Kudüs İbrani Üniversitesi’nde ders veren Prof. Sydney Engelberg, anne olan bir öğrencisinin derse getirdiği bebeğinin ağlaması üzerine çocuğu kucağına alıp hiçbir şey olmamış gibi dersi anlatmaya devam etti. Bu karelerin internette yayılması üzerine Engelberg, büyük takdir topladı.

Öğrencisinin ‘Örgütsel Davranış‘ dersine getirdiği bebek, annesinin tüm çabalarına rağmen susmadı. Bu sırada utanan anne sınıfı terk etmeye çalışırken, Engelberg çocuğu kucağına alıp derse kaldığı yerden devam etti.

Eğitimle Annelik Arasında Tercih Yapmak Zorunda Değilsiniz

Dört çocuk, beş de torun sahibi olan Engelberg tüm kadın öğrencilerine, eğitimle annelik arasında tercih yapmak zorunda olmadıklarını söylediği ortaya çıktı. Profesörün dileyenlerin derse çocuklarını getirebileceğini ya da annelerin çocuklarını derste dahi olsa emzirebileceğini açıkladığı belirtildi.

Eğitim sadece düz bilgi değildir

Konuyla ilgili Engelberg’in kızı Sarit Fishbaine ise yaptığı açıklamada, Engelberg’in eğitimi sadece derste öğrenilen düz bilgi olarak görmediğini söylerken, ” eğitim aynı zamanda değerlerin öğrenilmesidir” dedi.

İLGİLİ YAZI :  26-27 Kasım 2014 TEOG (Merkezi Ortak Sınav) Soruları ve Cevapları