Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları

  Her öğrencinin büyümesi ve öğrenmesi için sağlıklı ve pozitif bir ortamın oluşturması için okul kuralları gereklidir.

  Ancak orada bazı kurallar, okul yönetimi, öğretmenler, ebeveynler ve psikologlar arasında pek çok tartışmayı neden olmaktadır.

  Ya Meraktan dünyada birçok farklı ülkede bulunan okullarda uygulanan tuhaf okul kurallarını sizler için araştırdı ve listeledi. Bakalım en fazla hangisini ilginç bulacaksınız?

  1. Dondurulmuş Bezelye

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul KurallarıÇin’de geçtiğimiz günlerde okulda bacağına dondurulmuş bezelye koyma cezası alan bir öğrenci ceza sırasında çektiği fotoğrafı internette paylaştı. Asya’da öğretmenler ve ebeveynler tarafından yaygın olarak kullanılan bu ceza sizce de çok insafsız değil mi?

  2. En İyi Arkadaşlar

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  1 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 1 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallarıİngiltere’deki birçok okul öğrencilerin en yakın arkadaşlarının olmasını yasaklamaya başlamıştır. Bazı ebeveynler, öğretmenler ve psikologlar çocukların daha büyük arkadaş gruplarına sahip oldukları takdirde, daha iyi yetiştirildiklerini söylemektedirler. Ayrıca, bu geniş arkadaş gruplarında kimse dışarıda kalmış gibi hissetmemektedir.

  Eleştirmenler ise, en iyi arkadaşa sahip olmanın çocuklara hayat boyu değer kazandırdığını iddia etmektedir. Çocuk gelişimi alanında yapılan çalışmalarda ise en yakın arkadaşları olanların yaşamları boyunca zihinsel sağlıklarının daha iyi olduğu keşfedilmiştir.

  3. Saç Boyama

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  3 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 3 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul KurallarıTokyo’daki okulların tamamı öğrencilerin saçlarını boyamasını yasaklamıştır. Başkentte bulunan devlet okullarının yarısından fazlasında öğrenciler saçlarının boya olmadığını okul yönetimine kanıtlamak zorundadırlar. Öğrencilerin bu konuda yalan söylemesini engellemek için ise öğretmenler öğrencilerin fotoğraflarını ailelerine göndererek onlara da sormaktadır.

  4. ‘Fakirlik’,’Doğum Günü’ ve 48 Kelime Daha

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  4 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 4 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul KurallarıNew York Eğitim Bakanlığı, bakanlık tarafından yayınlanan standartlaştırılmış testlerde bir takım kelimelerin kullanımını yasaklamıştır. Örneğin; Yehova Şahitleri grubuna mensup öğrencilerin doğum günü kelimesinden rahatsız olabilecekleri düşünüldüğü için bu kelime kullanılmamaktadır. Ayrıca yoksulluk, boşanma ve hastalık gibi kelimeler de öğrencilerde acı hissini uyandırdığı için kullanılması yasaklanmıştır.

  5. Kırmızı Kalem

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  4 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 4 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul KurallarıÖğrenciliğimizde yaptığımız yanlışlar öğretmen tarafından kırmızı kalemle işaretlenirdi. Günümüzde de birçok okulda kullanılan bu uygulama Avustralya ve İngiltere’de bulunan birçok okul tarafından yasaklandı. Bunun sebebi ise kırmızı rengin öğrencilerin motivasyonunu düşürdüğü, onların korku ve baskı hissetmelerine neden olduğu için psikolojilerinde ciddi hasarlar oluşturmasıdır. Bu yüzden kırmızı rengi yasaklayan okullar yeşil, pembe, sarı, mor ve mavi gibi rahatlatıcı renklerin kullanılmasını uygun görmektedir.

  6. Parmak Kaldırma

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  5 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 5 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul KurallarıGeçmişten beri sorulara cevap vermek için kullanılan yöntem olan parmak kaldırma Nottinghamshire’deki okullar tarafından yasaklandı. Bunun sebebi olarak ise parmak kaldıranların hep aynı çocuklar olduğunu ve bunun diğer çocukların öğrenmesini engellediğini göstermişlerdir. Bunun yerine öğretmenler istediği öğrenciyi soruya cevap vermesi için seçmektedirler.

  Ancak bu durum karşısında bazı ebeveynler çocuklarının şimdi daha gergin ve korkmuş olduklarını söylemektedirler.

  7. Deodorant

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  7 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 7 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul KurallarıPennsylvania’daki bir lise AXE marka vücut spreyini öğrencilerde alerjik etki yarattığı için yasaklamıştır. Daha birçok okulda, öğrencilerin deodorant kullanımını alerjik tepkimelere neden olduğu için yasaklamıştır.

  8. Uyku Vakti

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  8 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 8 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul KurallarıÇin’de öğrencilerin öğle vaktinde 30 dakika uyumalarına izin verilmektedir. Birçok öğretmen bu öğle uykularının öğrencinin zekasını geliştirdiği ve enerjisini arttırdığını iddia etmektedirler. Orta okul öğrencileri sıralarının üzerinde yatarak ve evden getirdikleri örtülerle uyumalarına izin verilirken, daha büyük öğrencilerin oturur pozisyonda uyumalarına izin verilmektedir. Fakat bu uykular öğrencilerin kemik gelişimlerine ve omurgalarına ciddi zararlar vermektedir.

  9. Tuvalet Zamanı

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  9 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 9 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul KurallarıChicago’daki bir lise, bir öğrencinin sınıftan tuvalet için izin alma hakkı bir sömestrde 3 defadır. Bunun sebebi olarak ise öğrencilerin tuvalete gitme bahanesiyle dersten kaçmaları gösterilmektedir.

  10. Amuda Kalkmak

  okul kuralları - D nyan n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar  10 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları okul kuralları - D C3 BCnyan C4 B1n Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kurallar C4 B1 10 - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul KurallarıAsya, öğrencilere baskı kurmasıyla ve alışılmışın dışında verdiği cezalarla ünlüdür. Bunlardan biri, öğrencilerin derse geç kalmaları veya ders sırasında konuştukları durumda verilen amuda kalkma cezasıdır. Ceza listesinde ayrıca şınav çekme, koşma ve elleri havada tutma hatta tokat atma bile bulunmaktadır.

  Kaynakbrightside
  okul kuralları - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Karakter Eğitimi İçin 100 Yol

  Bir insana verilen değer, onun ahlâk ve karekteriyle bağlantılıdır. Hak katında...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk

  İnsanları Tanıma Sanatı Üzerine

  Sizce neden insanlari tanimak bir sanat olarak...
  okul kuralları - BEY N VE HAFIZA - Dünyanın Her Yerinden 10 Tuhaf Okul Kuralları

  İletişimde kalın!

  76,154BeğenenlerBeğen
  190,256TakipçilerTakip Et
  225TakipçilerTakip Et
  2,386TakipçilerTakip Et