Çocuğunuza Süt İçmeyi Sevdirmenin Yolları

  İşte çocuklara süt içmeyi sevdirmenin yolları

  Herkesin bildiği üzere çocukların gelişimleri için en önemli besin ürünlerinden biridir süt. Ama ne yazık ki, pek çok çocuk süt içmeyi sevmez. Ya çok az içmeye razı olur, ya da süt içmeyi tümden reddedebilir.

  Çocukların daha sağlıklı, güçlü ve zeki olabilmeleri için her gün en az iki bardak süt içmelerinin çok önemli olduğunu belirten Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, çocukların bünyelerinin sağlıklı gelişimi için süt ve süt ürünlerini tercih ederek düzenli ve dengeli olarak tüketmelerinin çok önemli olduğunu söylüyor.

  İşte çocuklara sütü sevdirmenin birkaç yolu:

  Hamileyken süt içen kadınların çocukları süt içmeyi seviyor!

  Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan bebeğin daha anne karnındayken tat duyusunun gelişmeye başladığını belirtti. Hamileyken yenilen  yemeklerin tadının  amniyotik sıvıya geçtiğini bu vesile ile çocuğun doğup büyüdükçe ona verilecek olan  gıdaların tadının süt de dahil olmak üzere ona tanıdık geleceğini belirtti.

  Bebeğiniz 6 aylık iken süt verebilirsiniz

  Ek gıdalara altıncı aydan sonra geçildiğinde dengeli beslenme ile inek sütü de verilebilir. Bu şekilde çocuğunuz erkenden sütün tadına alışacaktır. Ancak günlük süt ürün miktarının 500 ml.‘yi geçmemesi demir eksikliği ve kansızlık riski için önemlidir.

  Beslenme alışkanlıklarınızla çocuğunuza örnek olun!

  Çocuklar sözlerle ve çevresinde gördüğü hareketlerle öğrenir. Kendiniz onun yanında süt içerek çocuğunuza örnek olabilirsiniz. Onlar anne babalarını birer idol olarak görürler ve onlar için sizin yaptıklarınız çok önemlidir. Bu nedenle çocuğunuzun yanında sütü bardağınıza doldurun ve kana kana için.

  Süt oyunları geliştirin!

  Kardeşler veya akranları arasında süt içme yarışı yaptırabilir. Çocuklar aralarında rekabet olunca daha eğlenceli yapabilirler. Bununla birlikte sütü pipetle içmek onlar için  kolay ve eğlencelidir. Yalnızca süt içerken kullanabileceği özel renkli, şekilli  değişik pipetler olabilir. Yine  pipet gibi renkli ve eğlenceli değişik şekilli  bardaklar kullanılması da çocukların süt içmesine yardımcı olacaktır.

  Çocuğunuza süt İçmeyi sevdirmenin yolları - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Çocuğunuza Süt İçmeyi Sevdirmenin Yolları
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Anne Babaların En Sık Yaptığı Hatalar

  Dr. Arzu Önal, çocuk yetiştirirken anne ve babaların sınır çizememe konusunda...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  Çocuğunuza süt İçmeyi sevdirmenin yolları - BEY N VE HAFIZA - Çocuğunuza Süt İçmeyi Sevdirmenin Yolları

  İletişimde kalın!

  75,840BeğenenlerBeğen
  187,744TakipçilerTakip Et
  235TakipçilerTakip Et
  2,379TakipçilerTakip Et