Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı

  “Eşiniz ne iş yapıyor” sorusuna “Ev hanımı” diye cevap verildiğinde ev hanımlarının aile bütçesine katkısı olmadığı düşüncesi zihinlerde oluşuyor. Acaba ev hanımı kadınların evin servetine katkısı nedir? İşte bunun cevabını merak eden adam bir hesaplama yapıyor.

  Steven ve Glory üç yıllık evli bir çift, oğulları Esra doğduktan sonra Glory işinden ayrılıp tüm vaktini çocuğunun bakımına ayırmış.

  Yakın bir zamanda karısının ne kadar özverili davrandığıyla ilgili bir yazı yayınlayan Steven karısının emeklerini asla karşılayamayacağını söylüyor.

  117 - 1178 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı - 1178 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı“Karım her gün evde kalıp oğlumuzla ilgileniyor. Bezini değiştiriyor, onu besliyor, onunla oynuyor, onu uyutuyor, ve sıkıntılı olduğunda onu rahatlatıyor. Bunlar sadece yaptıklarının minimum ifadesi.”

  213 - 2138 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı - 2138 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı“Tabi ki oğlumuza bakıyor olmak ebeveyn olmanın doğal bir sonucu ama aynı zamanda ciddi bir miktar paranın elimizde kalması demek.”

  38 - 382 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı - 382 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını HesapladıAmerikalı adam karısının evde yaptığı tüm işlerin bir yıllık parasal karşılığını şu şekilde hesaplamış:

  • Tam zamanlı çalışan bir dadının yıllık ücreti 36.660 $
  • Evin temizlenme masrafı(yıllık) 5.200$
  • Kişisel aşçının yıllık ücreti 12.480$
  • Faturalar ve bütçe ile ilgili yardımcı olan bir finans asistanının yıllık ücreti 3.900$
  • Kişisel alışveriş elemanının yıllık ücreti 13.520$
  • Profesyonel davetlerde size eşlik edecek bir asistanın bir yıllık masrafı 900$
  • Yıllık çamaşır servisi ücreti 1.300$

  “Toplamda 73.960$ lık bir yıllık maaştan bahsediyorum ve ben bunu karşılayamam.”47 - 472 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı - 472 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı

  “Tabi ki çocuğumuzun bakımın dışında kendi harcamalarımız da oluyor ve karım kendisi için alışveriş yaptığında kendini suçlu hissettiğinde çok utanıyorum. Aslında hak ettiği çok çok daha fazlası.”59 (1) - 59 1 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı - 59 1 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı

  “Karım beni seviyor, oğlumuzu seviyor, ailemizi seviyor ve yaptığı her şeyi sevgisiyle yapıyor. Bunu biliyorum ve onu ne kadar takdir ettiğimi herkesin bilmesini istiyorum.”69 - 691 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı - 691 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı

  “Yazdıklarımın hepsi bir şekilde onu ne kadar çok sevdiğimi tekrar söyleme şeklim.”79 - 791 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı - 791 - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı

  Yazarhipokampus
  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Finlandiya Eğitimini Özetleyen 10 Fotoğraf

  Dünyada kaliteli eğitim denilince akla ilk gelen ülke Finlandiya. Bizde Finlandiya...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  - BEY N VE HAFIZA - Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı

  İletişimde kalın!

  75,899BeğenenlerBeğen
  187,847TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et