Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..

  Dahi kişilerin hiç kuşkusuz bir çok insandan farklı alışkanlıkları, davranışları ve kişilikleri vardır. İşte bu yazımızda dahi kişilerde bulunan özellikleri okuyacaksınız.

  Dahi misiniz?

  İyi bir şey ile olağanüstü bir şey arasındaki farkı oluşturan, yaratıcılıktır. Yaratıcı insanlar, diğerlerine göre biraz daha farklı bakarlar etraflarına. Siz de onlardan biri misiniz ya da iş hayatınıza/sosyal hayatınıza biraz daha farklı bir bakış katmak için olaya nasıl bakmak gerekir, bunu öğrenmek için bu kişilerin temel özelliklerini sıraladık. Aşağıdakilerden kaçını bünyenizde barındırıyorsunuz? İçinizde dahilik kıvılcımları yanıyor mu bir bakın…

  o-kid-ceo-facebook - o kid ceo facebook 1024x512 - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - o kid ceo facebook 1024x512 - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..1- Konuşmadan önce düşünmek:

  Yaratıcılıklarını kontrol etmeyi öğrenmişlerdir. Yeni bir fikrin nerede, nasıl uygulanacağı hakkında düşünmeye zaman ayırıp, fikirlerini analiz ederler.

  1dahi - 1dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - 1dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..2- Risk almak:

  Yeni fikirlerini sunmak için risk alırlar. Düşündüklerini, beğenilmeme korkusuyla, bir kutuya koyup rafa kaldırmazlar.

  3dahi - 3dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - 3dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..3- Kendileriyle ilgilenirler:

  Zihin ve fiziksel sağlıklarını koruma meylindedirler. Burada “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünü hatırlatmakta fayda var. Kişinin kendi bakımını yapması, kendine saygı duyması anlamına gelir.

  5dahi - 5dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - 5dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..4- Dikkatli olmak:

  Çok ufak ayrıntılardan büyük işler çıkarma sanatı ve başarısı… bu dikkatleri sayesinde olur.

  4dahi - 4dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - 4dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..5- Mütevazi olmak:

  Dünyanın en zeki ve yaratıcı insanları da, zamanında bir yerde bir işe başlıyordu. Unutulmaması gereken, diğer insanlardan her zaman yeni bir şeyler öğrenilebileceği.

  6dah - 6dah - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - 6dah - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..6- Soru sormak:

  Başarılı bir proje ile, sınıfta kalmış bir proje arasındaki sebep olarak gösterilecek ilk şey, sorular olabilir. Bir işe sorular sorarak yaklaşmak; beraber çalışılan insanlara sorular sorarak ortadaki fikri geliştirmek önemli.

  7dahi - 7dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - 7dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..7- Öğrenmenin asla sonu yok:

  Yaratıcılık, her daim yeni bilgiyle büyür ve gelişir. Dahi bir insanın kafası her zaman açtır.

  8dahi - 8dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - 8dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..8- Yenilik arayışı:

  Hayattaki her yeni deneyim, farklı bir ilham kaynağıdır. Her bir yeni kitap, yeni insan, yeni bir şehir, yaratıcılığa yaratıcılık katacaktır.

  9dahi - 9dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - 9dahi - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..9- Aydınlık taraftan bakmak:

  Büyük bir sorun gibi gözüken engelleri aşmak için mücadele etmek önemli. Olumlu enerjileriyle probleme yaklaşıp, hızlı ve sağlıklı bir şekilde, onu çözmek eğiliminde olurlar.

  20130724_147867 - 20130724 147867 - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - 20130724 147867 - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..10- Rahatlık fobisi:

  Yaratıcı insanlar çok uzun süre dinlenmek, rutin işler yapmak gibi arzuları olmayan tiplerdir. Kafalarının taze kalması için sürekli çalıştırmak isterler. Rahat batması onlar için biçilmiş kaftanlı bir sözdür.

  dahi-cocuk - dahi cocuk - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - dahi cocuk - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..11- Kendilerini her durumda ifade etmek:

  Yaratıcı bir insan için yer, zaman, iş önemli değildir. Hangi sektörde olursa olsun, farklı bakış açılarını gösterecek bir yol bulurlar.

  fft99_mf572854 - fft99 mf572854 - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - fft99 mf572854 - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..12- Mükemmelliyetçi:

  Onlar için hiçbir şey, kafalarında düşünüp, kurguladıkları bir işin uygulamaya geçtiğinde, hayal ettiklerine hiç benzememesi kadar kötü olamaz. İşlerini ciddiye alırlar ve sonuç, tam olarak hayallerindeki gibi olmalıdır. Mükemmel!

  oyun-etkinlikleri - oyun etkinlikleri - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - oyun etkinlikleri - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..13- Takım oyuncusu olmak:

  Düşünmek ve hayal kurmak her ne kadar yalnız başına yapılan eylemler gibi dursa da, bunda değişiklik olabilir. Bir iş üzerinde çalışırken, diğer kişilerle birlikte bilgi alış verişi sağlayarak, fikir çatışmalarının içinde kaybolmak, yaratıcı insanların zihinlerinde yeni ufuklar açacaktır.

  sinav3jpg_h824 - sinav3jpg h824 - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - sinav3jpg h824 - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..

  14- Köprü olmak:

  Alakasız gibi görünen iki nokta arasında, kimsenin aklına getirmeyeceği ortak bir şey bulup, onları buluşturmak.

  ''PIYANONUN DAHI COCUGU'' SAHNE ALDI - piyanist eylul esme bolucek piyano konser muzik - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın.. - piyanist eylul esme bolucek piyano konser muzik - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..15- Eğlence ile düşünmek:

  Kitap okumak, puzzle’larla oynamak, bulmaca çözmek gibi, kafayı çalıştırıcı, hayal kurdurucu, hafızayı korumaya ve güçlendirmeye yönelik aktiviteleri yapmak, onların içinden gelen bir dürtüdür.

  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Hayatı Mutlu Yaşamak İçim Allah’ın İsimleri Anılmalı

  Allah'ın 99 ismini zikretmek insanın gündelik hayatını değiştiriyor. Akademisyenler ve doktorlar...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  - BEY N VE HAFIZA - Belkide Siz De Bir Dahisiniz, Neden Olmasın..

  İletişimde kalın!

  75,924BeğenenlerBeğen
  187,919TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et