Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..

0

Dahi kişilerin hiç kuşkusuz bir çok insandan farklı alışkanlıkları, davranışları ve kişilikleri vardır. İşte bu yazımızda dahi kişilerde bulunan özellikleri okuyacaksınız.

Dahi misiniz?

İyi bir şey ile olağanüstü bir şey arasındaki farkı oluşturan, yaratıcılıktır. Yaratıcı insanlar, diğerlerine göre biraz daha farklı bakarlar etraflarına. Siz de onlardan biri misiniz ya da iş hayatınıza/sosyal hayatınıza biraz daha farklı bir bakış katmak için olaya nasıl bakmak gerekir, bunu öğrenmek için bu kişilerin temel özelliklerini sıraladık. Aşağıdakilerden kaçını bünyenizde barındırıyorsunuz? İçinizde dahilik kıvılcımları yanıyor mu bir bakın…

o-kid-ceo-facebook Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. o kid ceo facebook1- Konuşmadan önce düşünmek:

Yaratıcılıklarını kontrol etmeyi öğrenmişlerdir. Yeni bir fikrin nerede, nasıl uygulanacağı hakkında düşünmeye zaman ayırıp, fikirlerini analiz ederler.

1dahi Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. 1dahi2- Risk almak:

Yeni fikirlerini sunmak için risk alırlar. Düşündüklerini, beğenilmeme korkusuyla, bir kutuya koyup rafa kaldırmazlar.

3dahi Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. 3dahi3- Kendileriyle ilgilenirler:

Zihin ve fiziksel sağlıklarını koruma meylindedirler. Burada “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünü hatırlatmakta fayda var. Kişinin kendi bakımını yapması, kendine saygı duyması anlamına gelir.

5dahi Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. 5dahi4- Dikkatli olmak:

Çok ufak ayrıntılardan büyük işler çıkarma sanatı ve başarısı… bu dikkatleri sayesinde olur.

4dahi Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. 4dahi5- Mütevazi olmak:

Dünyanın en zeki ve yaratıcı insanları da, zamanında bir yerde bir işe başlıyordu. Unutulmaması gereken, diğer insanlardan her zaman yeni bir şeyler öğrenilebileceği.

6dah Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. 6dah6- Soru sormak:

Başarılı bir proje ile, sınıfta kalmış bir proje arasındaki sebep olarak gösterilecek ilk şey, sorular olabilir. Bir işe sorular sorarak yaklaşmak; beraber çalışılan insanlara sorular sorarak ortadaki fikri geliştirmek önemli.

7dahi Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. 7dahi7- Öğrenmenin asla sonu yok:

Yaratıcılık, her daim yeni bilgiyle büyür ve gelişir. Dahi bir insanın kafası her zaman açtır.

8dahi Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. 8dahi8- Yenilik arayışı:

Hayattaki her yeni deneyim, farklı bir ilham kaynağıdır. Her bir yeni kitap, yeni insan, yeni bir şehir, yaratıcılığa yaratıcılık katacaktır.

9dahi Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. 9dahi9- Aydınlık taraftan bakmak:

Büyük bir sorun gibi gözüken engelleri aşmak için mücadele etmek önemli. Olumlu enerjileriyle probleme yaklaşıp, hızlı ve sağlıklı bir şekilde, onu çözmek eğiliminde olurlar.

20130724_147867 Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. 20130724 14786710- Rahatlık fobisi:

Yaratıcı insanlar çok uzun süre dinlenmek, rutin işler yapmak gibi arzuları olmayan tiplerdir. Kafalarının taze kalması için sürekli çalıştırmak isterler. Rahat batması onlar için biçilmiş kaftanlı bir sözdür.

dahi-cocuk Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. dahi cocuk11- Kendilerini her durumda ifade etmek:

Yaratıcı bir insan için yer, zaman, iş önemli değildir. Hangi sektörde olursa olsun, farklı bakış açılarını gösterecek bir yol bulurlar.

fft99_mf572854 Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. fft99 mf57285412- Mükemmelliyetçi:

Onlar için hiçbir şey, kafalarında düşünüp, kurguladıkları bir işin uygulamaya geçtiğinde, hayal ettiklerine hiç benzememesi kadar kötü olamaz. İşlerini ciddiye alırlar ve sonuç, tam olarak hayallerindeki gibi olmalıdır. Mükemmel!

oyun-etkinlikleri Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. oyun etkinlikleri13- Takım oyuncusu olmak:

Düşünmek ve hayal kurmak her ne kadar yalnız başına yapılan eylemler gibi dursa da, bunda değişiklik olabilir. Bir iş üzerinde çalışırken, diğer kişilerle birlikte bilgi alış verişi sağlayarak, fikir çatışmalarının içinde kaybolmak, yaratıcı insanların zihinlerinde yeni ufuklar açacaktır.

sinav3jpg_h824 Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. sinav3jpg h824

14- Köprü olmak:

Alakasız gibi görünen iki nokta arasında, kimsenin aklına getirmeyeceği ortak bir şey bulup, onları buluşturmak.

''PIYANONUN DAHI COCUGU'' SAHNE ALDI Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. piyanist eylul esme bolucek piyano konser muzik15- Eğlence ile düşünmek:

Kitap okumak, puzzle’larla oynamak, bulmaca çözmek gibi, kafayı çalıştırıcı, hayal kurdurucu, hafızayı korumaya ve güçlendirmeye yönelik aktiviteleri yapmak, onların içinden gelen bir dürtüdür.