı sorgulamak size farklı bakış açıları kazandırır. Her gün çok güçlü bir şekilde inandığınız farklı bir görüşü sorgulayın.

5. 30 dakika yürüyün

5.  30 dakika yürüyün Yürümek, sağlıklı, rahatlatıcı ve ilham verici bir eylemdir. Her gün 30 dakika yürümek hem beden sağlığınıza iyi gelir hem de ruhunuza.
Yürümek, sağlıklı, rahatlatıcı ve ilham verici bir eylemdir. Her gün 30 dakika yürümek hem beden sağlığınıza iyi gelir hem de ruhunuza.

6. Her güne yeni bir tarif

6.  Her güne yeni bir tarif Yemek pişirmek kişinin tüm düşüncelerinden arınmasını sağlar. Stresli bir iş gününün akşamında kendinize ve sevdiklerinize yemek hazırlayabilirsiniz.
Yemek pişirmek kişinin tüm düşüncelerinden arınmasını sağlar. Stresli bir iş gününün akşamında kendinize ve sevdiklerinize yemek hazırlayabilirsiniz.

7. 30 gün detoks!

7.  30 gün detoks! 30 gün boyunca her türlü alkollü içecekten uzak durun. Arkadaş çevreniz sizi gece gezmelerine çekiyorsa farklı kişilerle tanışmayı veya evde oturmayı tercih edin. Unutmayın! Alkol, aradığınız soruların cevabını vermediği gibi sorunlarınızı da çözmez.
30 gün boyunca her türlü alkollü içecekten uzak durun. Arkadaş çevreniz sizi gece gezmelerine çekiyorsa farklı kişilerle tanışmayı veya evde oturmayı tercih edin. Unutmayın! Alkol, aradığınız soruların cevabını vermediği gibi sorunlarınızı da çözmez.

8. Roman yazın

8.  Roman yazın 30 günde 50.000 kelimelik bir roman yazın. Ne kadar keyifli zaman geçirebileceğinizi hayal bile edemezsiniz!
30 günde 50.000 kelimelik bir roman yazın. Ne kadar keyifli zaman geçirebileceğinizi hayal bile edemezsiniz!

9. Örgü örün

9.  Örgü örün Rengarenk atkılar, kazaklar ve şapkalar mı örmek istiyorsunuz? Yaratıcılığınızı geliştirecek bu hobi için 30 gün örgü örün.
Rengarenk atkılar, kazaklar ve şapkalar mı örmek istiyorsunuz? Yaratıcılığınızı geliştirecek bu hobi için 30 gün örgü örün.

10. Belgeseller güzeldir

10.  Belgeseller güzeldir Her gün yeni bir belgesel izleyin. 30 gün sonra genel kültür seviyenizdeki artış sizi bile şaşırtacak. Yeni şeyler öğrenmek insanı her zaman mutlu eder.
Her gün yeni bir belgesel izleyin. 30 gün sonra genel kültür seviyenizdeki artış sizi bile şaşırtacak. Yeni şeyler öğrenmek insanı her zaman mutlu eder.

11. Her güne bir bölüm

11.  Her güne bir bölüm Bir oturuşta yüzlerce sayfa kitap okumanıza gerek yok. Her gün bir bölüm okuyarak bu muhteşem alışkanlığınızı geri kazanabilirsiniz.
Bir oturuşta yüzlerce sayfa kitap okumanıza gerek yok. Her gün bir bölüm okuyarak bu muhteşem alışkanlığınızı geri kazanabilirsiniz.

12. Günde bir makale yeter!

12.  Günde bir makale yeter! İş hayatınızdan veya mesleğinizden memnun değil misiniz? Her zaman bir filozof olmayı mı hayal ettiniz? Hayalinizin gerçekleşmesi için dünyanın tersine dönmesi gerekmiyor. 30 gün boyunca olmak istediğiniz şeyle ilgili her gün bir makale okuyun. Sürenin sonunda ne kadar çok şey öğrendiğinize şaşıracaksınız.
İş hayatınızdan veya mesleğinizden memnun değil misiniz? Her zaman bir filozof olmayı mı hayal ettiniz? Hayalinizin gerçekleşmesi için dünyanın tersine dönmesi gerekmiyor. 30 gün boyunca olmak istediğiniz şeyle ilgili her gün bir makale okuyun. Sürenin sonunda ne kadar çok şey öğrendiğinize şaşıracaksınız.

13. Yeni yollar deneyin

13.  Yeni yollar deneyin Hayatımızdaki en monoton şeylerden biri okula veya işe giderken geçtiğimiz yollardır. 30 gün boyunca bir sokak dahi olsa farklı bir yoldan gidin. Yıllardır oturduğunuz semtte hiç bilmediğiniz köşeler göreceğinize eminiz.
Hayatımızdaki en monoton şeylerden biri okula veya işe giderken geçtiğimiz yollardır. 30 gün boyunca bir sokak dahi olsa farklı bir yoldan gidin. Yıllardır oturduğunuz semtte hiç bilmediğiniz köşeler göreceğinize eminiz.

14. Medya diyeti yapın

14.  Medya diyeti yapın 30 gün boyunca Facebook, Twitter ve her türlü sosyal medya hesabınızı kapatın. Televizyon dizilerinden uzak durun.
30 gün boyunca Facebook, Twitter ve her türlü sosyal medya hesabınızı kapatın. Televizyon dizilerinden uzak durun.

15. Merdiveni tercih edin

15.  Merdiveni tercih edin Bu yaşınıza kadar asansörü olmayan binalara girmediniz mi? 30 gün boyunca her gördüğünüzde merdivenleri tercih edin.
Bu yaşınıza kadar asansörü olmayan binalara girmediniz mi? 30 gün boyunca her gördüğünüzde merdivenleri tercih edin.

16. Erken kalkın

16.  Erken kalkın İş günleri erken kalkıyor ama hafta sonu uykunun dibine mi vuruyorsunuz? 30 gün boyunca aynı saatte kalkın.Mümkünse kısa bir yürüyüşe veya koşuya çıkın.
İş günleri erken kalkıyor ama hafta sonu uykunun dibine mi vuruyorsunuz? 30 gün boyunca aynı saatte kalkın.Mümkünse kısa bir yürüyüşe veya koşuya çıkın.

17. Günlük tutun

17.  Günlük tutun Zihnimiz derya deniz olsa da her şeyi tutması mümkün değildir. 30 gün boyunca günlük tutun.
Zihnimiz derya deniz olsa da her şeyi tutması mümkün değildir. 30 gün boyunca günlük tutun.

18. Yalan söylemeyin

18.  Yalan söylemeyin Ne işte ne de özel hayatınızda 30 gün boyunca hiç yalan söylemeyin! 30 gün sonunda yalanın ne kadar gereksiz olduğunu ve sizi nasıl gerdiğini fark edeceksiniz.
Ne işte ne de özel hayatınızda 30 gün boyunca hiç yalan söylemeyin! 30 gün sonunda yalanın ne kadar gereksiz olduğunu ve sizi nasıl gerdiğini fark edeceksiniz.

19. Şikayet etmeyin

19.  Şikayet etmeyin Bir günde ne kadar çok şikayet ettiğinizin farkında mısınız? İşten, aldığınız maaştan, erken uyanmaktan, ters yatmaktan vs. yüzlerce kez şikayet ederiz. Şikayet etmek, hayat enerjinizi emer ve mutsuz olmanıza neden olur.
Bir günde ne kadar çok şikayet ettiğinizin farkında mısınız? İşten, aldığınız maaştan, erken uyanmaktan, ters yatmaktan vs. yüzlerce kez şikayet ederiz. Şikayet etmek, hayat enerjinizi emer ve mutsuz olmanıza neden olur.

20. Meditasyon yapın

20.  Meditasyon yapın Ruhunuzu arındırmak ve zihninizi boşaltmak için meditasyonun gücüne inanın. Her gün uyumadan hemen önce ve uyuduktan sonra meditasyon yapın.
Ruhunuzu arındırmak ve zihninizi boşaltmak için meditasyonun gücüne inanın. Her gün uyumadan hemen önce ve uyuduktan sonra meditasyon yapın.
İLGİLİ YAZI :  Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı