Başarılı İnsanlar Sabah Uyanır Uyanmaz Ne Yapıyor?

1

“Başarılı olmak istiyorum.” diyorsunuz, ancak sabahları yataktan kalkmakta zorlanıyorsunuz. “Nasıl başarılı olurum?” sorusunun cevabı genelde başarıya ulaşmış kişilerin hikayelerinden ilham almaktan geçiyor. Bu yazıda Amerikalı başarılı girişimciler‘in sabah ritüellerini okuyarak, siz de sabahları erken kalkmak ve günü yakalamak için gereken ilhamı bulacaksınız.

1

Mark Zuckerberg, Facebook’un yaratıcısı ve kurucusu, Servet: 22.3 Milyar Dolar

– Eğer bir önceki gün geç saatlere kadar çalışmadıysa saat 8:00’de kalkıyor.

– Kıyafet seçmekle vakit kaybetmemek için hep aynı gri T-shirt’ü giyiyor.

– Başarı tüyosu: “Asla cool biri olmadım, olmaya da çalışmadım.

2

Arianna Huffington, Huffington Post’un kurucusu, Servet: 23 Milyon Dolar

– Güzellik uykusuna yatıyor ve her sabaha 3o dakikalık bir meditasyon seansından sonra güne başlıyor. Meditasyonun hayatındaki pozitif etkisine öylesine inanıyor ki, çalışanları için de haftalık meditasyon dersleri sunuyor.

– Başarı tüyosu: “Uyuya uyuya başarıya ulaşacaksınız.” – Bu sözü açalım, Arianna Huffington günümüzde tipik bir profesyonelin yeterince uyumadığını düşünüyor. Kendisi günde 8-9 saatlik uykunun en büyük savunucusu. Uyku hakkındaki TED konuşmasını izlemek için: Arrianna Huffington – Get More Sleep.

3

Richard Branson, Virgin Grubu’nun kurucusu, Servet: 3.2 Milyar Dolar

Richard Branson’ın sabah ritüeli herkesin imkanının olamayacağı cinsten: Her sabah sahibi olduğu adanın etrafında yüzüyor veya hava rüzgarlıysa rüzgar sörfü yapıyor. Sonrasında ise tenis oynayıp, sağlıklı bir kahvaltı yapıyor.

– Sabah erken kalkma tüyosu: “Uyurken perdeleri kapatmıyorum ki, güneşin ışınları gözüme gelsin. Sabahın erken saatlerinde güneşle uyanmayı seviyorum.

4

Tory Burch, Tory Burch markasının kurucusu, Servet: 627 Milyon Dolar

– Sabah 5:45’te kalkıyor. Hemen iş e-maillerini kontrol ediyor. Sonra oğullarını uyandırıyor ve 45 dakikalık bir spor egzersizi uyguluyor.

İLGİLİ YAZI :  Hızlı Okuma Dersi – 3 : HIZLI OKUMA

– Başarı tüyosu: “Eğer hayalleriniz sizi korkutmuyorsa, yeterince büyük düşünmüyorsunuzdur.

5

Jack Dorsey, Twitter’ın kurucusu, Servet: 1.5 Milyar Dolar

– Sabah 5:30’ta uyanıyor. Meditasyon yapıyor. Ve sonrasında 10km koşuyor.

– Başarı tüyosu: “Beklenmeyeni bekleyin. Ve elinizden geldiğince beklenmeyen olun.

6

Indira Nooyi, PepsiCo CEO’su, Servet: 12 Milyon Dolar

Başarılı Girişimciler’in Sabah Ritüeli – Indira Nooyi Kimdir?– Arianna Huffington, günümüz profesyonelinin olabildiğince uyumasını savunurken, PepsiCo CEO’su Indira Nooyi tam tersini düşünüyor. Nooyi her sabah 4:00’te kalkıp, en geç 7:00’de ofiste oluyor.

– Başarı tüyosu: “Uykunun Tanrı’nın bir lütfu olduğunu söylerler. Eğer gerçekten böyle bir lütuf varsa, ben buna hiç sahip olmadım.

Bu öneriler sizi planlarınızı hayata geçirmek için daha da motive etti mi? Siz de yorumlarda başarıya ulaşmak için alışkanlık haline getirdiğiniz veya getirmeye çalıştığınız tüyolarınızı paylaşabilirsiniz.