Pazartesi, Nisan 6, 2020

Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor

Editör Önerileri

Video: Senin Bütün Şekerlerini Yedik Biz!

Bu Video , anne babalar çocuklarına "Senin Bütün Şekerlerini Yedik Biz!!" diyecekler. Buna çocuklar nasıl mı tepki verecek, izleyin,...

İş Görüşmesine Gitmeden Önce Mörfi (Murphy) İle Anlaşın!

Beklediğiniz otobüs bir türlü gelmez, bankamatik kuyruğunda para, sıra size gelince biter, mağazada kıyafet beğenip “maalesef bedenimiz kalmamış” sözüyle...

Öğretmenler Günü İçin En İyi 29 Hediye Fikri

Öğretmenler hayatımızın yönlendiricileri ve ilham vericileri. Onları sadece 24 Kasım öğretmenler gününde değil her gün hatırlamalıyız. Öğretmenine farklı bir...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

Hayal gücünü geliştirmek için hayal gücü ürünü olan filmler güzel fırsatlardır. Bu yazımızda izleyebileceğiniz hayal gücünü destekleyici kişisel gelişim filmleri izlenebilir.

Türk Dil Kurumu hayal gücü kelimesini şu şekilde tanımlamıştır:

Zihnin hayal yaratma yetisi, düş gücü, imgelem, muhayyile
Geçmiş yaşantılara özgü ögelerle şimdiki yaşantı arasında bağ kurma gücü
Bir nesneyi, o nesne karşımızda olmaksızın tasarımlama yetisi

Bizim için ise, hayal gücü, can yoldaşı demektir. Yatağımıza yattığımızda, kabuslardan kurtulma yolumuzdur, geleceğe dair kafamızın içinde kurguladıklarımızdır. Bu sebeple hayal gücümüzü her zaman canlı tutar ve çoğu zaman ona sığınırız. Tabii hayal gücümüzün sınırlarını zorlamak için sadece hayal kurmak yeterli olmuyor maalesef ki. Bu sebeple sizlere hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak, onu geliştirecek 19 film hazırladık.

Bu filmler günümüzden ve eski yıllarda çıkartılmış olan filmlerden oluşturulmuştur.

- hayal g c  filmleri - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - hayal g C3 BCc C3 BC filmleri - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor
Not olarak şunu söylemeliyim ki, bu filmler herhangi bir psikolojik araştırma yapılarak çıkarılmamıştır.

1-Dr. Strange

- doktor strange 2016 turkce altyazili izle 982 202x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - doktor strange 2016 turkce altyazili izle 982 202x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Başarılı cerrah Stephen Vincent Strange, geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale gelir. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet’te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenmesi onun için yeni bir umut olur. Tibet’e giden cerrah sandığından çok daha büyük güçlerle karşılaşacaktır.

Oyuncular: Benedict Cumberbatch -Tilda Swinton- Chiwetel Ejiofor- Rachel McAdams- Mads Mikkelsen…


2- Inception

Konu: Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur.

Oyuncular: Leonardo DiCaprio Cobb. – Marion Cotillard Mal – Ellen Page Ariadne – Joseph Gordon-Levitt Arthur- Ken Watanabe Saito – Tom Hardy Eames


3-Harry Potter (Forever Potterhead)

- harrypottermovies 300x208 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - harrypottermovies 300x208 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: J.K. Rowling tarafından yazılmış olan 7 kitaptan oluşan bir film serisidir. Harry Potter 10 yıl boyunca hiçbir zaman sevemediği Petunia teyzesi, Vernon eniştesi ve nefret ettiği ahmak kuzeni Dudley ile yaşamak zorunda kalmıştır. Anne ve babasının bir trafik kazasında öldüğünü sanan Harry, Hogwarts’ta anahtarların ve okul arazisinin bekçisi Rubeus Hagrid’in verdiği mektupla başlayan olaylarla durumun böyle olmadığını anlayacaktır. Harry’nin Muggle (büyücü kanı taşımayan) doğumlu cadı annesi Lily Potter ve büyücü babası James Potter, Harry daha bir yaşındayken Voldemort tarafından öldürülmüşlerdir. Harry, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu ‘na hiç başvurmamasına rağmen oradan kabul mektubunun gelmesiyle kendisinin de bir büyücü olduğunu anlar. Yedi sene boyunca okuyacağı bu gizemli ve devasa okulda onu bekleyen birbirinden tehlikeli ve heyecanlı serüvenlerle daha ilk senesinde becerikli bir büyücü olup çıkar ve olaylar heyecanlı bir şekilde Harry’i kaderine sürükler.

Oyuncular: Daniel Radcliffe – Emma Watson – Rupert Grint – Tom Felton


4-Insterstaller

- 150664 225x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - 150664 225x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı bilim insanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir.

Oyuncular: Matthew McConaughey – Anne Hathaway – Jessica Chastain, Matt Damon – Bill Irwin


5-Prestige

- prestij the prestige 1080p izle 520 200x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - prestij the prestige 1080p izle 520 200x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: 19.yy sonlarında Londra’da Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Zaman içinde ikisi de hem ünlü olurlar hem de rakip sihirbazlara dönüşerek birbirlerinin sahne üstünde performansını sabote etmeye kalkışırlar. Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.

Oyuncular: Hugh Jackmon – Christian Bale – Michael Caine – Scarlett Johansson


6-Predestination

- poster predestination big 203x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - poster predestination big 203x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Zamanda seyahat edip olmuş ya da olası olayların önüne geçmeye veya suçluları yakalamaya çalışan bir zamansal ajanın hikayesini konu eder. Gizli bir serivise bağlı çalışan ajanın son görevi ise; 1975 yılında New York’ta yaptığı bir patlamada 11.000 insanın ölümünden sorumlu olan Fiyasko Bombacısı adlı kişiyi bulup bu patlamanın hiç yaşanmamış olmasını sağlamaktır.

Oyuncular: Ethan Hawke – Sarak Snook- Noah Taylor


7-Deja Vu

- 220px DejaVuBigPoster 203x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - 220px DejaVuBigPoster 203x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Dejavu, son derece gelişmiş sıra dışı bir teknoloji aracılığı insanların geçmişleri de dahil olmak üzere, tüm yaşamlarını mercek altına alabilen bir sistem üzerine kurulu. Ajan Carlin, bu sistemde bir görev almıştır. New Orleans’ta oluşan bir patlamanın ardından hayatının en çarpıcı soruşturmasına dahil olmak durumunda kalır. Zamanda geriye doğru gitmek koşulu ile yaşanan olayların akışına müdahele etmek. Carlin, patlama olayının takibinde kısa bir zaman diliminin öncesine gittiğinde oldukça riskli bir işe girişmiş olur. Dar bir zaman aralığında olayların akışını değiştirebilmek için elinde bir tek fırsatı mevcuttur.

Oyuncular: Denzel Washington- Jim Caviezel


8-Source Code

- yasam sifresi 658 200x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - yasam sifresi 658 200x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Hızlı trende uyanan ve burada nasıl bulunduğuna dair hiçbir fikri olmayan Yüzbaşı Colter Stevens, karşısında Christin adlı kendisinin tanımadığı birini bulur. Kadının hareketlerinden Colter’ı tanıdığı anlaşılır. Ne olup bittiğini anlamaya çalışan Colter, tuvalette kendine sığınacak yer ararken aynada kendi yerine başkasının yüzünü görmesiyle şok olur. Cüzdanında da bir sınıf öğretmeni olan Sean Fentress’ın kimliği bulunuyordur. Bu sırada aniden trende büyük bir patlama yaşanır.

Oyuncular: Jake Gyllenhaal – Michelle Monaghan


9-The Butterfly Effect

- Kelebek Etkisi 211x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - Kelebek Etkisi 211x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Yıl 2002. Evan Treborn, özellikle yoğun strese yaşadığı anlarda baygınlık geçirmektedir. Bunun nedeni ise karanlık geçmişidir. Treborn çocukluğunda cinsel tacizlere maruz kalmış ve kuvvetli psikolojik travmalar yaşamıştır. Treborn tesadüf eseri zamanda yolculuk yapıp geçmişe dönebildiğini fark eder ve geçmişinin bu bölümlerini silmek için uğraşmaya başlar. Çocukluğuna geri dönmeyi başaran genç adam geçmişini yeniden kurgulamaya başlar.

Oyuncular: Ashton Kutcher- Amy Smart


10-Nobody

- movie Mr Nobody 2009 e1405351118224 200x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - movie Mr Nobody 2009 e1405351118224 200x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır.Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar…

Oyuncular: Jaled Leto- Sarah Polley


11-The Truman Show

- trumenis shou the truman show qartulad 198x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - trumenis shou the truman show qartulad 198x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Dünyanın en güzel adalarından birinde yaşayan halk imrenilecek derecede ütopik bir hayat sürmektedir. Bu adada yaşayan insanlar her güne mutlu uyanıp herhangi bir sorunla karşılaşmadan günü sonlandırıyorlardır. Baş karakterimiz Truman da bu şanslı insanlardan biridir. Güzel bir eşe ve mutlu bir hayata sahip olan Truman, bir gün öldüğünü zannettiği babasını bir gün caddede gördüğü ana kadar hayatı olduğu gibi yaşar. Babasını gördüğüne emindir ancak adam bir anda ortalıktan kaybolmuştur. İlerleyen günlerde çeşitli gizemli anlar yaşayan Truman bir şeylerin yolunda gitmediğini fark edecek, sahip olduğu hayatın gerçek olup olmadığını anlamaya çalışacaktır.

Oyuncular: Jim Carrey – Laura Linney


12-Eternal Sunshine of the Spotless Mind

- sil ba tan izle e1373098034495 204x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - sil ba C5 9Ftan izle e1373098034495 204x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Clementine Kruczynski ile Joel Barish bir kumsalda tanışırlar. Birbirlerinden çok farklıdırlar. Joel, içine kapalı ve mantıklı; Clementine, dışa dönük ve içgüdüleriyle hareket eden biridir. Birbirlerini severler. Sonra zamanla sorunlar başlar.

Oyuncular: Jim Carrey- Kate Winslet


13-Memento

- Memento 2000 211x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - Memento 2000 211x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu : Leonard, eşini öldürenlerden intikam almak istemektedir. Çok ender rastlanan ve tedavisi olmayan hafıza kaybı hastalığına sahiptir. Karısının ölümünden önceki olayları detaylarıyla hatırlayabilmesine karşın yeni hatıraları hatırlayamamaktadır. Ne yaptığını ve kiminle konuştuğunu anımsayamaz.

Oyuncular: Guy Pearce – Carrie-Anne Moss


14-Back to the Future

- Back to the Future 768x435 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - Back to the Future 768x435 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: 3 filmlik bir seridir. Deli dolu bilim adamı Dr. Brown zamanda yolculuğu mümkün kılan bir araba geliştirir. Bu makineyi ilk kullanan genç Marty ufak bir zamanlama yanlışıyla gelecek yerine geçmişe gönderilir. Otuz yıl öncesine dönen Marty’nin burada yaptığı bir hamle, kendi kaderini ilginç bir noktaya sürükleyebilecek bir hataya sebebiyet verir. Artık Marty’nin yapması gereken tek şey kendi doğumunu bile engelleyecek bu hatayı bir şekilde düzeltmeye çalışmak olacaktır.

Oyuncular: Michael J. Fox – Christopher Lloyd


15-Matrix

- matrix07 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - matrix07 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik… Biri rüya, diğeri ise Matrix! Neo,son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğine inanmaktadır. Bir gece Neo, kendisini başka bir dünyaya götürebilecek güzel yabancı Trinity ile tanışır. Bu kızın götüreceği dünyada, Neo Morpheus’u bulacak ve Matrix hakkında bir şeyler öğrenecektir. Neo, Tam olarak kavrayamadığı şeylerin yaşamını kontrol ettiğini biliyor.. Nedir bu Matrix?

Oyuncular: Keanu Reeves – Laurence Fishburne


16-Primal Fear

- Primal Fear 1996 film poster 202x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - Primal Fear 1996 film poster 202x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Tanınmış bir psikoposun öldürülmesi, büyük bir yankı uyandırır. Bu cinayet sırasında olay yerinden kaçmakta olan Aaron, görgü tanıkları tarafından suçlu olarak ilan edilir ve suçu işlediğin neredeyse kesinleşmiştir. Son derece prestijli bir avukat olan Martin Vail, ise olayların bu şekilde geliştiğinden tam olarak değildir ve Aaron’ı savunma görevini üstlenir. Aaron’ın suçluluğu o derece nettir ki Vail’in bu göreve atanması beyhude bir uğraş olarak addedilir. Ancak kısa bir süre sonra davanın seyri tam anlamıyla değişir.

Oyuncular: Edward Newton – Richard Gere


17-12 Monkeys

- 12 monkeys tum bolumler izle 202x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - 12 monkeys tum bolumler izle 202x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Tüm insanlığı yok edecek kadar tehlikeli olan bir virüs nedeniyle, 2035’te dünya nüfusunun çok küçük bir kısmı hayatta kalabilmiştir. Salgının etkilerinden korunabilmek için insanlar yer altında koloniler kurarak yaşamaya başlamıştır. Virüsün yok olması için bir çözüm yolu arayan bilim adamları, zamanda geriye gidebilecekleri bir makine yaparlar. İlk test sürüşü içinse eski bir mahkum olan James Cole seçilir. James kendisini yıllar öncesinde, bir akıl hastanesinde bulur. Ancak ne gelecekten geldiğine ne de bir salgının yaklaştığına kimse inanmayacaktır.

Oyuncular: Aaron Stanford – Amanda Schull


18-Gattaca

- gattaca 690490097 large 203x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - gattaca 690490097 large 203x300 - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Teknolojinin ve bilimin durmak bilmeksizin ilerlediği bir yüzyıldayız. Bilim artık kusursuz insan modelleri üretebilmekte ve ortaya çıkan ırk süper insan niceliklerini taşımaktadır. Özel amaçlar ve mevkiler için yaratılan bu insanlar, eski insanlığın yerini almakta ve onları hayattan soyutlamaktadır. Bu eski insanlardan biri olan astronot adayı Vincent, önemli bir şirkette ancak temizlikçi olarak iş bulabilecektir. Ancak bu süreçte kurduğu bir tezgah sayesinde yüksek bir mevkide iş bulur. Şirkette vuku bulan bir cinayeti çözmek için görevlendirilen özel dedektif, Vincent’ın sırrını açığa çıkarmak üzeredir.

Oyuncular: Ethan Hawke – Uma Thurman


19-X-Men

- x men - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor - x men - Bu Filmler Hayal Gücünü ArtırıyorKonu: Profesör Xavier, dünyada birçok kişinin farkında olmadığı bir durumdan haberdardır. Bu nedenle kendi isteklerinden bağımsız olarak muhtelif mutasyonlara tabii tutulmuş olan insanları, yeteneklerini açığa çıkarabilmek adına bir okulda toplamıştır. Toplanılan bu gençlerin asıl amacı, dünyaya kötülük salmaya hevesli olan yapay mutantların vahşetini engellemektir. X-Men ekibi, bir yandan politikacıların karalama politikalarıyla didinirken, öteki taraftan dünyayı kurtarmaya çalışacaklardır.8 tane X- men filmi vardır. Bunlar konusal olarak birbirine bağlı filmlerdir.

Oyuncular: James McAvoy- Patrick Stewart gibi bir çok ünlü aktör ve aktris yer almaktadır.

Hayal gücünüzün gelişmesi konusunda sizlere yardımcı olan filmleri aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -- mutlu  ocuk kare - Bu Filmler Hayal Gücünü Artırıyor

Yeni İçerikler

Sapiens Yazarı Harariye Göre Koronavirüs sonrası dünya

Yuval Noah Harari*Çeviri: Ömer Bozer** İnsanoğlu, belki de bizim kuşağın görmemiş olduğu bir kriz ile karşı...

Evde Kalın, Hayatın Akışı İçinde Kaçırdıklarınızı Yakalayın

Evlerde kapalı olmayı fırsata çevirmeniz için online derslerden online konserlere, kaçırdığınız tiyatro oyunlarından kısa filmlere, online müzelerden yoga ve nefes derslerine, uzaktaki...

Koronavirüsü ve Yaşlılarımızın Psikolojisi

Yaşlılarımızın evde kalması konusunda genelge çıkarıldı. Her şey onların ve toplumun sağlığı için. Son dönemde gençlerin yaşlılar üzerinden yaptığı espriler bir yere...

Koronavirüs salgınında psikolojimizi korumak

Kaosa dönen medya bombardımanları, kaygısı yüksek, karamsar kişilerin daha fazla paylaşım yapması bizi objektif ve olumlu bilgilerden koparabilir, bunu unutmamalı

Duygusal Bir Deneyimdir “Öğrenme”

Öğrenme, karmaşık ve duygusal bir deneyimdir. Öğrenme yöntemimiz; daha bebeklik döneminde, okula başlamadan çok önce, başta annemizle, daha sonra da diğer aile bireyleri ile...

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -