Anksiyete ve Depresyon İnsanın Hayatını Nasıl Etkiler?

0

Depresyon ve anksiyete çok sık duyduğumuz ama anlaşılması çok güç olan ruh sağlığı sorunlarıdır. Bu iki hastalık ile mücadele içinde olan bir kişi neler hisseder, neler düşünür, neler yaşar işte bunun fotoromanı..

Günümüz rahatsızlıkları arasında başı çekenlerden ikisi depresyon ve kaygı bozukluğu. Kaos, şehir yaşantısı, sürekli aksiyon içerisinde olmak ve genetik bozukluklardan kaynaklanan bu rahatsızlıklar biz farkına varmasak da etrafımızdaki çoğu insanda mevcut.

Etrafın baskısı ve rahatsızlığa karşı olan anlayışsızlıkla tedavisi daha da zorlaşan bu durumların nasıl hisler yarattığını diğer insanlara da anlatmak isteyenler çok güzel bir yöntem seçmişler.

Depresyonu birçoğumuz az çok tanıyoruz. Zaman zaman ruhumuzu eline geçiriyor, hayattan aldığımız tadı yok edip bizi amaçsız, bomboş bir şeye çeviriyor.

En az depresyon kadar kötü olan diğer durum ise anksiyete. Yani kaygı bozukluğu, kafanın bir an bile rahat olmaması, insanın kendi kendini kemirmesi…

Şimdi bir de bu ikisini aynı anda yaşadığınızı düşünün.

Tasarımcı Nick Seluk, anksiyete ve depresyondan muzdarip olan takipçisi Sarah Flanigan’la iş birliği yapmış ve bu amansız mücadeleyi çizim haline getirmiş.

İşte, anksiyete ve depresyonun kocaman birer taş olarak gösterildiği o çizimler:

anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-17anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-18anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-19anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-20anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-21anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-22anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-23anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-24anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-25anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-26anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-27anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-33anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-29anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-30anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-31anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-32

İLGİLİ YAZI :  Mutluluk Veren Besinler