Bin Aynalı Dağ

  - n 300x249 - Bin Aynalı Dağ - n 300x249 - Bin Aynalı Dağ

  Uzun yıllar önce, uzaklardaki bir ülkede ´Bin aynalı dağ´ denilen bir dağ vardı. Bu Dağın zirvesine gerçekten de bin tane irili ufaklı ayna yerleştirilmişti. Herkes zaman zaman bin aynalı dağa çıkıp,ilginç öykülere şahit olmayı ve daha sonra gördükleri hakkında arkadaşlarıyla konuşmayı isterdi. Bir gün, bu ülkede yasayan küçük mutlu bir köpek,bu dağı duydu ve oraya gitmeye karar verdi. Dağın eteğine ulaştıve sora da neşeyle yukarı tırmandı. Yorulmuştu, ama yeni şeyler göreceği için keyiflenmiş ve yorgunluğunu çoktan unutmuştu.
  Aynaların bulunduğu zirveye geldiğinde kulaklarını dikmiş, kuyruğunu hızlı hızlı sallıyordu. Kocaman bir gülümseme gönderdi onlara.Karşılığında bin tane kocaman sıcak ve dostane gülümseme aldı.Mutluluğu kat kat artmıştı. Oradan bir türlü ayrılmak istemiyordu.Türlü türlü sevinç ve dostluk hareketleri yapıyor,yaptıklarının bin kat fazlasıyla karşılığını görüyordu.
  Nihayet gün karadı ve oradan ayrılması gerektiğini anladı.dağdan inerken kendi kendisine; “Burası harika bir yer! Buraya sık sık geleceğim” diye düşünüyordu. Bu arada, aynalı Dağın çıkışındaki anlamlı levhayı da okuduve mutluluğu bin kat daha arttı… Ayni ülkede yaşayan başka küçük bir köpek daha vardı.Ama ilki kadar mutlu değildi. Huysuz ve mutsuzdu.O da o dağa gitmeye karar verdi. Dağın eteklerine kadar gelip de yukarıya baktığında, şikayete başlamıştı bile.Sızlana sızlana dağın tepesine kadar çıktı.Yorgunluk ve kızgınlığa şimdi bir de korku eklenmişti.Doğru ya, bu dağın tepesinde kendisini kim bilir hangi hırsızlar,haydutlar bekliyordu! Aynaların olduğu alana yaklaşırken,her an bir düşmanla karsılaşacakmış gibi başını öne eğmişti.Kafasını kaldırıp da aynalara baktığında gözlerinde inanamadı.Soğuk soğuk bakan bin tane köpek gözlerini onun üzerine dikmişti. Güya onlardan korkmadığını onlara göstermek için hırlamaya,dişlerini göstermeye başladı. Aynı anda korkunç görünümlü
  bin köpek kendisine hırlayınca, korkudan ne yapacağınıbilemedi ve dağdan kaç inerken kendi kendine; “Burası korkunç bir yer! Buraya bir daha asla gelmeyeceğim.” diyordu. Huysuz köpek, o hızla ve korkuyla kaçarken,aynalı dağ hakkında bilgi veren levhayı veüzerindeki yazıları görmemişti bile.Levhada şöyle yazıyordu:”Ey yolcular! Sakın aldanmayın, gördüğünüz görüntüler sadece ve sadece sizin aynadaki yansımanızdır. Aynı şekilde;hayatta başınıza gelen bütün olaylar size tutulmuş aynalardır.Onlarda sadece kendinizi, kendi duygu ve düşüncelerinizi görürsünüz…”

  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Bin Aynalı Dağ
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Hayat Dersi

  °Okuldaki ikinci Ayımda, Hocamız Test Sorularını Dagıttı. Ben Okulun En İyi...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  “Ataleti Yenmek” Kitabından Alıntılar

  Mümin Sekman’ın kaleme aldı “Ataleti Yenmek” kitabından...

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk
  - BEY N VE HAFIZA - Bin Aynalı Dağ

  İletişimde kalın!

  76,138BeğenenlerBeğen
  190,256TakipçilerTakip Et
  225TakipçilerTakip Et
  2,391TakipçilerTakip Et