Cuma, Şubat 21, 2020

Amerikalı Yöneticiler Kravatı Çıkardı

Editör Önerileri

Başarı Denilince Akla Gelen 16 İnsanın Bir Günü

Başarılı insanların başarısının arkasında hiç kuşkusuz bir günlerini nasıl geçirdikleri yatmaktadır. Bu yazımızda bu insanların bir gününün nasıl geçtiğine...

Gençler ve Yaşlılar Hafızayı Farklı Şekilde Kullanıyor

Hafıza hakkındaki araştırmaları farklı açılara yönlendiren araştırmacılar hafıza üzerinde yaşın etkilerini araştırıyorlar. Çalışmada, araştırmacılar gençlerin ve yaşlıların alakasız veya dikkat...

Kişisel Gelişim Önemlidir

“Eğer siz, değişimi ister fakat yazılımınızı değiştirmezseniz almayı istediğiniz sonucu değil, sahip olduğunuz yazılımınızla daha önceki günlerde üretmiş olduğunuz...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Amerikalı Yöneticiler Kravatı Çıkardı
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

- is adami 300x225 - Amerikalı Yöneticiler Kravatı Çıkardı  - is adami 300x225 - Amerikalı Yöneticiler Kravatı ÇıkardıAmerikanın en karlı şirketlerinin patronları ve üst düzey yöneticileri, sadece sosyal ağları, bilgisayarı ve akıllı otomobilleri ile değil, aynı zamanda kravatı ve ceketi bir kenara bıraktıkları kazaklı, kot pantolonlu ve terlikli giyim tarzlarıyla da 21. yüzyılı şekillendiriyorlar.

Giyim tarzlarıyla Amerikan ulusal medyasında da sık sık yer bulan yöneticilerin bu ’’sıradan hallerinin’’, rahat giyimi tercih etmelerinin yanında tüketiciye bir mesaj vermeyi de amaçladığı ve resmilikten kaçarak ’’halktan biri’’ izlenimi vermeye çalıştıkları şeklinde açıklanıyor.

Edinilen bilgiye göre, Forbes’un en zenginler listesinde üst sıralarda yer alan, Time dergisince ’’yılın adamı’’ seçilen Facebook’un kurucusu ve tepe yöneticisi Mark Zuckerberg, işe kapüşonlu montu, plaj terlikleri ve kot pantolonu ile gitmeyi tercih ediyor.

Üst düzey toplantılara ya da tanıtım yemeklerine katılacağı zaman bile montunu ve kotunu üzerinden çıkarmayan Zuckerberg, toplantı öncesi küçük bir değişiklik yaparak terliklerinin yerine spor ayakkabısı giyiyor.

Facebook’un San Fransisco’daki merkezinde de çok farklı çalışma politikası uygulayan kızıl saçlı patronun kendine özel bir odası bulunmuyor. Duvarların olmadığı Facebook’ta çalışanlar da işe serbest kıyafetle geliyor ve Zuckerberg’le yan yana masalarda oturuyorlar.

İphone, İpad, İpod gibi ürünleri ortaya çıkaran ve 2010’lu yıllarda insanların teknolojiyi kullanma şekillerine yön veren Apple’ın beyni Steve Jobs ise kamuoyu önüne beyaz spor ayakkabıları, eskimiş mavi kot pantolonu ve boğazlı kazağı ile çıkmayı tercih ediyor.

ABD Başkanı Barack Obama’nın, Slikon Vadisi’nin en gözde patronlarına Beyaz Saray’da verdiği yemeğe de aynı ’’sıradan’’ kıyafetiyle gelen kanser hastası Jobs, herkesin merakla beklediği geçen haftaki tablet bilgisayar İpad 2’nin tanıtım toplantısında da sahneye spor ayakkabı, kot pantolon ve boğazlı kazaktan oluşan ’’üniforması’’ ile çıkmıştı.

-’’BASİT OLMANIN GÜCÜ’’-

Amerikan’ın en büyük otomobil üreticilerinden Chrysler’ın İtalyan üst düzey yöneticisi Sergio Marchionne ise medyada göründüğü hemen her toplantıya, mavi ya da beyaz Oxford model gömleği ve onun üzerine giydiği koyu renk hırkası ile katılıyor.

2008 krizi sonrası iflasın eşiğinden dönen Chrysler’a yönetici olarak atandıktan sonra şirketi ayağa kaldıran ve geçen yılki kişisel kazancı 7 milyon dolar olan başarılı yöneticinin üç farklı kıtada çok lüks malikaneleri bulunuyor. Ekonomik gücüne rağmen, moda dünyasının pahalı markalarına yönelmeyen ve elbise dolabında tek rengin hakim olduğu sıradan kıyafetleri tercih eden İtalyan yöneticinin giyim tarzını modacılar, ’’Basit olmanın gücünü keşfetti. Kravat takmayıp, rahat giyinen Marchionne’nin vermek istediği mesaj, kıyafetin önemsiz olduğu, daha önemli şeyin ürettikleri olduğudur’’ şeklinde yorumladı.

Kendi ismiyle yarattığı markasıyla moda dünyasının en gözde isimlerinden biri olan Amerikalı Modacı Michael Kors ise sekiz sezondur yayınlanan televizyon şovuna hep aynı kıyafetle katılıyor. Kors, kot pantolon, tişört ve blazer ceketten oluşan kıyafeti sekiz yıl boyunca üzerinden çıkarmayarak kendinden söz ettirmesini başardı.

Ülkenin en büyük şirketlerinden Oracle’ın üst düzey yöneticisi Lawrence Ellison, siyah boğazlı kazağı ve kahverengi blazer model ceketi ağırlıklı olarak tercih ederken, ünlü televizyoncu Joe Scarborough da her programına kot pantolon üzerine giydiği ceketiyle katılıyor.

-KIYAFETLERİYLE OYUNCAK BEBEK OLDULAR-

Amerika’nın iki büyük teknoloji şirketinin tepe isimleri, Apple’ın patronu Steve Jobs ve Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, üstlerinde kot pantolonlarıyla oyuncak bebek olarak hediyelik eşya satıcılarının raflarını süslemeye başladılar.

MIC Gadget oyuncak firmasınca yapılan Jobs ve Zuckerberg ’’bebekleri’’nin satılmaya başlanmasının ardından, İphone’un yaratıcısı Steve Jobs şirketin oyuncak bebekleri üretimden kaldırmaması durumunda mahkemeye başvuracaklarını ve büyük bir tazminat davası açacaklarını belirtince ’’küçük Jobs’’lar raflardan indirildi.

Steve Jobs’ın spor ayakkabı, kot pantolon ve boğazlı kazaktan oluşan iş kıyafetini, kendisini öne çıkarmamak için tercih ettiği, oyuncak bebeklerin Apple markasına zarar vereceği ve bu nedenle Jobs’ın bebek satışını durdurmak istediği öğrenildi.

Facebook’un kurucusu Zuckerberg’i ayağında terlik, kot pantolon ve kapüşonlu montuyla gösteren bebeklerin satışı ise sürüyor. Zuckerberg oyuncak bebekte, Facebook kullanıcılarının en çok ilgi gösterdiği ’’Beğendim’’ düğmesinin bir benzerini elinde tutarken tasvir edilmiş olarak yer alıyor.

Kaynak : zaman

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -- mutlu   ocuk kare - Amerikalı Yöneticiler Kravatı Çıkardı

Yeni İçerikler

Satış Konusunda Yapılmaması gereken 6 Hata

Yapılan araştırmalar sonucunda dünyanın “En İyi Satıcıları” ve “İyi Satıcılar” arasında en önemli fark; İyi Satıcılar başarılı, ama sadece...

Meslek Hastalığı Nedir?

İş yerinde çeşitli etkenlerin oluşturduğu hastalıklara meslek hastalığı deniyor. İş yerinde mevcut insan sağlığına zararlı olan kimyasal maddelerin, fiziksel ve biyolojik etkenlerin meydana getirdiği...

Depresyon Hareketsiz Çocuklarda Daha Yüksek

Çocuklarımız hareketsiz... Televizyon, telefon karşısında hayatları geçiyor. Bu hareketsizlik çocuklarda depresyon ihtimalini artıyor. İşte bilimsel araştırmalar. Londra Üniversitesi'nden...

Hayır Demek Neden Bu Kadar Zor?

"Hayır diyememek, pek çok kişinin gün içerisinde yaşaması oldukça muhtemel olan yaygın bir problemdir. Özellikle karşımızdaki kişi yakın ilişkilerimizin olduğu biriyse hayır...

Kişisel Gelişim Nedir? Sorusunun Cevabı

Kişisel gelişim nedir? Son günlerde ne de çok duyar olduk değil mi bu “kişisel gelişim” çığlığını. Herkes, her...

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -