Bedensel ve Ruhsal Hakimiyet

0

Son zamanlarda bende büyük bir hastalık haline gelen konsantrasyon bozukluğu güncel hayatta yaşamsal dengelerimi de alt üst etti. Konunun ana temel hedefi şu. Konsantrasyon gücü ile ruhsal ve bedensel hakimiyet.

Beynimiz her an her dakika saniye ve salise de yüzlerce binlerde hatta milyonlarca görev yapıyor. Her ne kadar biz bunların farkında olmasak bile şuanda bu yazıyı yazabilmem içim bile birçok işlem yapıyorum.

Bunlara en basit örnek ne yazacaklarımı düşünüyorum. Karar verip onları yazmak için ellerime komutlar gönderiyorum. Daha hızlı yazmak için klavyedeki harf düzenekleri sürekli aklımda hazır bulunuyor. Aynı zamanda müzik çalıyor. Müzikteki hem ses inceliğini hem de sözün anlamlığını düşünüp hissedebiliyorum. Bunlar işlemlerden sadece birkaçı. Vücudun mekaniksel, fiziksel ve ruhsal aksayanlarını geçtik o anda bir de hayal kuruyor iseniz bir sürü silsileyi beyin tek başına hallediyor. Burada konsantrasyonun önemi şu. Aklınızda o anda ne düşünce var ise bu düşünceleri, komutları ya da işlemleri geçici olarak durdurma, duraklatma sanatıdır. İlk zamanlar çok büyük bir zorluk çekersiniz bunun için.

Özellikle işe atıldığınızda her an yeni bir düşünce aklınızın bir açık noktasından girivermiştir. TV’lerde ya da hikâyelerde hep duymuşuzdur ya da izlemişizdir. Ateş közler üzerinde yürüyüp acı hissetmeyen kişiler, çivi üzerinde uyuyup acı hissetmeyip aynı zamanda fiziksel zarara uğramayan insanlar, cam üzerinde yürüyüp bir tarafı kesilmeyenler. Bunların hepsinin Konsantrasyonla direkt ilişkisi var.

Peki, Konsantrasyonun bedensel ve ruhsal hâkimiyetle ne ilgisi var diyenler. Özellikle bedensel hakimiyet dediğimiz zaman aklıma benim ilk gelen şey bazı ilizyonistler ya da sihirbazlar geliyor. Konsantrasyonun buradaki önemi şu. Beyindeki düşünce gücü ile vücuttaki bio enerji beyinde tasarlandığı şekilde dışarı vuruluyor. Bu düşünce ister gözünüzden ister elinizde ister azınızdan çıksın. Önemli ve belirli bir nokta yok. Beyniniz tüm gücünü o işleme odaklandıracağı için normal şartlarda insanların alışık olmadıkları şeyleri başardığınızı göreceksiniz.

İLGİLİ YAZI :  Kararsızlık Bir Hastalık mı?

Konsantrasyon bir yetenek midir?

Konsantrasyon kesinlikle bir yetenek işi değildir. İyi ve sağlam bir eğitim sonucu birçok kişi Allah´ın verdiği bu güzel akılın sonsuz nimetlerinden faydalanabilir. Yeter ki istesin ve inansın. Ancak bedensel ve ruhsal hâkimiyet biraz yetenek ister. Yetenekler sonradan da kazanabilme özelliği taşımaktadır. Üzerinizdeki en büyük yetenek istek ve inanç olmalıdır.
Kitaptan okuduğum basit ve başlangıç testini sizlerle paylaşmak istedim

Öncelikle boş bir bardağa su koyuyoruz. Bir iğne buluyoruz ve bu iğnenin etrafını margarin yada sıvı yağ ile kaplıyoruz. Ama inenin su içerisine bırakıldığında batmamasını sağlamak. İğneyi dikkatle suyun içine bırakıyoruz. Hiçbir şekilde bir yere değmemesi lazım ve iğnenin oynamaması lazım. Masaya oturuyorsunuz, elleriniz masaya dayalı ve elinizi çenenize destek yapıp düşünce moduna geçiyorsunuz. Beyninizde o an ki türlü düşünceleri yok ediyorsunuz (anahtar nokta burası) sessiz bir ortam önerilidir başlangıç için. Daha sonra beyninizden o iğnenin uç kısmına enerji gönderdiğinizi hayal ediyorsunuz. Ve gözlerinizi asla kapamıyorsunuz. Örn. bir lazer ışını gönderdiğinizi düşünün yoğun bir saldırı şeklinde, ya da rüzgâr etkisi yaratın. Bir süre sonra konsantrasyonunuza göre iğnenin döndüğünü göreceksiniz. İşte bu bir bedensel hâkimiyettir. Beyin gücü kullanılarak bedendeki bio enerjinin faydaları bunlardır.