Erkekleri Soğutma Yolları


  Yalnızlık Allah’a has bir durumdur. Şayet tek başınıza bir ömür gelebileceğinizi zannediyorsanız yazılırsınız. Şu veya bu şekilde, bugün olmadı ama, yarın hayatınıza birileri mutlaka girecektir. Hem ne demiş büyüklerimiz? Her kör satıcının vardır lir şaşı alıcısı. Buraya kadar tamam la önemli olan birilerinin hayatınıza  girmeleri değil, sizi bulan ya da sizin bulunduğunuz, istediğiniz kişi her kimse onun hayatınızda kalmasıdır.

  Bugüne dek sanırım hep erkeklerle nasıl elimizde tutarız, ne yapıp da kaçırmayız gibi konulara kafa patlatıp durdunuz. Dilerseniz değişik bir yol deneyelim ve onları bizden kaçıran şeyler nelermiş bakarak konuyu bu kez de farklı bir göz ile değerlendirelim.

  Bolca Konuşun Her şeye Karışın hatta İtiraz Edin

  Beraber olduğunuzda hele de romantik anlarda sakın susmayın, sükut ikrardan gelir, dememişler mi? yani konuşmazsan kabul etmiş sayılırsın. O halde siz durmayın, önünüze len hangi konu varsa yüksek fikirlerinizi beyan edin, susmayın, devamlı az halinde olun. O ak derse siz hiç düşünmeden, ‘hayır canım sen bilmiyorsun ama, o karadır’   deyin ki bir an evvel kendine gelsin. Neticede sizin istediğiniz onu kaçırmak değil mi? Diliniz ne kadar keskinse, kişinin kaçış hızı da o denli yüksek olacaktır.

  Özgüvenini Yok Edin

  Bunun en iyi yollarından biride aldığı maaşı başkalarınınki ile kıyaslamaktır. Unutmadan söyleyeyim diğer arkadaşlarınızın sevgililerini överek göklere çıkartmak da bir diğer etkin yoldur. Hele ki bunu rutine bağlayıp sıkça yaparsanız morali daha çabuk bozulur, ilişkinizden herhangi bir gelecek beklememek konusunda hemen karar almasına daha çok yardımcı olur.

  Annesi Hakkında Devamlı Olumsuz Eleştiriler Yapın

  Genel olarak bir erkeğin en hassas damarı hep ve daima kalbinde olacak, hayatında ilk tanıdığı dişi olan annesidir. Onun her hareketini kayıtsız şartsız doğru bulur ya da kıyamadığından toz konduramaz. Aldırmayın. Onu kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız annesi hakkında yapacağınız eleştiriler bu konuda yüzde yüz başarılı olmanızı sağlayacaktır.

  Yeril Yersiz Kıskançlık Krizleri Çıkartın

  Birisi ile telefonda mı konuştu, ya da ne bileyim bir dişiye mesaj ya da mail mi attı? Sakın bunu yutmayın, üzerine gidin, haddini bildirin ki nefes bile alamasın. Tüm bunları yaparken de telefonunuzu saklamayı, facebook ve mail şifrelerinizi vermemeyi düstur edinin. Neticede sizin kurallannız var, ama onun bu tür şeylere hakkı yok.

  Özgüvenini Yok Edin

  Bunun en iyi yollarından biride aldığı maaşı başkalarınınki ile kıyaslamaktır. Unutmadan söyleyeyim diğer arkadaşlarınızın sevgililerini överek göklere çıkartmak da bir diğer etkin yoldur. Hele ki bunu rutine bağlayıp sıkça yaparsanız morali daha çabuk bozulur, ilişkinizden herhangi bir gelecek beklememek konusunda hemen karar almasına daha çok yardımcı olur.

  Telefonlarını Karıştırın, Maillerine Bakın

  Erkeğin bir an dahi nefes alması günahtır. Siz de buna fırsat vermeden bulduğunuz her boşlukta (mesela adam tuvalete gittiğinde falan) hemen bıraktığı yerden telefonunu alıp karıştırın. Kimleri aramış, ne yapmış bilmenizde fayda var. Gözlem süresini uzatın ki, geri geldiğinde sizi elinizde telefonla yakalasın, hatta açıklama yapmak durumunda bile kalın. Artık elinizde sevgilinizin telefonunu aradığı numaralarda sondaj yaparken yakalandığınızda ne söyleyeceğiniz size kalmış.

  Özbakımınızı İhmal Edin

  İnsan, kendisi ne kadar dağınık olursa olsun karşısındakinin bakımlı olmasını ve pırıl pırıl parlamasını tercih eder. Siz de yanınızdakini kaçırmak için karşısına tuhaf kıyafetlerle çıkın, dişlerinizi fırçalamayın ve hatta tuvalete gidip elerlinizi yıkamadan geldiğinizi ortalıkta söyleyiverin. İnanın amacınıza çok büyük bir katkısı olacaktır.

  Toplum İçinde Onu Utandırın

  Her ne kadar erkekler beraber oldukları kadın ile toplum içinde yücelmeyi ve herkesin kendilerine gıpta ile bakmasını tercih ederlerse de sizin amacınız onu kaçırmak ya… Şu halde durmayın, onun başını milletin önünde eğecek hareketlerinize aralıksız devam edin. Tuhaf konuşmalar yapın, bolca eleştiri alın. Başarınız kaçınılmaz olacaktır, inanın.

  Size Her İtiraz Ettiğinde Gözyaşı Silahını Kullanın

  Evet… Elbette erkekler ağlayan kadınlara dayanamaz. Her istediklerini yapmaya çalışır, hatta bunu yapacağım derken kendi kendini telef eder. Lakin siz durumu abartın ve istemediğiniz her ne olursa, yerli yersiz gözyaşı silahınıza sarılarak ona dünyanın kaç bucak olduğunu gösterin. Bunu yapın ki ruhu daralsın, dünyaya geldiğine pişman olsun ve huzur hasreti içinde acilen yanınızdan uzaklaşsın.

  Her Fırsatta Ne Kadar Zeki Olduğunuzu Gösterin

  Söyleyin, vurgulayın ama anlamıyorsa da illaki defalarca anlatın. İlkokul müsamerelerinizden başlayarak artık kendinizi nerede ve hangi konumda başarılı gördüyseniz detaylıca açıklayın. Bir araya geldiğinizde onu sınav ederek aklında tutup tutamadığını kontrol edin. Eğer yeteri kadar verim alamıyorsanız, başarılarınızı maddeler halinde yazarak eline verin. Sonuç olarak amacınız, ‘sizin’ ne denli bulunmaz bir hint kumaşı olduğunuzu kafasına şu ya da bu şekilde dank ettirmek değil mi?

  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Erkekleri Soğutma Yolları
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Neşenin üç kaynağı

  Türk Dil Kurumu'nun sözlükleri, 'neşe'yi üzüntüsü olmamaktan doğan dışa vuran sevinç...

  Yorumlar

  1. walla baya güldüm,bunlar baya baya gerçekler ilişkilerde fakat bikadin olarak rezil etmekte var isin ucunda kendinizi…yani,kendimi rezil etmeden onur ve gururla kendimden soğutsaydım onun özgüveni benim çokta umrumda ….

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  - BEY N VE HAFIZA - Erkekleri Soğutma Yolları

  İletişimde kalın!

  75,935BeğenenlerBeğen
  187,929TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,384TakipçilerTakip Et