Cumartesi, Mayıs 30, 2020

Başarı için yol gösterici altın kurallar

Editör Önerileri

Başarılı İletişimin Temel Koşulları

BAŞARILI İLETİŞİMİN TEMEL KOŞULLARI Kişiler arası iletişim; kişilerin birbirlerine bilinçli veya bilinçsiz olarak iletmek istedikleri duygu ve düşüncelerini aktardıkları bir...

Kişinin Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır

Kişi kendini yalan söylemeye mecbur hissediyorsa ve sürekli yalan söylüyorsa bunu nasıl anlarsınız? İşte cevabı. Küçük, büyük ya da ‘beyaz...

Başarıda Adanmışlığın Rolü

“ Cesaretimi kaybetmiyorum, çünkü vazgecilen her yanlış girişim, ileri doğru atılmış yeni bir adımdır.” Thomas EDISON Edison’ un...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Başarı için yol gösterici altın kurallar
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

[quote_center]Tırmandığınız kaya ile kertenkele kadar bütünleşmelisiniz.[/quote_center]

[quote_right]Dağcı tırmanmaya başlamadan önce bizim için sadece bir maceraperesttir.[/quote_right]

Tırmanırken ona “Bu düpedüz deli” diyebiliriz. Zirveye ulaştığında ise o hepimiz için sadece bir kahramandır. Sadece bir kahraman… Dağcımız malzemesi olmadan, malzeme yardımı ile tırmanmaya çalışan iki dağcıyı geçer. Böyle inanılmaz bir başarıyı nasıl mı yaptı? Tek cevap, Motivasyon sayesinde. Zihni ve bedeni hep o anla yalnızca tırmanış anıyla bütünleşti. Tırmanma dışında ne hayal kurdu ne de zirveye ulaşabilmeyi düşündü. Tırmanmaya karar verdiğinden itibaren, yalnızca tırmanmayı düşündü. Çünkü hedefe ulaşmak için motivasyon Çok önemlidir.

c12614 - c12614 - Başarı için yol gösterici altın kurallar - c12614 - Başarı için yol gösterici altın kurallarÇiçekleri göremiyor musunuz?

Etrafınıza bir daha göremeyecek gibi bakın. Bir daha duymayacakmış gibi dinleyin. Çünkü o zaman, her zaman bakıp da göremediğiniz şeyleri, fark edip, görüp, duyacaksınız. “Ben nelere sahipmişim” diye şaşıracaksınız. Elimizdekilerin değerini, sahip olduğumuz şeylerin ne kadar üstün olduğunu fark edin. Çünkü sahip olunan şeylerin değeri kaybedilince anlaşılır. İnsan elindekilerin değerini en basitinden bir çiçeğe, tatlı bir gülümsemeye ve hoş bir masumiyetle bakarak anlayabilir. O çiçekle tüm sırlar, tüm kelimeler, tüm gerçekler gizlidir.

Hedef, titremeyen bir el ister. - Hedef titremeyen bir el ister - Başarı için yol gösterici altın kurallar - Hedef titremeyen bir el ister - Başarı için yol gösterici altın kurallarHedef, titremeyen bir el ister.

Eğer büyük bir gayeniz, hedefiniz varsa mekanik zevklerinizi terk edeceksiniz. Öyle ki bu mekanik zevkler, payenize duyduğunuz büyük aşkı basit bir cilvelenme seviyesine düşürür. Mekanik zevklerin her davetinde biraz daha, biraz daha sönmüş olarak dönersiniz. İçinizdeki tatlı dile kulaklarınızı tıkayacaksınız. Gerekirse o tatlı dili çekip koparacaksınız. Hayatınız, yaşam tarzınız, isteklerinizle özdeştir. Hedef dolu bir şarjör, iyi kavranmış bir kabza, örselenmiş bir yiv, tutukluk yapmayan bir mekanizma, gezden gözden arpacıktan bakan bir göz, nihayet titremeyen bir el ister.

Bilgiyi kaynağına bakarak küçümsemeyin. - Bilgiyi kayna  na bakarak k   msemeyin - Başarı için yol gösterici altın kurallar - Bilgiyi kayna C4 9F C4 B1na bakarak k C3 BC C3 A7 C3 BCmsemeyin - Başarı için yol gösterici altın kurallarBilgiyi kaynağına bakarak küçümsemeyin.

İnsan hayatındaki en tehlikeli kısıtlama, bilginin kaynağına bakılarak bilgiyi reddetme tavrıdır. Sizce aktarılan bilgi hakkında bilgiyi aktaranın işine yarayıp yaramadığına bakarak karar vermek, sizi o bilgiden mahrum eder. Yemeğinize tat gelmesi için bir miktar tuz serpen birinin değeri, yemeğine serpilen tuzun değerini düşürmez. Bacakları yok diye bir adama adres sormaktan kaçınmayın. Belki yürüyemiyor ama oraları en iyi bilen adam o adam olabilir.

İşinizi en mükemmel bir şekilde yapın. -   inizi en m kemmel bir  ekilde yap n - Başarı için yol gösterici altın kurallar - C4 B0 C5 9Finizi en m C3 BCkemmel bir C5 9Fekilde yap C4 B1n - Başarı için yol gösterici altın kurallarİşinizi en mükemmel bir şekilde yapın.

Ne yapıyor olursanız olun en mükemmel şekilde yapmaya çalışın. Hiç kimsenin gücü mükemmel bir işi görmezliğe gelmeye yetmez. Mükemmel bir iş kendini mükemmel bir şekilde kabul ettirir.
İşinizin ehli olun. Bunun için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayın.

İşimizin isimsiz kahramanı olabilmeliyiz. -   imizin isimsiz kahraman  olabilmeliyiz - Başarı için yol gösterici altın kurallar - C4 B0 C5 9Fimizin isimsiz kahraman C4 B1 olabilmeliyiz - Başarı için yol gösterici altın kurallarİşimizin isimsiz kahramanı olabilmeliyiz.

İsimsiz kahraman insanlığa faydalı olacak her şeyde kendisinde bir sorumluluğu olduğuna inanan, bunun için fedakarlığa hazır bulunan bir insandır. “Ben yardım etmezsem bu adam ölecek”, “Ben yardım etmezsem bu iş yarım kalacak” düşüncesi iliklerimize işlemiş bir samimiyetle yaşamalıyız. İşimizini, amacımızın, fikrimizin isimsiz kahramanı olabilirsek kahramanlığa isim olabiliriz.

İki insan olmayın -  ki insan olmay n - Başarı için yol gösterici altın kurallar - C4 B0ki insan olmay C4 B1n - Başarı için yol gösterici altın kurallarİki insan olmayın.

Başkalarının sizde görmelerini istemediğiniz, sizde olduğuu bilmelerini arzu etmediğiniz bir davranışı -tavrı- yalnız başına olduğunuz zamanlarda da göstermeyiniz. İnsanların içinde başka, yalnız başına kaldığında başka olan birisinin maddi ve ruhi tavırları kuvvetli bir bütünlük arzu etmez. Öyle bir insan parça bölük bir görüntü verir.

Doğrularınız yanlışlarınızı yer. - Do rular n z yanl  lar n z  yer - Başarı için yol gösterici altın kurallar - Do C4 9Frular C4 B1n C4 B1z yanl C4 B1 C5 9Flar C4 B1n C4 B1z C4 B1 yer - Başarı için yol gösterici altın kurallarDoğrularınız yanlışlarınızı yer.

Hayat sizi samimi görmek ister. Bir yanlıştan sonra hemen bir doğruya koşmanız samimiyetiniz konusunda onu ikna eder. Çünkü hayat doğruları çok olanın yüzüne güler. Her kötülükten sonra bir iyilik, her yanlıştan sonra bir doğru, kötülüğün ve yanlışlığın lekeleri işinde simsiyah olmanızı engeller. Temizlenmeyen her leke, bir sonraki ile birlikte biraz daha büyür. Pantolonunuzda dört leke varsa, beşincisinin gelmemesi için fazla dikkatli olamayabilirsiniz. Yanlışları doğrularından fazla olan her öğrenci sınıfta kalır.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -- mutlu  ocuk kare - Başarı için yol gösterici altın kurallar

Yeni İçerikler

Evlere Sıkışan Gelecek:Sınavlar

Salgının oluşturduğu karantina ortamıyla birlikte alıştıkları düzen birdenbire değişen ve kendilerini “evdekal” çağrılarıyla kendilerini  bambaşka bir sınav...

Mutluluğu Ertelemek Ruhsal Bir Sorun Mu?

Ertelenmiş Mutluluk Sendromu Bazı insanlar vardır, mutluluklarını sürekli olarak ertelerler. Daha iyi bir iş sahibi oluncaya ya da...

Koronavirüs ve Özkontrol Araştırmalarının Gösterdikleri

Özkontrol İle İlgili Araştırmalar, Koronavirüs (Covıd-19) Salgını Sırasında Gösterilen Davranışları Açıklayabilir Mi? 27 Mart 2020 tarihinde yayınlanan Psychology Today dergisinde yayınlanan...

Sapiens Yazarı Harariye Göre Koronavirüs sonrası dünya

Yuval Noah Harari*Çeviri: Ömer Bozer** İnsanoğlu, belki de bizim kuşağın görmemiş olduğu bir kriz ile karşı karşıya. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca,...

Evde Kalın, Hayatın Akışı İçinde Kaçırdıklarınızı Yakalayın

Evlerde kapalı olmayı fırsata çevirmeniz için online derslerden online konserlere, kaçırdığınız tiyatro oyunlarından kısa filmlere, online müzelerden yoga ve nefes derslerine, uzaktaki...

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -