Çok Çalışıyor Görünmek İsteyenlerin Yapması Gerekenler

  - farklilik 300x255 - Çok Çalışıyor Görünmek İsteyenlerin Yapması Gerekenler - farklilik 300x255 - Çok Çalışıyor Görünmek İsteyenlerin Yapması GerekenlerGülmeyin aşağıda yazanlar gerçektir.Çalışma hayatım boyunca aşağıdaki davranış tarzlarının hemen hemen hepsiyle karşılaşmışımdır.

  Gösterimde olduğu ülkelerde ilgiyle izlenen Seinfeld dizisinde George Costanza´yı canlandıran Jason
  Alexander, iş yerinde ´çok çalışıyor´ görünmek isteyenlerin yapması gerekenleri sıraladı. İnternet kullanıcıları arasında dolaşan kurallar listesinin ilk maddesi; “Her zaman ellerinde dokümanla yürü”… Alexander´a göre, ellerinde çeşitli doküman bulunan insanlar, özellikle işverenlerin gözünde kolayca çok çalışıyor imajı çizebiliyorlar. Jason Alexander´a göre “Çalışıyor Görünmenin 10 Kuralı” şöyle:,

  1.Her zaman ellerinde dokümanla yürü.

  2.Bilgisayarı meşgulmüş gibi kullan! Tabii iş yapıyorum diye maillerini kontrol edebilir, chat yapabilir, hatta sevdiğin bir arabanın özelliklerini takip edebilirsin. Eğer patron yakalarsa, ´´Yeni bir yazılım deniyorum´´ mazereti genellikle işe yarar.,

  3.Masanı kalabalık tut. Çalışma masası üzerinde ne kadar çok malzeme varsa o masanın sahibi, işverenlere, o kadar çok çalışkan gözükür. Bu sebeple masanızda ilgili ilgisiz her zaman bir sürü şey bulundurun.

  4.Sesli mesaj sistemi kullan. Gün boyu seni sürekli birileri arayarak onlar için bir şeyler yapmanı isteyecektir. En önemlisi de senin İnternet´te surf ile geçebilecek zamanını çalacaklar. Bu sebeple eğer mümkünse sesli mesaj sistemi kullanmak akıllıca bir çözüm olur. Hatta cihaza ´´Yoğun işlerim sebebiyle şu an yanıtlayamıyorum, lütfen adınızı ve telefonunuzu bırakın, daha sonra size döneyim´´ mesajı yerleştirmek akıllıca bir davranış olur.

  5.Sabırsız ve huzursuz davran. Eğer işverenlerin gözü önündeyken aceleci ve huzursuz davranırsan, patron sizin çok çalışmaktan gerilmiş olabileceğini düşünecektir.

  6.Ofisi geç terk et. Her zaman çalıştığın yeri geç terk et. Özellikle patron oradaysa ondan önce asla çıkma. Masanda bazı magazin dergilerini ya da gazeteleri oku ama sakın erken çıkma.

  7.Etkileyici iç geçir. Aynı ortamda birileri varken yüksek sesle iç geçirmek, çevrendekilere son derece yoğun ve baskı altında olduğun mesajını verir. Patronlar buna bayılır.

  8.Yığın stratejisini iyi uygula. Odanın kalabalık ve sürekli çalışılır bir yer olduğu mesajını vermek için sadece masanı değil, yerleri de bir şeylerle doldur. Kalın bilgisayar kitapları olabilir. Özellikle patron odaya geldiğinde üzerinde kitapların bulunduğu bir koltukta kendisine yer açmanız patronun size minnetle bakmasını sağlayacaktır.

  9.Kendi sözlüğünü kendin yarat. Bazı teknik terimleri öğren ve bunları özellikle toplantı zamanlarında bol bol kullan. Kimse ne söylediğini anlamayabilir ama öğreneceğin bu kelimeler patronunun gözünde minnettarlık olarak sana geri dönecektir.

  10.Patrona göndereceğin yazılara dikkat et. Örneğin burada anlattığım taktikleri arkadaşlarına gönderirken sakın patrona da gönderme!

  Önceki İçerikYönetim Dersleri
  Sonraki İçerikNLP Esprileri ve Soruları
  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Çok Çalışıyor Görünmek İsteyenlerin Yapması Gerekenler
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Depresyona girenlerin en büyük hatası izne ayrılmak

  Uzmanlar, kendilerinde depresyon belirtisi gören çalışanların yapmaması gereken şeylerin başında, derhal...

  Yorumlar

  1. Merhaba,

   İlginiz için teşekkürler.

   Makalenin yayınlandığı katagori “gülelim düşünelim” katagorisidir.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  “Ataleti Yenmek” Kitabından Alıntılar

  Mümin Sekman’ın kaleme aldı “Ataleti Yenmek” kitabından...

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk
  - BEY N VE HAFIZA - Çok Çalışıyor Görünmek İsteyenlerin Yapması Gerekenler

  İletişimde kalın!

  76,139BeğenenlerBeğen
  190,256TakipçilerTakip Et
  225TakipçilerTakip Et
  2,391TakipçilerTakip Et