Salı, Kasım 19, 2019
 • Başarı Video
 • Foto Gelişim
 • İnteraktif

Başarı için yol gösterici altın kurallar

İlgini Çekebilir

İzlenebilecek En İyi Psikolojik Filmler

Sizler İçin İzlenebilecek Psikolojik İçerikli Filmleri Derledik. Psikolojik filmlerin konularını ve fragmanlarını izleyebilirsiniz. İşte Bu filmler.  1- Yağmur Adam (Otizm) Çoğumuz, muhtemelen...

Hiper Süper Mega İğrenç Espriler…..

İşte size birbirinden iğrenç espriler. Güleyim mi gülmeyeyim mi diye düşüneceğiniz iğrenç esprileri okumaya hazır olun.İşte iğrenç esprilerBen Aydan...

Beden Dili (Resimli Anlatım)

Çoğu havyan türleri gibi insanların da erkeği dişi yaklaşırken hazırlık hareketleri yapar. Daha önce bahsedilen otomatik fizyolojik tepkilere ek...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Başarı için yol gösterici altın kurallar
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır.Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır.Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir

[quote_center]Tırmandığınız kaya ile kertenkele kadar bütünleşmelisiniz.[/quote_center]

[quote_right]Dağcı tırmanmaya başlamadan önce bizim için sadece bir maceraperesttir.[/quote_right]

Tırmanırken ona “Bu düpedüz deli” diyebiliriz. Zirveye ulaştığında ise o hepimiz için sadece bir kahramandır. Sadece bir kahraman… Dağcımız malzemesi olmadan, malzeme yardımı ile tırmanmaya çalışan iki dağcıyı geçer. Böyle inanılmaz bir başarıyı nasıl mı yaptı? Tek cevap, Motivasyon sayesinde. Zihni ve bedeni hep o anla yalnızca tırmanış anıyla bütünleşti. Tırmanma dışında ne hayal kurdu ne de zirveye ulaşabilmeyi düşündü. Tırmanmaya karar verdiğinden itibaren, yalnızca tırmanmayı düşündü. Çünkü hedefe ulaşmak için motivasyon Çok önemlidir.

c12614 - c12614 - Başarı için yol gösterici altın kurallar - c12614 - Başarı için yol gösterici altın kurallarÇiçekleri göremiyor musunuz?

Etrafınıza bir daha göremeyecek gibi bakın. Bir daha duymayacakmış gibi dinleyin. Çünkü o zaman, her zaman bakıp da göremediğiniz şeyleri, fark edip, görüp, duyacaksınız. “Ben nelere sahipmişim” diye şaşıracaksınız. Elimizdekilerin değerini, sahip olduğumuz şeylerin ne kadar üstün olduğunu fark edin. Çünkü sahip olunan şeylerin değeri kaybedilince anlaşılır. İnsan elindekilerin değerini en basitinden bir çiçeğe, tatlı bir gülümsemeye ve hoş bir masumiyetle bakarak anlayabilir. O çiçekle tüm sırlar, tüm kelimeler, tüm gerçekler gizlidir.

Hedef, titremeyen bir el ister. - Hedef titremeyen bir el ister - Başarı için yol gösterici altın kurallar - Hedef titremeyen bir el ister - Başarı için yol gösterici altın kurallarHedef, titremeyen bir el ister.

Eğer büyük bir gayeniz, hedefiniz varsa mekanik zevklerinizi terk edeceksiniz. Öyle ki bu mekanik zevkler, payenize duyduğunuz büyük aşkı basit bir cilvelenme seviyesine düşürür. Mekanik zevklerin her davetinde biraz daha, biraz daha sönmüş olarak dönersiniz. İçinizdeki tatlı dile kulaklarınızı tıkayacaksınız. Gerekirse o tatlı dili çekip koparacaksınız. Hayatınız, yaşam tarzınız, isteklerinizle özdeştir. Hedef dolu bir şarjör, iyi kavranmış bir kabza, örselenmiş bir yiv, tutukluk yapmayan bir mekanizma, gezden gözden arpacıktan bakan bir göz, nihayet titremeyen bir el ister.

Bilgiyi kaynağına bakarak küçümsemeyin. - Bilgiyi kayna  na bakarak k   msemeyin - Başarı için yol gösterici altın kurallar - Bilgiyi kayna C4 9F C4 B1na bakarak k C3 BC C3 A7 C3 BCmsemeyin - Başarı için yol gösterici altın kurallarBilgiyi kaynağına bakarak küçümsemeyin.

İnsan hayatındaki en tehlikeli kısıtlama, bilginin kaynağına bakılarak bilgiyi reddetme tavrıdır. Sizce aktarılan bilgi hakkında bilgiyi aktaranın işine yarayıp yaramadığına bakarak karar vermek, sizi o bilgiden mahrum eder. Yemeğinize tat gelmesi için bir miktar tuz serpen birinin değeri, yemeğine serpilen tuzun değerini düşürmez. Bacakları yok diye bir adama adres sormaktan kaçınmayın. Belki yürüyemiyor ama oraları en iyi bilen adam o adam olabilir.

İşinizi en mükemmel bir şekilde yapın. -   inizi en m kemmel bir  ekilde yap n - Başarı için yol gösterici altın kurallar - C4 B0 C5 9Finizi en m C3 BCkemmel bir C5 9Fekilde yap C4 B1n - Başarı için yol gösterici altın kurallarİşinizi en mükemmel bir şekilde yapın.

Ne yapıyor olursanız olun en mükemmel şekilde yapmaya çalışın. Hiç kimsenin gücü mükemmel bir işi görmezliğe gelmeye yetmez. Mükemmel bir iş kendini mükemmel bir şekilde kabul ettirir.
İşinizin ehli olun. Bunun için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayın.

İşimizin isimsiz kahramanı olabilmeliyiz. -   imizin isimsiz kahraman  olabilmeliyiz - Başarı için yol gösterici altın kurallar - C4 B0 C5 9Fimizin isimsiz kahraman C4 B1 olabilmeliyiz - Başarı için yol gösterici altın kurallarİşimizin isimsiz kahramanı olabilmeliyiz.

İsimsiz kahraman insanlığa faydalı olacak her şeyde kendisinde bir sorumluluğu olduğuna inanan, bunun için fedakarlığa hazır bulunan bir insandır. “Ben yardım etmezsem bu adam ölecek”, “Ben yardım etmezsem bu iş yarım kalacak” düşüncesi iliklerimize işlemiş bir samimiyetle yaşamalıyız. İşimizini, amacımızın, fikrimizin isimsiz kahramanı olabilirsek kahramanlığa isim olabiliriz.

İki insan olmayın -  ki insan olmay n - Başarı için yol gösterici altın kurallar - C4 B0ki insan olmay C4 B1n - Başarı için yol gösterici altın kurallarİki insan olmayın.

Başkalarının sizde görmelerini istemediğiniz, sizde olduğuu bilmelerini arzu etmediğiniz bir davranışı -tavrı- yalnız başına olduğunuz zamanlarda da göstermeyiniz. İnsanların içinde başka, yalnız başına kaldığında başka olan birisinin maddi ve ruhi tavırları kuvvetli bir bütünlük arzu etmez. Öyle bir insan parça bölük bir görüntü verir.

Doğrularınız yanlışlarınızı yer. - Do rular n z yanl  lar n z  yer - Başarı için yol gösterici altın kurallar - Do C4 9Frular C4 B1n C4 B1z yanl C4 B1 C5 9Flar C4 B1n C4 B1z C4 B1 yer - Başarı için yol gösterici altın kurallarDoğrularınız yanlışlarınızı yer.

Hayat sizi samimi görmek ister. Bir yanlıştan sonra hemen bir doğruya koşmanız samimiyetiniz konusunda onu ikna eder. Çünkü hayat doğruları çok olanın yüzüne güler. Her kötülükten sonra bir iyilik, her yanlıştan sonra bir doğru, kötülüğün ve yanlışlığın lekeleri işinde simsiyah olmanızı engeller. Temizlenmeyen her leke, bir sonraki ile birlikte biraz daha büyür. Pantolonunuzda dört leke varsa, beşincisinin gelmemesi için fazla dikkatli olamayabilirsiniz. Yanlışları doğrularından fazla olan her öğrenci sınıfta kalır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Yazıya Benzer İçerikler

- Advertisement -- mutlu  ocuk kare - Başarı için yol gösterici altın kurallar

Yeni İçerikler

Ruh Sağlığı ile Komplo Teorileri Arasında İlişki Var Mı?

Ruh sağlığı nasıl olanlar komplo teorilerine inanıyor. Akıl sağlığı ile komplo teorileri arasında bir bağlantı var...

İlber Ortaylı Türk Eğitimi İle İlgili Ne Düşünüyor?

İlber Ortaylı: Hiçbir yerde eğitim bu kadar soysuzlaşmış değilProf. Dr. İlber Ortaylı, Türk eğitim sisteminin, şaklabanlık ve...

Yaptığı İşten Usananlar İçin Pratik Öneriler

Her sabah erkenden kalkıp gece geç saatlerde eve dönmekten sıkıldınız mı? Özellikle de özel sektörde çalışma saatleri çok uzun sürdüğü için herkes aynı sorundan...

Kişisel Sınırlar ve İletişim

Ugur, çocukları uyutmaya giden karısının çantasının içindeki telefonuna gizlice bakıyordu ki tam o sırada karısı salona girdi ve yine büyük bir kavga koptu.Yıldız’ın kayınvalidesi...

Gençlik Dönemi

Kişi fırtınalarla başa çıkmak için bu dönemde rehbere ihtiyaç duyuyor. Sık değişen sınav sistemi ile birlikte kendisinde ve ailesinde artan kaygılar gençlerin kişilik gelişim sürecini...
- Advertisement -- 2019 08 13 14 13 13 - Başarı için yol gösterici altın kurallar