Başarı Başaracağım Diyenlerindir..

  Neden bu başlık diye düşündünüz belkide. Herkes başaracağım der başarıcam hep hep hep.  Ama kimi gün gelir ve arkamıza dönüp baktığımızda söylediğimizin sadece lafta kaldığını görürüz.

  Hiç fark etmeyiz ki ardımızda kalanlar sadece dilden söylediğimiz yürekten inanmadığımız şeyler olduğuna. Sonra farkederiz ama iş işten geçmiş olmazmı. Sölenen herşey Başarılmak istenen hedef hem dilde hem bedende hemde yürekte hissedilip onun için mücadele edildikçe hakikate ulaşmazmı sizce..

  Research Quarterly dergisinde yayınlanan bir araştırma da beynimizi programlama ile ilgili ilginç sonuçlar vermiş. Bilim insanları basketbol oynayan bir grup öğrenciyi üç gruba ayırmış. Birinci grup, belirli bir uzaklıktan sayı yapabilmek için yirmi gün atış çalışması yapmış.

  İkinci grup, hiçbir çalışma yapmadan yirmi gün beklemiş. Üçüncü grup, yirmi gün boyunca her gün zihinlerinde topu potaya atarak sayı yaptıklarını hayal ederek antreman yapmışlar Zihinlerinde her seferinde topu potaya sokarak sayı yaptıklarını canlandırmışlar.

  Sonuçlar ne mi olmuş? Her gün aktif fiziksel antrenman yapan birinci grubun atış performansı yirmi günün başına oranla sonunda %24 artış göstermiş. İkinci grupta kayda değer hiçbir artış olmamış. Çünkü çalışmamışlardı. Üçüncü gruba gelince, şaşırtıcı bir performans artışı ile karşılaşılmış. Sadece zihinlerinde canlandırma ile çalışan grubun performansı %23 artmış.

  Hemen hemen birinci gruba kadar bir artış. Başka bir çalışma da da beş kişi bir ay boyunca günde beş kez ağırlık kaldırdıklarını hayal ederek kol kaslarını geliştirmeye çalışmışlar. Sonuç, kaslarrda %13.5’lik bir büyüme!…

  Beynimiz düşüncelerimizi, duygularımızı, davranışlarımızı kontrol ediyor. Ve bilinçaltımız bu faaliyetin %88’ini kontrol ediyor. Beynimiz ona sunulan her türlü bilgiyi doğru kabul eder. Hayallerimizi de beynimize doğru ve gerçekmiş gibi sunabiliriz.

  İstediğimiz başarıyı yakalamak için bilinçaltımızı programlayabiliriz. Zihnimizde yoğun olarak canlandırdığımız ve düşündüğümüz her şeyi beynimiz gerçek sanır. Beynimiz buna inanırsa değişim de başlamış demektir. Başarıya zihinsel olarak hazırlanabilirsiniz.başarı - ba ar  1 - Başarı Başaracağım Diyenlerindir.. - ba C5 9Far C4 B1 1 - Başarı Başaracağım Diyenlerindir..

  Başarısızlık aslında yanlışlarınızdır. Geriye dönüp başından bugüne düşünürseniz, yanlışlarınızı tekrar hatırlarsanız, yapmasaydınız ne olurdu, gerçekleşmesi olası olan olumlu şeyleri düşünün, yanlışların sağladığı fırsatları bir düşünün.

  Başarısızlık hayal kırıklığına yol açar, can sıkıcıdır, yıkıcı ve bunaltıcıdır, fakat her yanlış size yeni bir kapı açar. Bill Gates servetini işten kovulmasına borçludur, penisilin tesadüfen bulunmuştur. Ne zaman başarısız olursunuz? Bir şeyi elde etmeyi isteyip de onu elde edemediğiniz zaman. Başarısız olmanız için adım atmanız lazımdır. Başarısızlığı engellemenin en kolay ve tek yolu hiç bir şey yapmamaktır.

  Başarısızlıkta yapacağınız kendi kendinize geri bildirim sağlamaktır. Ne öğrendiniz, nerede yanlış yaptınız, neden başarısız oldunuz, şimdi ne yapabilirsiniz? Sahip olduğunuz en büyük güçlerinizden birisi yanlışlarınızdan, hatalarınızdan ders almaktır.

  Aslında başarısızlık yaşam yolculuğunda olgunlaşmanın önemli bir parçasıdır. Hayatımızda iyi örnekleri kendimize her zaman için model almaya çalışırız. Aslında kötü örnekler daha çok işimize yarar.

  Ne yapmamamız gerektiğini o hatayı yapmadan anlamamızı sağlayacak araç, başarısızlık öyküleridir.Yanılgınızı, hatalarınızı göremezseniz doğru yapıp yapmadığınızı nasıl anlayabilirsiniz ki? Başarısız olup sonra başaranları düşünün.

  Hürriyet gazetesinde bir haber vardı, “Önce başarısızdılar sonra başardılar…”. Haber şöyle:“Size birisi başarısız olduğunuzu söylerse aldırmayın, aptal derse hiç dinlemeyin. Çünkü birçok dahi, aptal ve başarısız damgası yemiş insanlar arasından çıktı. Onların hiçbiri denemekten vazgeçmedi, yılmadı. Kendilerine inananlar sayesinde isimlerini dünya tarihine yazdırmayı başardılar.”

  İşte bazı ünlü başarısız başarılılar:

  Thomas Edison: Öğretmeni onun için, ‘öğrenemeyecek kadar aptal’demişti. Ampulü keşfederek insanlığı aydınlatacağını bilemezdi.

  Albert Einstein: 4 yaşına kadar konuşmayı öğrenemedi ve matematik derslerinde çok başarısızdı. Oysa o, tüm zamanların en büyük bilim adamı oldu.

  Michael Jordan: Okul basketbol takımından atılmıştı. Basketbolu bırakmasına rağmen Jordan, dünyanın en büyük basketbolcusu kabul ediliyor.

  Walt Disney: Disney, yaratıcı olmadığı gerekçesi ile bütün çalıştığı şirketlerden kovulmuştu. Disneyland’i kuruncaya kadar tam 5 Yaşamten atıldı. Sonra kendi şirketini kurdu ve yarattığı kahramanlar, dünya çocuklarının sevgilisi oldu.

  Beethoven: Klasik müziğin ustası. Ancak öğretmeni onu, bir eser besteleme konusunda ‘umutsuz vaka’ bulmuştu.

  Beatles: Efsanevi İngiliz Rock grubu Beatles, ilk başvurdukları Decca müzik şirketi tarafından reddedilmişti.

  Diana Ross: En iyi kadın şarkıcılar arasında sayılan Ross, bir zamanlar oldukça kötü sesli bulunan sıradan bir şarkıcıydı. Daha sonra rekorlar kıran birçok şarkı yazdı ve seslendirdi.

  John Grisham: Bütün yayıncılar tarafından geri çevrildi. Biri onu keşfetti ve artık o çok satan yazarlar arasında kabul ediliyor.”

  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Başarı Başaracağım Diyenlerindir..
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Benzersiz Kişilerle Benzersiz Deneyimler

  David Eagleman’ın 2009’da yaptığı  UP Experience’daki (Benzersiz Kişilerle Benzersiz Deneyimler) Konuşması 2009 Bugünkü...

  Yorumlar

  1. ben 8. sınıf öğrencisyim ve bu sene teog var anafen dershanesine de gidiyorum başarılı bir öğrenciyim ve KAYSERİ FEN LİSESİNİ KAZANMAK EN BÜYÜK HAYALİM VE İSTEĞİM fakat çok stersliyim içimde başaram korkusu var çünkü sınavlarda hep üç aşağı beş yukarı 10 yanlış yapardım bu yüzden bu sınavda da yapamam sadece kendimi ve ailemi kandırıyorum gibi geliyor ama neyle karşı karşıya olduğumu biliyorum fakat sadece tam 18 günüm var sizce yapabilir miyim GERÇEKTEN ÇALIŞIRSAM ??

  2. Sen istedikten sonra inandiktan sonra beynin bunlar icin sana cozum ureticektir. Bisey basaramayan insanlar sanada yapamayacagini soylerler onlari dinlersen aklini bulandirirsin les brown u izle

  3. Ben Eray şuan 7.sınıf öğrencisiyim ve anafen dershanesine gidiyorum.Daha önceki sınıflarada pek başarılı olamadım.V 7. sınıfana kadar 2 kere düz geçtim gerileri teşekkür.Şuan hayalim galatasaray lisesini gitmek ama çevremdekilrer bunun çok zor olduğunu düşünüyor sizc başarabilir miyim ?
   Şimdiden Çok Teşekkürler Hayırlı Günler

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  - BEY N VE HAFIZA - Başarı Başaracağım Diyenlerindir..

  İletişimde kalın!

  75,899BeğenenlerBeğen
  187,847TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et