Pazartesi, Nisan 6, 2020

Amerikalı Yöneticiler Kravatı Çıkardı

Editör Önerileri

Sevgi Anlayışla Yaşar

Sevmek için o kadar fırsatımız olmasına karşın dünyada o kadar az sevgi vardır ki. İnsanlar yalnız ağlamakta, yalnız ölmekteler....

Nihat Hatipoğlu’ndan Sınavlarda Başarılı Olmak İçin Dualar

Sınavlarda Başarılı Olmak İçin Nihat Hatipoğlu'ndan Dualar.  Nihat Hatipoğlu proğramında sınava girecek çocukları için yapılacak duaları belirtti. Özellikle sınav döneminde...

Dişler Kariyeri Etkiliyor

Beyaz diş kariyeri etkiliyor Araştırmacılar beyaz dişlerin genç gösterdiğini, toplumda statü sahibi olunmasını sağladığını ve işe alımı kolaylaştırdığını belirtiyor. Bir ağız...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Amerikalı Yöneticiler Kravatı Çıkardı
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

- is adami 300x225 - Amerikalı Yöneticiler Kravatı Çıkardı  - is adami 300x225 - Amerikalı Yöneticiler Kravatı ÇıkardıAmerikanın en karlı şirketlerinin patronları ve üst düzey yöneticileri, sadece sosyal ağları, bilgisayarı ve akıllı otomobilleri ile değil, aynı zamanda kravatı ve ceketi bir kenara bıraktıkları kazaklı, kot pantolonlu ve terlikli giyim tarzlarıyla da 21. yüzyılı şekillendiriyorlar.

Giyim tarzlarıyla Amerikan ulusal medyasında da sık sık yer bulan yöneticilerin bu ’’sıradan hallerinin’’, rahat giyimi tercih etmelerinin yanında tüketiciye bir mesaj vermeyi de amaçladığı ve resmilikten kaçarak ’’halktan biri’’ izlenimi vermeye çalıştıkları şeklinde açıklanıyor.

Edinilen bilgiye göre, Forbes’un en zenginler listesinde üst sıralarda yer alan, Time dergisince ’’yılın adamı’’ seçilen Facebook’un kurucusu ve tepe yöneticisi Mark Zuckerberg, işe kapüşonlu montu, plaj terlikleri ve kot pantolonu ile gitmeyi tercih ediyor.

Üst düzey toplantılara ya da tanıtım yemeklerine katılacağı zaman bile montunu ve kotunu üzerinden çıkarmayan Zuckerberg, toplantı öncesi küçük bir değişiklik yaparak terliklerinin yerine spor ayakkabısı giyiyor.

Facebook’un San Fransisco’daki merkezinde de çok farklı çalışma politikası uygulayan kızıl saçlı patronun kendine özel bir odası bulunmuyor. Duvarların olmadığı Facebook’ta çalışanlar da işe serbest kıyafetle geliyor ve Zuckerberg’le yan yana masalarda oturuyorlar.

İphone, İpad, İpod gibi ürünleri ortaya çıkaran ve 2010’lu yıllarda insanların teknolojiyi kullanma şekillerine yön veren Apple’ın beyni Steve Jobs ise kamuoyu önüne beyaz spor ayakkabıları, eskimiş mavi kot pantolonu ve boğazlı kazağı ile çıkmayı tercih ediyor.

ABD Başkanı Barack Obama’nın, Slikon Vadisi’nin en gözde patronlarına Beyaz Saray’da verdiği yemeğe de aynı ’’sıradan’’ kıyafetiyle gelen kanser hastası Jobs, herkesin merakla beklediği geçen haftaki tablet bilgisayar İpad 2’nin tanıtım toplantısında da sahneye spor ayakkabı, kot pantolon ve boğazlı kazaktan oluşan ’’üniforması’’ ile çıkmıştı.

-’’BASİT OLMANIN GÜCÜ’’-

Amerikan’ın en büyük otomobil üreticilerinden Chrysler’ın İtalyan üst düzey yöneticisi Sergio Marchionne ise medyada göründüğü hemen her toplantıya, mavi ya da beyaz Oxford model gömleği ve onun üzerine giydiği koyu renk hırkası ile katılıyor.

2008 krizi sonrası iflasın eşiğinden dönen Chrysler’a yönetici olarak atandıktan sonra şirketi ayağa kaldıran ve geçen yılki kişisel kazancı 7 milyon dolar olan başarılı yöneticinin üç farklı kıtada çok lüks malikaneleri bulunuyor. Ekonomik gücüne rağmen, moda dünyasının pahalı markalarına yönelmeyen ve elbise dolabında tek rengin hakim olduğu sıradan kıyafetleri tercih eden İtalyan yöneticinin giyim tarzını modacılar, ’’Basit olmanın gücünü keşfetti. Kravat takmayıp, rahat giyinen Marchionne’nin vermek istediği mesaj, kıyafetin önemsiz olduğu, daha önemli şeyin ürettikleri olduğudur’’ şeklinde yorumladı.

Kendi ismiyle yarattığı markasıyla moda dünyasının en gözde isimlerinden biri olan Amerikalı Modacı Michael Kors ise sekiz sezondur yayınlanan televizyon şovuna hep aynı kıyafetle katılıyor. Kors, kot pantolon, tişört ve blazer ceketten oluşan kıyafeti sekiz yıl boyunca üzerinden çıkarmayarak kendinden söz ettirmesini başardı.

Ülkenin en büyük şirketlerinden Oracle’ın üst düzey yöneticisi Lawrence Ellison, siyah boğazlı kazağı ve kahverengi blazer model ceketi ağırlıklı olarak tercih ederken, ünlü televizyoncu Joe Scarborough da her programına kot pantolon üzerine giydiği ceketiyle katılıyor.

-KIYAFETLERİYLE OYUNCAK BEBEK OLDULAR-

Amerika’nın iki büyük teknoloji şirketinin tepe isimleri, Apple’ın patronu Steve Jobs ve Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, üstlerinde kot pantolonlarıyla oyuncak bebek olarak hediyelik eşya satıcılarının raflarını süslemeye başladılar.

MIC Gadget oyuncak firmasınca yapılan Jobs ve Zuckerberg ’’bebekleri’’nin satılmaya başlanmasının ardından, İphone’un yaratıcısı Steve Jobs şirketin oyuncak bebekleri üretimden kaldırmaması durumunda mahkemeye başvuracaklarını ve büyük bir tazminat davası açacaklarını belirtince ’’küçük Jobs’’lar raflardan indirildi.

Steve Jobs’ın spor ayakkabı, kot pantolon ve boğazlı kazaktan oluşan iş kıyafetini, kendisini öne çıkarmamak için tercih ettiği, oyuncak bebeklerin Apple markasına zarar vereceği ve bu nedenle Jobs’ın bebek satışını durdurmak istediği öğrenildi.

Facebook’un kurucusu Zuckerberg’i ayağında terlik, kot pantolon ve kapüşonlu montuyla gösteren bebeklerin satışı ise sürüyor. Zuckerberg oyuncak bebekte, Facebook kullanıcılarının en çok ilgi gösterdiği ’’Beğendim’’ düğmesinin bir benzerini elinde tutarken tasvir edilmiş olarak yer alıyor.

Kaynak : zaman

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -- mutlu   ocuk kare - Amerikalı Yöneticiler Kravatı Çıkardı

Yeni İçerikler

Sapiens Yazarı Harariye Göre Koronavirüs sonrası dünya

Yuval Noah Harari*Çeviri: Ömer Bozer** İnsanoğlu, belki de bizim kuşağın görmemiş olduğu bir kriz ile karşı...

Evde Kalın, Hayatın Akışı İçinde Kaçırdıklarınızı Yakalayın

Evlerde kapalı olmayı fırsata çevirmeniz için online derslerden online konserlere, kaçırdığınız tiyatro oyunlarından kısa filmlere, online müzelerden yoga ve nefes derslerine, uzaktaki...

Koronavirüsü ve Yaşlılarımızın Psikolojisi

Yaşlılarımızın evde kalması konusunda genelge çıkarıldı. Her şey onların ve toplumun sağlığı için. Son dönemde gençlerin yaşlılar üzerinden yaptığı espriler bir yere...

Koronavirüs salgınında psikolojimizi korumak

Kaosa dönen medya bombardımanları, kaygısı yüksek, karamsar kişilerin daha fazla paylaşım yapması bizi objektif ve olumlu bilgilerden koparabilir, bunu unutmamalı

Duygusal Bir Deneyimdir “Öğrenme”

Öğrenme, karmaşık ve duygusal bir deneyimdir. Öğrenme yöntemimiz; daha bebeklik döneminde, okula başlamadan çok önce, başta annemizle, daha sonra da diğer aile bireyleri ile...

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -