Aile oyunları ailedeki bireylerin bir arada zaman geçirmesi için bulunmaz fırsatlardır. Anne, Baba ve çocuklar doğru kurgulanmış aile oyunları ile hem zaman geçirir hemde aralarındaki duygusal bağ gelişir. Bu yazımızda masa üstü aile oyunlarına hazırlığın nasıl yapılacağını adım adım göreceğiz.aile oyun 1  - 1x1 - Aile Oyunu İle Ailece Zaman Nasıl Geçirilir?

[dropcap type=”1″]1. [/dropcap]Ailece oyun oynayacağınız zamanı önceden belirleyin. Böylece herkes oyun gününe göre işlerini ayarlar. Herkesin tarih ve saati bilmesi ortak geçirilecek zamanın verimini artırır.aile oyun 2  - 1x1 - Aile Oyunu İle Ailece Zaman Nasıl Geçirilir?
[dropcap type=”1″]2 . [/dropcap]Ailedeki her bireyin neyi seviyorsa ona göre atıştırmalıklar alınabilir. Kimisi cips sever kimisi meyve. Bu ön hazırlıklar ailedeki bireylere önceden görev olarak verilebilir.aile oyun 3  - 1x1 - Aile Oyunu İle Ailece Zaman Nasıl Geçirilir?
[dropcap type=”1″]3 . [/dropcap]Oyun seçilirken üye sayısına göre seçilmeli. Ailedeki hiç kimse oyun dışında kalmamalı.ail eoyun 4  - 1x1 - Aile Oyunu İle Ailece Zaman Nasıl Geçirilir?
[dropcap type=”1″]4. [/dropcap]Oyun için geniş ve düz bir alan bulunmalı. Bu nedenle halı aile oyunları için en güzel mekanlardır. aile oyun 5  - 1x1 - Aile Oyunu İle Ailece Zaman Nasıl Geçirilir?
[dropcap type=”1″]5.[/dropcap] Aile eğlence gecesine başlamadan önce dikkat dağıtıcı televizyon, telefon gibi cihazlar kapatılmalı ve uyun bitene kadar açılmamalı. aile oyun 6  - 1x1 - Aile Oyunu İle Ailece Zaman Nasıl Geçirilir?
[dropcap type=”1″]6. [/dropcap]Oyun sırasında önemli olanın dinlenmek ve öğrenmek olduğunu bilin. Kimin kazandığına değil geçirdiğiniz zamanın güzelliğine dikkat edin.
İLGİLİ YAZI :  İnsan Zekası Neden Geriliyor?