Beden Dili (Resimli Anlatım)

29

Çoğu havyan türleri gibi insanların da erkeği dişi yaklaşırken hazırlık hareketleri yapar. Daha önce bahsedilen otomatik fizyolojik tepkilere ek olarak elini boğazına götürerek kravatını düzeltir. Kravatı yoksa yakasını düzeltir veya omuzlarından hayali tozları silkeler ve kol düğmelerini, gömleğini, ceketini ve diğer giysilerini düzeltir. Ayrıca saçını da düzeltebilir.

Dişiye karşı yapabileceği en saldırgan cinsel gösteri jenital bölgeyi vurgulayan saldırgan başparmaklar kemerde hareketidir. Ayrıca vücudunu kadına çevirerek ayağını ona doğru uzatabilir. Mahrem bakışı kullanır ve bakışlarını normalden bir an daha uzun tutar. Gerçekten ilgileniyorsa gözbebekleri büyür. Genellikle boyutlarını vurgulamak ve dişiyle ilişkiye geçmek konusundaki hazır olma durumunu göstermek için elleri kalçalarında olarak durur. Otururken veya bir duvara yaslanırken apış arasını göstermek üzere bacaklarını da açabilir.

beden dili -   lkelerden Beden Dili Anlamlar   - Beden Dili (Resimli Anlatım)

İş flört ayinlerine geldiğinde çoğu erkek nehir kenarında durup kafalarına büyük bir sopayla vurarak balık avlamaya çalışan biri kadar başarılıdır. Aşağıda göreceğimiz gibi kadınların balıklarını avlamak için hiçbir erkeğin hayal edemeyeceği kadar çok hileleri ve avcılık becerileri vardır.

Beden Dili İle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak içim aşağıdaki sayfalardan ileri gidebilirsiniz.

Geri
Sonraki
- Advertisement -11

beden dili - 1 - Beden Dili (Resimli Anlatım)Sandalyeye Binmek

beden dili - Sandalyeye Binmek - Beden Dili (Resimli Anlatım)

Yüzyıllar önce insanlar kendilerini düşmanların mızrak ve sopalarından korumak için kalkanlar kullanırlardı. Bugünse, uygar insan fiziksel veya sözel olarak saldırıya uğradığında aynı korunma hareketini simgelemek üzere etrafında ne bulursa onu kullanır. Buna bir kapı, çit, masa, arabasının kapısının önünde durmak veya bir sandalyeye binmek dahildir. Sandalyenin arkalığı vücudunu koruyan bir kalkan görevi yaparken onun saldırgan ve egemen bir savaşçıya dönüşmesini sağlayabilir.

Sandalye binicilerinin çoğu konuşulanlardan sıkıldıklarında başkalarının veya grupların kontrolünü ellerine geçirmeye çalışan baskın kişiler olup sandalyenin arkalığı da grubun diğer üyelerinden gelebilecek ´saldırılara´ karşı iyi bir koruma olanağı sağlar. Bu kişiler genellikle sessiz tipler olup sandalyeye binme pozisyonuna fark edilmeden geçebilirler.

Sandalye binicisini etkisiz hale getirmenin en kolay yolu arkasında durmak veya oturarak onun kendini saldırılara maruz hissetmesine neden olmak ve konumunu değiştirmeye ve daha az saldırgan olmaya zorlamaktır. Grup içerisinde bu işe yarayan bir yöntemdir çünkü sandalye binicisinin arkası açıkta kalır bu da onu konumunu değiştirmeye zorlar.

Peki ya döner bir sandalyeye binmiş biriyle teke tek karşılaşmayı nasıl halledersiniz? Özellikle döner bir atlı karıncanın üzerindeyken onu mantığa davet etmenin hiçbir anlamı olmadığından en iyi savunma sözel olmayan saldırıdır. Konuşmaya ayakta durarak ve sandalye binicisine yukarıdan bakarak devam edin ve kişisel alanına girin. Bu onu çok rahatsız edecek ve belki de konum değiştirmeden kaçınmaya çalışırken sandalyesinden geriye düşebilecektir.

Bir sandalye binicisi ziyaretinize gelecekse ve Saldırgan tavrı sizi rahatsız ediyorsa en sevdiği pozisyonu almasını engellemek için onu kolları olan sabit bir sandalyeye oturtmaya çalışın.beden dili - 2 - Beden Dili (Resimli Anlatım)

Geri
Sonraki

29 YORUMLAR

  1. erkeklerin beden dilini öğrenmek için özellikle lie to me izleyin işe yarar ))çok detaylı olmuş gerçekten teşekkürler..

  2. Çok teşekkür ederim şimdi diziyi izlemeye başlıyorum.Umarım söylediğin gibi faydasını görürüm

  3. arkadaşlar bu konuda eğitici olabileceğini düşündüğüm yabancı bir dizi var ismi lie to me,olaylara profesyonelce yaklaşıyor faydası olur muhakkak

  4. yıllardan beri bunlar anlatılan şeyler ,daha farklı daha profesyonel anlatımlar var aradığımı hala bulamadım…. emek için teşekkür ederimm

  5. güzel hazırlanmış mutlaka faydası oldu ancak aradığımı bulamadım yetersiz

  6. ALLAN PEASE ADLI YAZARIN BEDEN DİLİ KİTABINI BİREBİR AKTARILMIŞ HALİ PAYLAŞIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER….

  7. Bu çok ama çok güzel ben size böyle değil parmaklarla resimle gösterin dedim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.