Başarı İle İlgili Kitap Alıntıları

Advertisementbaşarı - ahmet yildiz kitaplari - Başarı İle İlgili Kitap Alıntıları

Başarı ve mutluluk konusunda ilişkiyi anlatan kitaplardan bölümleri sizin için derledik. 10 kitaptan 10 başarı alıntısı ile sizi bırakalım.

Başarı, istediğinizi elde etmenizdir. Mutluluk ise elde ettiğinizi istemeniz.
– Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören

Kapitalizmin ruhları ifsat eden gözbağcılığı, çalışma ile ihtiyaç arasındaki bağı koparmış olmasıdır. “Yeterli olan, iyidir” düsturu geçmişin küflü sandukalarına kaldırılmıştır artık, verimliliğinin nesnel ölçüsü olarak kazanç artışı belirlenmiştir. Sayılabilir, sayıya vurulabilir olan gerçektir ve başarı artık kazanılan para ve biriktirilen servet miktarı ile ölçülür. Fazla azdan iyidir, daha fazla kazanmayı başaran daha az kazanandan iyidir. Verimlilik en üst düzeye çıkarılmalıdır.
– Yavaşla, Kemal Sayar

“İş dünyasında başarı en zekice yanıta sahip olmakla ilgili değildir. Uygulanabilir bir çözüme sahip olmakla ilgilidir.”
– Yönetim 2.0, Harvard Business Review

Her başarıda bir başarısızlık ve her başarısızlıkta bir başarı gizlidir. Bu dünyada, form düzeyinde herkes er yada geç “başarısızlığa uğrar,” ve elbette, her başarı eninde sonunda başarısız olur. Tüm formlar geçicidir.
– Şimdi’nin Gücü, Eckhart Tolle

Meslek bilgisi ile profesyonel başarı teknikleri birbirini tamamlar, ikisi aynı şey değildir. İyi bir okuldan alınmış mesleki eğitim başarı için gereklidir, ama tek başına yeterli değildir. Çünkü başarılı insan olmak bir tavırdır, duruştur, karakterdir. Mesleğiniz gömlek gibidir; kariyeriniz ise takım elbisenizdir!
Her Şey Seninle Başlar, Mümin Sekman

İnsan kendini hoşluk haline ne denli bırakırsa, karşı kutbun potansiyeli o denli büyür. Mutluluğunu sağlığa bağlarsa, bir nezle bile onu mutsuz edebilir. Hep eğlence istiyorsa gönlü, bir saat sıkılmak onu mutsuz etmeye yeter. Hep genç kalmayı istese, yaşlanmak ona daha fazla acı verir. Hayat sırf zevk almak için mi yaşanır? Öyle ise, dişçide duyacağınız acı peşinen hayatınızın bir haftasını gölgeleyecektir. Sırf başarı mıdır önemli olan? O zaman tek bir başarısızlık bile hayattan bıktırabilir.
– Mutsuz Olmak, Wilhelm Schmid

Bir tecrübenin değeri başarı, sayılar, sıralama gibi sabit şeylerle ölçülmez; önemli olan bir eylemin içinde akışkan bir kavrayışa ulaşmaktır.
– Koşmasaydım Yazamazdım, Haruki Murakami

İnsanın meşakkatli bir işi istemeden yerine getirmesi ya da elde etmek istediği şeyi sevmemesi kendini tüm başarı şanslarından mahrum bırakması demektir. Başarmak için insanın yaptığı işi sevmesi gerekir.
– İrade Terbiyesi, Jules Payot

“Yoğunluk, istenç her şeydir, çünkü bu insana aittir, oysa başarı ve ün hiçbir şeye ait değildir, çünkü onu raslantı belirler.”
– Üç Büyük Usta: Balzac, Dickens, Dostoyevski, Stefan Zweig

Zekânın Tanımları ve Tarihsel Gelişimi

Zekâ, diğer pek çok psikolojik değişken gibi, doğrudan gözlenemeyen çok karmaşık yapılardan (construct) biri,...

Mindfulness Hayatı Nasıl Etkiler?

Farkındalık Nedir, Ne Demektir? “Farkındalık” (mindfulness), mevcut ana odaklanmak anlamına gelir. Yani farkındalık, mevcut hâliyle “deneyim”e odaklanmak...

Başarı İle İlgili Kitap Alıntıları

Başarı ve mutluluk konusunda ilişkiyi anlatan kitaplardan bölümleri sizin için derledik. 10 kitaptan 10...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.