Başarılı İnsanların Başarı Ritüelleri

0

Başarılı insanlar yaratıcı düşüncelerini geliştirmek ve hepimizin hayranlıkla baktığı eser ve icatlarını yapabilmek için hangi başarı törenlerini yada ritüelleri yapıyor. İşte Cevabı…

Geri
Sonraki

GİRİŞ

Bazı kelimeler çok yoğun ve güçlüdür; ritüel gibi. Ritüel kelimesinin sözlük açıklaması “belirli bir düzeni takip eden sözler ve eylemler”. Eş anlamlıları “ayin”, “tören”.. Ritüelleri açıklarken kendisi de ritüellerine göre büyük bir disiplinle yaşayan bir edebiyatçıdan yardım almak istiyorum.

Süper yetenekli romancı Haruki Murakami ritüelleri konusunda şöyle der; “Tekrar etmek başlı başına önemli bir şeydir; bir tür hipnotizmadır. Daha derin bir ruh haline geçebilmek için kendimi hipnotize ediyorum.”

Hepimizin kendine göre bilinçli veya bilinçsiz geliştirdiği çalışma ritüelleri vardır eminim. Kendi alanlarında en iyi noktalara gelen sanatçı ve bilim adamlarının da var. Üstelik oldukça ilgi çekici ve eğlenceliler.

Sizler için bu harika insanların büyüleyici ritüellerini derledim sevgili dostlar. Ben araştırıp yazarken çok eğlendim ve anladım ki abartmadan ufak “takıntılarımızı” serbest bırakıp eğlenebiliriz.

İşte başarılı insanlar ve günlük ritüelleri..

Geri
Sonraki