Bir Ekonomik Tetikçisinden Ekonomiyi Vurma Teknikleri

  Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları kitabı oldukça ilginç bir o kadarda önemli bilgiler sunuyor bizlere. Bizde sizin için kitabı inceledik ve bunu sanki bir yerden hatırlıyoruz dediğimiz bir yöntemle karşılaştık. Bunuda sizin yorumlarınıza sunduk.EKONOMİK TETİKÇİ

  * Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç para verip otobanlar, yollar yaptırırız
  * Sonra onlara arabalarımızı satarız
  * Sonra bankalarını satın alırız
  * O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız
  * Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle.

  O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan bir kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi asla o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje’ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer.

  Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev hava yolları yapılır.. Aslında insanların işine yaramayan bi yığın beton. bizim şirketlerimiz kazanır .. O ülkedeki birileri de nemalandırılır. . Toplum bu düzenekten hiçbir şey kazanmaz. ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler..

  Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki: ‘bize büyük borcunuz var, ödeyemiyorsunuz. o zaman petrolünüzü satın, doğal gazı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin! Askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, birleşmiş milletler’de bizim için oy verin!. Elektrik, su, kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! onları amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın!

  Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz bu, ikili üçlü dörtlü bir darbeler serisidir.

  Sonuçta bu liderler,sadakatlerini garanti edecek bir şekilde bir borç batağına saplanırlar.sonra da politik,ekonomik veya askeri ihtiyaçlarımız için ne zaman istersek onları kullanabiliriz.karşılığında onlar da, Halklarına sanayi siteleri,elektrik santralleri ve hava alanları sağlayarak politik durumlarını güçlendirirler. Bu arada,amerikan mühendislik ve inşaat firmaları inanılmaz derecede zenginleşirler.

  Bu ekonomik tetikçiler, hava alanı, santral, liman, otoyol gibi yatırımların ülke için gerekli olduğunu öngören raporlar hazırlayarak yetkilileri ikna etmek, bunların inşası için abd bankaları veya uluslararası para kuruluşlarından kredi ayarlamakla görevlidirler.bu kredilerin tek şartı, işlerin amerikan firmaları tarafından yapılmasıdır. Yani sonuçta verilen para abd’den asla ayrılmamaktadır.

  Ekonomik tetikçiler (et’ler) yerküre üzerindeki ülkeleri trilyonlarca dolar dolandıran yüksek ücretli profesyonellerdir. Dünya bankası, abd uluslar arası kalkınma ajansı ve diğer yabancı “yardım” kuruluşlarından büyük şirketlerin kasalarına ve gezegenimizin tabii kaynaklarını kontrol eden birkaç varlıklı ailenin ceplerine para aktarırlar. Kullandıkları araçlar arasında sahte finansal raporlar, hileli seçimler, rüşvet, zorbalık, seks ve cinayet bulunmaktadır.

  Oynadıkları oyun imparatorluklar kadar eski olmasına rağmen, günümüzdeki küreselleşme sürecinde yeni ve korkutucu bir boyuta ulaşmıştır. nereden mi biliyorum; ben de bir et idim.

  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  İş Hayatında Yaşananlar Bu Kadar Güzel Anlatılmadı

  İş hayatı komik ve karmaşık bir hayat. Bazen yaşadıklarımız tam bir...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  Pahalı Olanı Tercih Etme Nedeni: Chivas Regal Etkisi

  Adından da anlaşılacağı gibi konu tamamıyla Chivas...

  Şampiyon Olmak İsteyenlerin Kitabı Çıktı: Şampiyon Sözleri

  Başarı bilirkişisi Mümin Sekman son kitabı "Şampiyon...

  İletişimde kalın!

  75,651BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  251TakipçilerTakip Et
  2,382TakipçilerTakip Et