Düşünme Üzerine Düşünmek Gerektiren 15 Gerçek

0

İnsan, karışık ve pek çok farklı değişkeni bünyesinde barındıran bir varlıktır. Bu değişkenler, mucizevi bir biçimde birbiriyle uyum içinde çalışır.

Tüm komutları veren organ olan beyin ise, insanı insan yapan düşünme eylemini gerçekleştirir. Peki, acaba beyin ve ruh birbiriyle bağlantılı mı hareket eder? Etmezse neler olur?
düşünce-gerçekleri-

Gün içinde aklımızdan en az 50 bin düşüncenin geçtiğini biliyor muydunuz?

[dropcap type=”1″]1.[/dropcap] Düşünüp düşünmediğimizi kontrol edemeyiz.

 

[dropcap type=”1″]2. [/dropcap]Her gün aklımızdan 50.000-70.000 arası bir sayıda düşünce geçer.

 

[dropcap type=”1″]3. [/dropcap]Olumsuz düşünceler akıl hastalıklarına davetiye çıkarabilir.

 

[dropcap type=”1″]4. [/dropcap]Eğer düşüncelerimiz yalnızca koşulsuz sevgi ve tutku etrafında şekillenirse, kendimizi özgür ilan edebiliriz.

[dropcap type=”1″]5. [/dropcap]Düşüncelerimize yön verebiliriz, böylece onları görmek istediğimiz gibi görebiliriz.

 

[dropcap type=”1″]6.[/dropcap] Yalnızca aklımızda belirdikleri için, düşüncelerimizi her zaman doğru kabul edemeyiz.

 

[dropcap type=”1″]7. [/dropcap]Negatif düşüncelerimizi sorgulamak elimizdedir. Kötü bir düşünce belirdiği zaman sebebini sorgulamadan geçmemek, bizi ileriye götürür.

düşünce-balonları
Gün içinde aklımızdan en az 50 bin düşüncenin geçtiğini biliyor muydunuz?

[dropcap type=”1″]8. [/dropcap]Rasyonalist filozofların aksine; Aristoteles, John Locke ve David Hume gibi deneyciliği baz alan Ampirist filozoflar, aklın tecrübeyle bilgiyi elde ettiğine inanırlar.

[dropcap type=”1″]9.[/dropcap] Gergin düşünceler kafamızda kontrol etme isteğimiz sebebiyle belirir. Bu çoğu zaman bizim işimiz değildir. Dolayısıyla kendimizi serbest bırakmamız gerginliği azaltabilir.

[dropcap type=”1″]10.[/dropcap] Çocuklarımızın da düşüncelerini nasıl şekillendirebileceğini bilmesi gerekir.

çocuklar-ve-düşünce-kontrolü
Düşünce kontrolünün nasıl yapılacağını çocuklara da anlatmak gerekir.

[dropcap type=”1″]11. [/dropcap]Dünyadaki, hatta evrendeki herkes ve her şey değerlidir. Bireyler, ne yaptıklarından ya da kim olduklarından bağımsız olarak tek ve özeldir.

[dropcap type=”1″]12. [/dropcap]Genellikle başkalarının yaptıklarından ya da yapmadıklarından daha iyi öğreniriz. Birisi kötü bir şey yapıyorsa, bu, ne yapmayacağımızı öğrenmek için bir fırsat olabilir.

[dropcap type=”1″]13.[/dropcap] Meditasyon yaparak olumsuz düşünceleri dağıtmak için yaşın bir önemi yoktur, kimse geç kalmamıştır.

İLGİLİ YAZI :  Gülümse

[dropcap type=”1″]14. [/dropcap]Bilim insanları; hayvanların mı, yoksa insan eliyle yapılmış makinelerin mi daha üstün bir akla sahip olduğundan emin değildir.

[dropcap type=”1″]15.[/dropcap] Düşünceler üzerinde kontrol sağlamak istiyorsanız, bunun tek yolu anı yaşamak ve hissetmektir.