Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve)

  İnternet Psikolojisi Konusunda son yıllarda yapılmış en iyi psikolojik film hiç kuşkusuz Nerve yani Oyun filmidir. Özellikle günümüz çocuklarının bilgisayar oyunlarına bağımlılığını anlamak isteyenler izlemeli diyoruz.

  İşte film hakkında Bilgiler:

  İlginç senaryosuyla dikkatleri çeken Nerve filmi izleyenlere sürükleyici bir gerilim sunuyor. Bu gerilimi macera ve suç unsurlarıyla birlikte harmanlayıp sunması filmin kalitesini arttıran yegane unsur diyebiliriz.

  Tabi Emma Roberts ve Dave Franco‘nun başarılı oyunculukları da cuk oturmuş. Filmin yönetmen koltuğunda ise Henry Joost oturuyor.

  Nerve Filminin Konusu

  psikolojik film - OYUN F LM  - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve) psikolojik film - OYUN F C4 B0LM C4 B0 - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve)Vee kendi halinde bir öğrencidir. En yakın arkadaşına oranla biraz daha sönük bir hayatı vardır. Özellikle abisini kaybetmesi onu ve annesini derinden etkilemiştir. Vee’nin yakın arkadaşı Sydney ise popüler ve özgürlüklerini düşkün biridir. Son zamanlarda internette popüler bir oyun olan Doğruluk mu Cesaret mi temalı online bir oyunu oynar ve sürekli izlenir. Vee’nin ilk başta böyle bir ilgisi olmasa da bir gün fikrini değiştirir ve oyuna dahil olur.

  Oyun gerçek kişilerle, gerçek olaylarla anlık gelişmelere göre oynanır. Bu da her şeyi yapabilecek duruma girmek demektir. Aksi halde her şeyi kaybedersiniz. Bir de ispiyonculuk yok! İspiyonlarsanız artık tutsak olursunuz ki bu da her şeyin daha kötüye gitmesi demek. Vee bu keşmekeşin içine tanışacağı Ian ile büyük bir maceranın ortasında kendini bulur. İlk başta her şey kolay ve eğlenceli gitse de zamanla işler işinden çıkılmaz hale gelecektir.

  İnternet Çılgınlığına Farklı ve Gerçekçi Bir Bakış

  Filmin en güzel taraflarından biri aslında geldiğimiz noktayı gösteriyor. Diğer önemli bir noktaysa nereye kadar gidilebilir? Filmi izledikten sonra yok artık bu olamaz diyemiyorsak her şey artık bir şekilde yaşanabilir. Önceliklerimiz kararlarımızı etkiliyor ve kendimizi bir anda bir şeylerin içinde bulabiliyoruz. İnternet, sosyal medya, online oyunlarda bunu çok iyi kullanabiliyor.

  psikolojik film - 286783 - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve) psikolojik film - 286783 - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve)
  Vee (Emma Roberts) und Ian (Dave Franco)

  Özet ve Detaylar

  American Horror Story dizisinin oyuncusu Emma Roberts ve senaristi Jessica Sharzer’i yeniden bir araya getiren Oyun filminin yönetmenliğini Paranormal Activity serisinin 3. ve 4. filmlerini yönetmiş olan Ariel Schulman & Henry Joost ikilisi üstleniyor. Roberts’ın baş karakter Vee’yi, Dave Franco’nun ise Ian karakterini canlandırdığı film sanal oynanan bir Doğruluk-Cesaret oyununu temel alıyor. Vee oyunda ilerledikçe attığı adımların kimliği belirsiz “izleyiciler” tarafından yönlendirildiğini fark ediyor. Gerilimi bol filmin kadrosunda Juliette Lewis, Emily Meade, Miles Heizer ve Jonny Beauchamp da yer alıyor.

  Filmin Fragmanı

  Yapımı : 2016 – ABD
  Tür : Gerilim
  Süre: 96 Dak.
  Yönetmen : Henry Joost, Ariel Schulman
  Oyuncular : Emma Roberts , Dave Franco , Juliette Lewis , Emily Meade , Samira Wiley
  Senaryo : Jessica Sharzer
  Yapımcı : Allison Shearmur

  Seyirci Yorumları

  psikolojik film - 216993 - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve) psikolojik film - 216993 - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve)
  Ian (Dave Franco) und Vee (Emma Roberts) haben eine neue Challenge erhalten

  • Son ana kadar heyecanı yüksekte tutan bir filmdi. Aynı zamanda kontrolden çıkan sanal alem tehlikesinin boyutlarıyla ilgili güzel mesajlar veriyor. İyi seyirler:) – eylulelif (Dublör)
  • “SEYİRCİ MİSİN, OYUNCU MU?” bir oyun düşünün.. size teklifler geliyor ve o teklifleri kabul edip yaptığınızda para kazanıyorsunuz. tabii tekliflerin zorluğu ya da absürdlüğü arttıkça fiyat da o kadar artıyor! konu olarak aslında oldukça farklı bir film Nerve. özellikle filmin teması gençlik olduğu için aslında vermek istediği mesajları alenen anlayabilirsiniz. bir oyun ne kadar ileri gidebilir ya da bir oyun sizi ne kadar tehlikeye sürükleyebilir film bunları sunuyor izleyicilere. açıkçası ben konunun hakkının verildiğini düşünmüyorum. mağaza ve motor sahneleri inanılmaz eğlenceliydi fakat her şeyin çok üzerinden geçilmiş bir de her şey çabucak gelişti. dolayısıyla filmin finali etkileyemedi beni. Emma Roberts ve Dave Franco çok başarılı bulduğum iki oyuncu olmasına rağmen Nerve beklediğim kadar iyi çıkmadı. sadece eğlenceli ve bir o kadar da gerilim dolu sahneleri için izlemeye değer.- mertercan mertercan (Artist)

  BEYAZPERDE ELEŞTİRİSİ

  Cesaretin var mı oynamaya?

  Geçtiğimiz hafta ülkemizde vizyona giren Viral’in hemen ardından Ariel Schulman ve Henry Joost ikilisinin bir sonraki filmi olan Oyun/Nerve, sinema salonlarını gerilim dozajlı romantizm türü ile donatıyor.

  Aslında aşinası olduğumuz, hatta yakın zamanda patlayan Pokemon çılgınlığı ile bir nevi içerisinde olduğumuz sanal gerçeklik olgusunu çekirdeğine yerleştiren film, Michael Douglas’ın 1997 tarihli ve bu türün efsane filmi Oyun’dan başlayarak kurgu içinde kurgu kuran tüm senaryolara selam yolluyor.

  Baş karakterimiz Venus –kısaca Vee- ‘en iyi dostu’ olan Sydney’in kısmen gazına gelerek ama kısmen de kendisini ona ispatlama dürtüsüyle, başta yadırgadığı “Nerve” oyununa dahil olur; hem de oyuncu olarak! Zira Nerve oyunu içerisinde sadece gözlemci kalmak da mümkünken, Vee yapabileceklerinin sınırını görmek ister; bir anlamda da istediği zaman durabileceğine inanmaktadır. ‘Bir tık’ özgüven ile başladığı oyunda etap etap, görev görev ilerledikçe kendisini ve oyuna karşı olan arzusunu durdurmadığını fark etmeyecektir bile! Zira oyunda yerine getirilen her yeni görev aynı zamanda katlanarak artan banka hesabı demektir.

  psikolojik film - 290846 - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve) psikolojik film - 290846 - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve)
  v.l.n.r. Liv (Kimiko Glenn), Vee (Emma Roberts) und Tommy (Miles Heizer)

  Jeanne Ryan’ın romanından Jessica Sharzer’ın senaryolaştırdığı hikaye çıkış noktasına sadık kalarak, sadece karakterleriyle değil, hem oyunun gözlemcileriyle hem de biz seyircilerle de oynamayı hedefliyor. Gözlemciler iştahı kabarık oyuncuları kendi koydukları kurallar ve dayattıkları görevlerle zorladıkça, insan doğasının en belirgin unsuru olan açgözlülük de katlanarak artıyor. Pek çok gözlemciye göre oyuncuların görev esansında ölmesinin bir sakıncası yok, zaten 1991’de Körfez Savaşı’ndan bu yana dünya olarak canlı yayında ölümü seyreyliyoruz. Ayrıca ben gözlemciyim, bana ne, oyuncu olmasaymış… Özellikle finale doğru gözlemci karakterlerde tavan yapan bu tavır, filmin salt bir cesaret aksiyonundan ibaret olmadığını vurguluyor. Hali hazırdaki hacker ekibi zaten senaryonun ve yönetmenlerin eleştirel tavrını temsil ediyor bence.

  Filmin oyunculuklarında ise başrollerde seyrettiğimiz Emma Roberts ve Dave Franco kendilerinden beklenen performansın üstüne çıkıyorlar. Oyun’u seyrettiren başlı başına Vee’nin kararlılığı ve karakter değişimi. Doğru mu yalan mı söylediğini uzun süre kestiremediğimiz Ian karakterini canlandıran Dave Franco ile aralarında gerçekçi bir çift elektriği olmuş. Yarın öbür gün “setten gerçek hayata taşınan çiftler” kategorisine terfi edebilirler!

  psikolojik film - 289440 - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve) psikolojik film - 289440 - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve)
  Liv (Kimiko Glenn, 2.v.l.) und Wes (Marc John Jefferies, 4.v.l.)

  Düşmeyen temposuna rağmen romantizmi araya yedirebilmesi, seyirciyi ‘tabir-i caizse gaza getiren’ yerinde müzik kullanımıyla tek bir gecede geçen film, anlatmak istediğini 97 dakikaya ‘sığıştırmayı’ başarıyor. Vee dahil hiçbir karakterden derinlikli analiz beklemeden seyredilmesi gereken yapım, bu noktada türün meraklısı sinefillerde hayal kırıklığı yaratabilir.

  Velhasıl hikayesiyle 90’lardan bugüne birçok yapımı anımsatan; ancak detayları, özellikle mobil internetin benliklerimizde kapladığı devasa alanı işleyerek edindiği orijinalliği ve yüksek temposuyla izleyiciyi kendine bağlayan Oyun, özellikle elinde ipad ve akıllı telefonla doğan gençlerin seyretmesi ve feyz (face değil) alması gereken bir yapım. Doğruluk-Cesaret’i şişe çevirerek oynadığımız günlerin hatırasına, sinemalarda… (Duygu Kocabaylıoğlu)

  Kaynakfaydalicerik
  psikolojik film - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve)
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Türk Ailesi TV Bağımlısı

  TÜRK AİLESİ TV BAĞIMLISI Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca 12 bin aile...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  “Ataleti Yenmek” Kitabından Alıntılar

  Mümin Sekman’ın kaleme aldı “Ataleti Yenmek” kitabından...

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk
  psikolojik film - BEY N VE HAFIZA - Bu Psikolojik Film Size Cep Telefonunu Kırdıracak: Oyun (Nerve)

  İletişimde kalın!

  76,118BeğenenlerBeğen
  189,420TakipçilerTakip Et
  228TakipçilerTakip Et
  2,387TakipçilerTakip Et