Ağzını Açmadan İnsanları Nasıl Etkilersin?

  Birbirimizle-Konuşmak-Mümkün-mü - Birbirimizle Konu mak M mk n m  - Ağzını Açmadan İnsanları Nasıl Etkilersin? - Birbirimizle Konu C5 9Fmak M C3 BCmk C3 BCn m C3 BC - Ağzını Açmadan İnsanları Nasıl Etkilersin?İlişki uzmanlarına göre her erkeğin birlikte olmak isteyeceği bir kadın olmanın sırrı, vücut dilinde saklı! İngiliz ilişki uzmanı Tracey Cox´´un yazdığı´´Nasıl Biri Olunur, Nasıl Biri Bulunur?´´ (How To Be One, How To Get One) isimli kitap “sevgili adayı” erkeği vücut dilini kullanarak etkileme yollarını anlatıyor. Daily Mail gazetesine de haber olan kitap, kadınları sağlıklı bir ilişki için yönlendiriyor:

  EMİN ADIMLAR ATIN

  * Mutlu, tutkulu insanlar hedeflerine doğru hızlı yürür. Amaçları olmayanlar ise ayaklarını sürür. Karşınızdaki erkekte olumlu bir etki bırakmak için başınızı dik tutun ve canlı adımlar atın.

  * Avucunuzu yumruk haline getirmemeye dikkat edin; bırakın doğal halleriyle kalsınlar.

  * Kırıtın! Yürürken kalçalarınızı ne kadar çok sallarsanız, kadınsı görüntünüz o kadar artar!

  * Düz bir çizgi üstünde yürüyün. Her adım atışınızda, adımınızın tam önünüze gelmesine dikkat edin.

  * Gözlerinizi yere indirmeyin. Geleceği görüyormuş gibi dümdüz önünüze bakın.

  * Elinizi cebinize sokmayın. Cebin içindeki eller, gizlenme ihtiyacı duyduğunuz mesajını verir.

  * Ayağınızı sürümeyin. Adımlarınız ne kadar hafif olursa, kalbiniz de o kadar hafifler. Mutlu insanlar uçar adımlarla yürür.

  GÖZ TEMASI KURUN

  * Çok resmi olmayan bir tavırla tokalaşın. Bu size hem asil bir görüntü verir, hem de karşınızdakine dokunma fırsatı tanır.

  * Gözlerinizi onun gözlerine kilitleyin, üçe kadar saydıktan sonra bakışlarınızı başka yöne çevirin. Bu çok etkili bir tavırdır!

  * Huzursuz davranmayın ve paltonuzu hemen çıkartmayın. Paltonuzun düğmelerini hemen açarsanız, kendinizi ona teslim ettiğinizin mesajını verirsiniz.

  MESAFEYİ KORUYUN

  Eğer karşınızdaki kişiye çok yaklaşırsanız, fazlasıyla girişken biri olarak algılanırsınız. Uzakta durursanız “soğuk” olduğunuz düşünülür. İşte size mesafe rehberi:

  – Kişisel alan (45–122 cm): Birbirleriyle bir süredir laflayanlar, genellikle bu mesafeyi korur.

  — Samimiyet alanı (15–45 cm): Bu alan yakın arkadaşlar ve sevgililer içindir. Eğer karşınızdaki kişinin ne istediğinden emin olamıyorsanız, yarım saatlik bir konuşmanın sonunda “samimiyet alanı”na girerek tepkilerini sınayın.

  — Mahremiyet alanı (0–15 cm): İnsanlar bu bölgeye üç sebepten ötürü girer: Saldırmak, bir şeyler fısıldamak ya da öpüşmek için… Karşınızdaki insanın niyetini anlamak için bu alana girmeyi deneyin.

  DİMDİK DURUN

  Ayakta durma biçimi, geçmişimizle, kişiliğimizle ve hayata bakış açımızla ilgili birçok ipucu verir. İnsanlarının sizin hakkınızdaki düşüncelerinin yüzde 90´´ı, tanıştıktan sonraki ilk 90 saniye boyunca biçimlenir. Dolayısıyla bedeninizin genel duruşu büyük önem taşır.

  * Dik durmaya ve karşınızdakiyle göz teması kurmaya özen gösterin.

  * Omuzlarınızın çökmüş bir halde durmamasına dikkat edin. Bu, sürekli hayal kırıklığına uğradığınız izlenimi uyandırır.

  * Kollarınızı birbirine dolamayın; onları yana doğru hafifçe açın ve ayaklarınızı birbirinden biraz ayırın. Böylece yere daha sıkı basarsınız. Etkisi de sağlam olur!

  Elinin duruşuna dikkat

  Karşınızdakinin vücut dilini okursanız, size ilgi duyup duymadığını anlarsınız. İşte, onun ilgisini sergileyen uyarı sinyalleri:

  * KIRMIZI IŞIK: Buluştuğunuz erkeğin elinin çenesine gitme sıklığı, sizden ne kadar sıkıldığının işaretidir. Geleceğe yönelik hayal kurmasanız iyi olur!

  * SARI IŞIK: Eğer çenesini kaşımaya başlarsa bir karar vermek üzere demektir. Gözlüğünün sapını dişliyor ya da saatinin kayışıyla oynuyorsa, konuşacak bir şeyler bulmakta zorlanıyordur. Sonuç olumlu da olabilir, olumsuz da…

  * YEŞİL IŞIK: Eli işaret parmağı yukarıyı gösterecek biçimde çenesinin üstünde rahatça duruyorsa, bu size ilgi gösterdiğinin işaretidir. Sizinle bir ilişkiye yeşil ışık yakmış demektir. Bundan sonrası size bağlıdır…

  Kaynak: Nasıl Biri Olunur, Nasıl Biri Bulunur?

  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Ağzını Açmadan İnsanları Nasıl Etkilersin?
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Ölümü düşünmek yaşam enerjisi veriyor

  Ölümü düşünmek çoğu zaman insanlarda olumsuz duygulara neden olurken yapılan yeni...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk

  İnsanları Tanıma Sanatı Üzerine

  Sizce neden insanlari tanimak bir sanat olarak...
  - BEY N VE HAFIZA - Ağzını Açmadan İnsanları Nasıl Etkilersin?

  İletişimde kalın!

  76,154BeğenenlerBeğen
  190,256TakipçilerTakip Et
  225TakipçilerTakip Et
  2,387TakipçilerTakip Et