Salı, Mayıs 26, 2020

Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları

Editör Önerileri

Hiçbir Şey İçin Geç Değil…

Yaşadığı şehirden, bulunduğu ortamdan kısacası yaşantısından sıkılan bir adam, cebindeki az miktar para ile yanına hiçbir şey almadan bulunduğu...

Duyguların Peşinden Git Kararsızlığı Yen

’Karar vermenin efendisi’ olarak bilinen bilim yazarı Jonah Lehrer, karar verirken duygularımızın da rol oynadığını söylüyor. Bir konferans için...

Şizofreni Hastalığı Konusunda Kapsamlı Bir Söyleşi

Kurallara uyumsuzluğu, temayülleri hiçe sayması, görüntüsünün dağınıklığı ile dikkat çeken şizofrenler gerçeklerden kopuyorlar. Bilim beynin birçok kimyasal madde içerdiğini söylüyor....
ünlüler - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

“Büyük başın derdi büyük olur” derler… Çok kazanan, iyi yaşayan, her türlü imkanı olan bu ünlü insanlar da zor zamanlar geçirdiler. Kimileri maddi sorunlarla boğuştu, kimileri zorlu ilişkilerle, kimileri de psikolojik rahatsızlıklarla…

Gözümüzün önünde zor zamanlar geçiren ve tabir-i caizse dibe vuran, ardından ise kendilerini çabalarıyla yeniden toparlayan isimleri, zor günler geçiren herkese örnek olması için derledik!

1. Öyle bir haldeydi ki; “Britney 2007’yi atlattıysa, biz de bu zor günleri atlatabiliriz” tarzı espriler yapılıyordu.

ünlüler - 1 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 1 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıBritney’in büyük çöküşü adeta bir “zorluk standardı” haline gelmişti. Gençliğinden beri çalışan Britney, iki çocuk doğurmuş, boşanmış, uyuşturucu ve alkol kullanımına başlamış durumdaydı. Bir de depresyonla mücadele ediyordu işte…

Öyle ya da böyle derken Britney bu savaşı kazandı. Artık yeniden sağlıklı ve mutlu bir kadın!

2. Lindsay Lohan, hayatının her alanında mahvolmuş haldeydi.

ünlüler - 2 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 2 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıAlkol ve uyuşturucu, kötü arkadaşlıklar, istismarcı sevgililer, kızının özel hayat bilgilerini basına satmayı seven bir baba, ilgisiz bir anne, maddi çöküş, peşinde canavar gibi bir paparazzi sürü… Yazarken yorulduk!

Lindsay’in ne zaman öleceğine dair bahisler dahi açılmıştı. Lindsay ise rehabilitasyon merkezine gitmeyi ve dış dünyaya kulaklarını kapamayı seçti. Bağımlılıklarından kurtuldu, artık sağlıklı! Kendini yardım işlerine veriyor.

3. Jim Carrey’in uyuşturucu ve alkol kullanımı zaten biliniyordu; üzerine bir de sorunlu bir ilişki yaşadığı eski sevgilisi intihar edince…

ünlüler - 3 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 3 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıÜnlü aktör adeta çöktü. Psikolojik tedavi almaya başladı. Bir süre kendisini inzivaya çekti ve doğaya döndü. Şimdilerde gayet iyi ve huzurlu.

4. Kate Moss ergenliğinden beri mankenlik yapmaya, ilgi odağı olmaya ve sevilmeye alışkındı. Lakin bir “nefret odağı” haline de geldi.

ünlüler - 4 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 4 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıKokain kullanımı, sürekli sarhoş halleri; bu hareketleri “moda olarak yansıttığı” yönünde eleştiriler aldı. Halkın tepkisini çekti, gençleri sağlıksız bir yaşam tarzına özendirdiği düşünülüyordu. Tepkiler öyle büyüdü ki, Kate Moss’un birlikte çalıştığı markaları boykot etmeye başladılar. Kate ciddi anlamda maddi kayıplara uğradı.

Lakin o bu eleştirilere kulak tıkamak yerine, ciddiye almaya karar verdi. Hayatına çeki düzen vermeyi de ihmal etmedi. Artık sağlıklı ve uyuşturucu kullanmıyor.

5. Robert Downey Jr. alkolikti. Kariyerini ve geleceğini mahvetmek üzereydi.

ünlüler - 5 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 5 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıHapse dahi girip çıktı; artık kendisinden umudu kesmişti. İntiharın eşiğine geldiğini dile getiriyordu. Son bir kere daha yaşama tutunmayı denedi. Alkolü ve uyuşturucuyu bıraktıktan sonra psikolojisi de düzeldi.

6. Dünyalar güzeli Drew Barrymoore, ilk kez 14 yaşında intihar girişiminde bulundu. O günden beri de defalarca intiharın ucuna geldi.

ünlüler - 6 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 6 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıÇocuk star olarak şöhreti ve çalışma temposunu kaldıramıyordu. İleri derece manik depresifti. Vazgeçmedi; tedavi aldı. Şimdi gayet mutlu ve iki güzel çocuk annesi.

7. Winona Ryder o zamanların en güzeliydi…Winona Ryder o zamanların en güzeliydi…

ünlüler - 7 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 7 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıKariyerinin önü de fazlasıyla açıktı. Lakin depresyon onu da vurdu. Aynı zamanda kleptomani hastalığı da baş gösterdi. Kariyerinin en parlak olması gereken günlerde uyduruk ve ucuz eşyalar çalarken yakalandığı için tutuklanmış ve rezil olmuştu. Öyle böyle derken zor günleri geride bıraktı. Sinemaya da geri döndü. Onu herkes hala çok güzel hatırlıyor.

8. Courtney Love, Kurt Cobain’i gömdü, eroin bağımlısıydı, kızının velayetini dahi kaybetti.

ünlüler - 8 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 8 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıOnun da adeta ölmesi bekleniyordu. Lakin Love hayata tutundu. Müziğe sarıldı, uyuşturucuyu bıraktı ve kızını geri aldı. Şimdilerde kızıyla mutlu mesut yaşamaya devam ediyor.

9. Nurseli İdiz alkolizmin dibindeydi, basın da peşini bırakmıyordu.

ünlüler - 9 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 9 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıBipolar olduğunu, krizler geçirdiğini ve tedavi aldığını defalarca açıkladı. Maddi açıdan da beş kuruşsuz kalmıştı. Dostları onu yalnız bırakmadı. İdiz de hayata tutunanlardan oldu. Şimdilerde dizi oyunculuğu yapmaya devam ediyor. Kızıyla yaşıyor. Gayet mutlu.

10. Haluk Levent kumar bağımlılığı ile borçlara düştü, tutuklandı bile!

ünlüler - 10 2 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 10 2 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıTürkiye’nin en sevilen müzisyenlerinden biri olarak bu olaylar onun üretkenliğini de fazlasıyla etkiledi. Levent bir süre piyasadan uzak kaldı. Fakat sonradan kendisini ve maddi durumunu toparladı. Şimdilerde yine ülkenin en sevilen müzisyenlerinden biri.

11. Acun Ilıcalı ebeveynlerini ve çocukluk arkadaşını kazalarda kaybetti…

ünlüler - 11 2 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 11 2 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıSevdiklerini gömmek zorunda kalan Ilıcalı, o dönemlerde maddi açıdan da çok zengin değildi. Yapayalnız kaldığını hissediyordu. Mesleğine sarıldı. Şimdi üç kız babası!

12. Bülent Ersoy, ülke tarihinin en karanlık dönemlerinden birinde oldukça zor şeyler yaşadı.

ünlüler - 12 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 12 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıCinsiyet geçiş ameliyatı, gazinolardan, radyolardan yasaklanması, hapse girmesi vesaire vesaire… Divayı seversiniz ya da sevmezsiniz; fakat atlattığı şeylerin ve kalkıştığı kendi olma mücadelesinin cesaretini inkar edemezsiniz.

Diva, şu an Türkiye’nin en zengin kadınlarından biri.

13. Nebahat Çehre, Yılmaz Güney ile yaşadığı fırtınalı evlilikten sonra hayatta kaldı. Bu tahmin ettiğinizden daha zordu!

ünlüler - 13 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları ünlüler - 13 1 - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve YaşadıklarıZira rahmetli Yılmaz Güney’in Çehre’ye şiddet uyguladığı; hatta bir keresinde kafasının üzerine elma koyup silahla ateş ettiği dahi söyleniyordu. Güney’in politik yaşantısı, sürgün hayatı ve en sonunda da ölümü Nebahat Çehre’yi aşırı etkiledi. Lakin Çehre de hayata tutundu. Şimdilerde Türkiye’nin en hayranlık duyulan kadınlarından biri!

KAYNAKonedio
- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -ünlüler - mutlu   ocuk kare - Dibe Düşüp Tekrar Yükselen Ünlüler ve Yaşadıkları

Yeni İçerikler

Evlere Sıkışan Gelecek:Sınavlar

Salgının oluşturduğu karantina ortamıyla birlikte alıştıkları düzen birdenbire değişen ve kendilerini “evdekal” çağrılarıyla kendilerini  bambaşka bir sınav...

Mutluluğu Ertelemek Ruhsal Bir Sorun Mu?

Ertelenmiş Mutluluk Sendromu Bazı insanlar vardır, mutluluklarını sürekli olarak ertelerler. Daha iyi bir iş sahibi oluncaya ya da...

Koronavirüs ve Özkontrol Araştırmalarının Gösterdikleri

Özkontrol İle İlgili Araştırmalar, Koronavirüs (Covıd-19) Salgını Sırasında Gösterilen Davranışları Açıklayabilir Mi? 27 Mart 2020 tarihinde yayınlanan Psychology Today dergisinde yayınlanan...

Sapiens Yazarı Harariye Göre Koronavirüs sonrası dünya

Yuval Noah Harari*Çeviri: Ömer Bozer** İnsanoğlu, belki de bizim kuşağın görmemiş olduğu bir kriz ile karşı karşıya. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca,...

Evde Kalın, Hayatın Akışı İçinde Kaçırdıklarınızı Yakalayın

Evlerde kapalı olmayı fırsata çevirmeniz için online derslerden online konserlere, kaçırdığınız tiyatro oyunlarından kısa filmlere, online müzelerden yoga ve nefes derslerine, uzaktaki...

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -