Motivasyon konusunda bir çok öneri okudunuz. Bir çok fikir duydunuz. Bu yazımızda oldukça ilginç motivasyon kazandırma yöntemlerini bulacaksınız.

1. Bir yazılım firması olan BMC´nin Houston´daki cam kulelerinde her katta geniş bir mutfak bulunuyor. Çalışanlar içi tıka basa taze meyve, patlamış mısır, soda, sandviç vs. dolu buzdolabından istediklerini seçip ücretsiz olarak alabiliyorlar.

Kendi kahvelerini istedikleri gibi, damak tadlarına göre hazırlayabiliyorlar. Koridorlarda ise masaj salonunun yerini gösteren oklara konuklar çok şaşırıyor. Giriş katında bir piyanist Steinway´in huzur veren müziği ile her sabah çalışanları selamlıyor. Bir görevli çalışanların arabasını yıkayıp, yağını değiştiriyor.

2. San Francisco´daki BusinessBots isimli yazılım firması, çalışanları için heykel kursları düzenliyor. Bu firma haftada 60 saat çalışan elemanlarının fazla çalışmasından şikâyetçi, onların dışarıda daha fazla zaman geçirmesini istiyor. Bu yüzden haftada yârim gün isteyen kendi kendine izin verip ise gelmiyor.

3. Roper Strarch Worldwide isimli araştırma firması, çalışanların % 38´inin ayni işyerinde çalışan biriyle çıktığını gösteriyor. Amerika’nın unlu yazılım firmalarından SAS bekâr elemanları yeni insanlarla tanıştırmayı amaçlayan, şirket içindeki ´minele´ adli grubu destekliyor.

4. Amerika’nın en iyi 100 şirketinden 46´sı çalışanlarını aksam evde yemek pişirme zahmetinden kurtarmak için onlara evlerine alıp götürebilecekleri hazır yemekler sunuyor.

Google´dan sonra pek çok firma iş ortamlarını benzer şekilde iyileştirmeye başladı.

http://positivesharing.com/ adresinde iş ortamlarının iyileştirilmesiyle ilgili ilginç fikirler bulunabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.