Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik

0

Daha önce ABD’de bir lise öğrencisinin yaptığı “Güzelsin” deneyinden sitemizde bahsetmiştik. Aynı deneyi Türkiye’de yaparsak sonuç ne olur? İşte Türkiye’de bir insana Güzelsin dediğinizde alacağınız tepkiler.

“İnsanlara Güzel Oldukları Söylendiğinde Verdikleri Tepki Nasıl Olur?” bu konu bayağı ilgimi çekti. Altında bulunan yorumlara kadar okudum. Türkiye’de yapılsa sıkıntı çıkar tarzı yorumlar vardı. Ben de işte bu ön yargıyı yıkmak için “Neden Türkiye’de ben yapmayayım ki?” dedim ve kendimi semt pazarına attım. Aynı Shea’nın yaptığı gibi önce insanlara projem için fotoğraflarını çekip çekemeyeceğimi sordum, daha sonra da projemin konusundan bahsederek “Sizi güzel bulduğum için fotoğrafınızı çekmek istedim.” dedim. Yüz ifadelerindeki değişim beni büyüledi; o yüzden sizi de büyüler diye düşündüm.
Büyüyü kaçırmamak için de bu seferki blog yazımda ‘az laf çok iş’ yaptım.

Zira lafa gerek kalmadı, fotoğraflar her şeyi anlattı…

türkiye güzle oldukları 1 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 2 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 3 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 4 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 5 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 6 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 7 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 8 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 9 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 10 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları 11 - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik türkiye güzle oldukları - 1x1 - Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik

Yani neymiş?
Güzel kelimelerin insanlar üzerindeki etkisinin ülkesi, kültürü, dini, ırkı, yaşı, başı yokmuş. Güzel ifadeler herkesin kalbine oradan da yüzüne yansırmış.

Yani neymiş?
Ön yargılarımız aslında yanlışmış.
Türkiye’de de insanlara güzel yaklaşırsak ‘sıkıntı çıkmazmış’.

İLGİLİ YAZI :  Resimlerle Kişisel Gelişim Sözlerinden Dersler