CeCe´den bir mektup…

  - yazmak 3 210x300 - CeCe´den bir mektup… - yazmak 3 210x300 - CeCe´den bir mektup…CeCe´den bir mektup…


   

  Arkadaşım CeCe den gelen olumlu enerjiyi size aktarmayı çok istediğim için onun düşünce ve duygularını içeren bu metni sizlerle paylaşmak istedim.  İyi vakit geçirmeniz dileğiyle….

  Sarp

   

  ……

  Ankara haşmetli soğuğu ile kapıma dikildi bu senede. Öyle soğuk ki, eğer yüreğimde küçük bir “ateş” parçası yoksa hayatta ısıtmaya yetmez ne kalorifer petekleri ne de içtiğim dumanı üstünde kahveler bu üşüyen ellerimi.

   

  Ateş düştü içime bir kere, ben de sizleri de tutuşturayım da hep beraber yanalım istedim. Kim bilir, belki efsane Anka kuşları gibi küllerimizden yeniden doğarız. Şahit olun, kulak verin yazdıklarıma. Kendim için bir şeyler yapacağım ben bu hafta. 2007 nin ilk ayının sonlarına geldik. Ocak ayının tüm ağırlığı bu son günlerime yığıldı. Sorumluluğunu yüklendiklerimin üstesinden gelebilmem için, her geçen gün bir öncekinden daha fazla ilerlemeliyim. 20 günlük işi, 6 günde bitirebilmem için. Ama nasıl gerçekleşecek bu mucize?

   

  Daha önce yaptıklarım geliyor aklıma, bir uçmadığım kalmıştı yürekten inanınca. Bu hafta benim yenilenme haftam olacak Küçük ve sık adımlarla büyük yollar kat edeceğim. İnadına neşeli olacağım öncelikle, koskoca gülümsemeler koyacağım bulduğum her gediğe. Ankara’yı sisten arındıran bembeyaz karlar gibi, ben de günüme bembeyaz düşünceler serpiştireceğim. Çünkü bir tek düşünceler hayali ve acıyı gerçek yapabilme gücüne sahiptir. Gidebildiği son noktaya kadar kullanacağım hayal gücümü, rengarenk yapacağım cümlelerimi. Capcanlı ve dimdik cümlelerim olacak. Hey sen, şimdiye kadar isteyip de neyi başaramadın? Aslında sen de farkındasın değil mi, ne kadar değerli olduğunun. Yok yeterli değil bu gülüş, göster bakayım dişlerini, biraz daha biraz daha tamam dur abartma sen de! Oyna dur hayatla işte, bir oyun hamuru, şekli sana ait, rengi sana ait. İster “kırmızı” yap, ister ”çingene pembesi ve turkuaz” Savuşturacağım sayı yapmaya çalışan tüm olumsuz yargılarımı. Normalin aksine uslu bir kız olup, kendimle konuşmalarımı düzelteceğim. Kimim var ki kendimden başka, sahip çıkacağım yüreğime, zihnime ve bedenime. Küçük mutluluklar bulup büyük anlamlar yükleyeceğim her birine. Doğan günle uyanacağım gözümden şırıl şırıl uyku aksa da. Güneşle aşık atacağım, rüzgarla yarışacağım, onlardan daha güçlü değil miyim ben insanoğlu olarak? Onlar yaratılmamış mı bana hizmetkar olarak? Simyacı’da olduğu gibi oturup çölün karşı yamacına, sohbet edebileceğim onlarla, işte o kadar yücelteceğim gönlümü çünkü ben, yüce bir ruhun parçasıyım. Ben, insanım!

   

  Mutluluk ve sevgi de, endişe ve korku da, bulaşıcıdır. Ama mutluluk ve sevgiyle dolu olanlar,endişe ve korkuya karşı bağışıklıdır.

  HAYDİ!

  Bugün biraz daha mutlu olmak ve bunu bulaştırmak için,

  Hep birlikte bir şeyler yapalım!

   

  CeCe

   


  Eklenme Tarihi : 22 Ocak 2007

  Okunma : 7461

   

  Benzer içerik

  Seni Seven Kim Var Hayatında?

  Biri olmalı hayatınızda... İster sevgili,ister dost, ister eş,ister arkadaş... Zor gününde yanında olan;...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  - BEY N VE HAFIZA - CeCe´den bir mektup…

  İletişimde kalın!

  75,896BeğenenlerBeğen
  187,849TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et