fbpx

  Beyne Yatırım Yapın: Her Çocuk Üstün Yeteneklidir

  Anne Baba olarak çocuğumuza gelecek hazırlamak istiyoruz. Onun midesine ve geleceğine maddi yatırım için çalışıyoruz. Peki ya beynine. Bahar Eriş beyne yatırım yapmak isteyen anne babalara önemli bilgiler sunan “Her Çocuk Üstün Yeteneklidir” kitabını kaleme aldı.

  Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Bahar Eriş, ABD’de 6 yıl boyunca üstün yetenekli çocukların eğitim süreçlerini inceledi. Bu kitapta iki önemli soruyu cevaplıyor:

  Üstün yeteneği nasıl keşfetmeli, nasıl yetiştirmeli?

  Herhangi bir çocuk üstün yetenekli gibi yetiştirilirse, ne gibi mucizevi sonuçlar alınır?

  HERCOCUKBANNER-160x600Kitapta ünlü dâhilerin çocukluk günlerinden, zeka testlerinde dikkat edilmesi gerekenlere, yeni bilimsel araştırmalardan ideal anne uygulamalarına, ilgili filmlerden yüksek zeka eğitim sistemlerine kadar birçok konu rahatça anlaşılabilir bir dille ele alınıyor.

  Dr. Bahar Eriş’in kitabı, üstün yetenekli bir çocuğun içindeki “cevheri işleyip mücevhere dönüştürme” çabasına dönük, evrensel ilkeler ile yerel uygulamaları, olması gerekenler ile olanları, abartılanlar ile eksik bırakılanları sistematik bir şekilde ele almış. “Ev yapımı dâhi” yetiştirmek isteyenler için yeni, yaratıcı ve yararlı bilgiler içeren bir kitap. Kitabın hümanist ve eşitlikçi tavrı da ayrıca ahlaki bir alkışı hak ediyor.

  Mümin Sekman, Her Şey Seninle Başlar’ın yazarı

  Başarısız çocuk yoktur, yetenekleri keşfedilemeyen çocuklar vardır ve o çocuklardan birisi de sizin çocuğunuz olabilir…Hele hele çocuğunda bir ışık görüp, onu nasıl yönlendiririm çaresizliği içinde kıvranan ebeveynler için güvenilir bir yol gösterici. Eğitim sorunumuz ne zaman çözülür, çocuklarımız hak ettikleri değere ne zaman kavuşur ve en önemlisi de, ülkemiz ne zaman kalkınmış ülkeler ligine yükselir?

  Dr. Bahar Eriş’in elinizde tuttuğunuz bu kitabı, ne zaman milyonlarca satarsa!..

  Abbas Güçlü, Milliyet köşe yazarı, Genç Bakış sunucusu

  Kitapta çocuklar için olduğu kadar, yetişkinler olarak kendinizi değerlendirebileceğiniz yönlendirmeler de bulunmaktadır. Kitaptan geniş bir hedef kitle faydalanabilir; ebeveynler, öğretmenler, rehber öğretmenler ve eğitim politikalarına yön veren kişiler.

  Prof. Sevda Bekman, AÇEV kurucusu, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi

  Emin olun, kitabı okuduktan sonra, zeka ve yetenek konusunda bütün taşlar yerine oturmuş ve kaygılarınız azalmış olacak… Özellikle zeka testleri sonucunda, çocuğuna ‘üstün yetenekli’ tanısı almış her veliye raporla birlikte verilmesi gereken, bir başucu kitabı.

  Filiz Günsür, Üstün Yetenekli Çocukların Aileleri Platformu kurucusu

  Kitabı İncelemek İçin TIKLAYINIZ

   

  Sayfa Sayısı: 290
  Baskı Yılı: 2015
  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Alfa Yayıncılık
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Süper Star Demode Olmamanın Sırrını Açıkladı!

  Süper Star Ajda Pekkan, hiç demode olmamanın sırrını paylaştı. Mümin Sekman'ın...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Kendine zarar vermek nedir?

  Kendine zarar vermek, zor hislerle baş etmekte kullanılan bir...

  Ergenlikte Kimlik Karmaşası

  Kimlik şekillenmesi yaşamboyu sürmesine karşın, en dikkat...

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  İletişimde kalın!

  75,424BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  261TakipçilerTakip Et
  2,382TakipçilerTakip Et