EŞİNİZLE İLETİŞİMİNİZ NASIL?

0

Bütün gün evi,eşi,çocukları için çalışıp yorulmuş,acıkmış bir vaziyette evine gelen erkek ne ister? Tabii ki kapı ilk açıldığında güler yüzlü ,sevgi dolu bir eş ister.

Sevgili bayan okurlarım;eşinizi sabah işe gönderirken de karşılarken de güler yüz gösterin.Güler yüzle davranırsanız, o sizin eşinize verdiğiniz pozitif enerji ,mutluluk hissi iş yerinde gün boyu devam eder.Sizin enerjinizi alan eşinizin iş yeri bile güzelleşir.Kişi evinde mutlu, huzurluysa bunu her şekilde farkettirir…Mutsuzsa da mutsuzluğunu ;hatta öfkesini …Öfkeli ve mutsuzsa bu olumsuz duyguları işyerinde patronu ve iş arkadaşlarına yansıtır.Bu durum katlanarak devam eder. Kişi işyerini de huzursuz eder kendini de…Hatta belki işinden olur…Peki katlanarak artmış bu olumsuz duygu ve durum kime döner?…Alternatifsiz hem de mutlaka ve mutlaka size….

O halde eşinizin hangi davranışına kızarsanız kızın; bunu istemeden yaptığını,sizle ilgisi olmadığını düşünün. Öfke ve kızgınlık duygusunun altında başka temel duygular vardır.Endişe gibi, merak gibi,kıskançlık gibi,anlaşılamama gibi vs.Empati yapın ve de verdiğiniz her olumsuz mesajın yine dönüp dolaşıp size geleceğini düşünüp öyle hareket edin.Evinizin rızkını kazanan erkeğinizin gönlünü alın.Temizlik titizlik gösterip”Ayakkabılarını dışarda çıkar,ellerini yıka,dikkat et etrafı yeni sildim!,Ayaklarını topla!,Yavaş dökeceksin!”gibi çocuğunuza söylediğiniz cümleleri eşinize kullanmayın.Unutmayın o sizin eşiniz.Çocuğunuz değil…Özgür bırakın..Nasıl rahat etmek istiyorsa öyle davransın.O ev sizin olduğu kadar onun da.İnsanlar mutlu ve huzurlu oldukları yere gitmek; kendisini mutlu ve huzurlu hissettiren kişilerle bir arada olmak isterler.Eşinizi evine geldiğinde öyle bir karşılayın ki ,dünyanın en güzel yerine geldiğini hissetsin.Başka güzel yerler arama isteği duymasın.Sevgiyle kalın. 🙂

NLP Eğitmeni ve Yaşam -Öğrenci-Aile Koçu Ayşegül Özkonak

İLGİLİ YAZI :  MUTLU VE BAŞARILI OLMAK İÇİN...