fbpx

  Evlilik Programları Aileye Zarar Veriyor

  Psikolog Süleyman Örikli ailenin elektrik üzerine değil, adalet, sevgi ve saygı üzerine kurulması gerektiğini söyledi.

  Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yayınlanan evlilik programına telefonla bağlanan bir erkeğin erkeklere talip olması üzerine Dünya Bülteni’ne yazılı bir açıklama yapan Psikolog Örikli, ailenin en geniş anlamıyla bütün ihtiyaçların; ama akla gelebilecek her türlü maddi, manevi, psikolojik vs. bütün ihtiyaçların giderildiği yer olduğunu belirterek “aile, toplumların, insanlığın temel taşıdır” dedi.

  Süleyman Örikli, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Televizyon şovlarında, dizilerde kişiler gerçek yüzlerini, kendi gerçekliklerini göstermezler. Oradaki kaygı farklıdır. Görücü gelir ki bu kişiye katı, yatı, arabası, parası olup olmadığı sorulmuştur, görülen elektrik alamaz veya “bu kadar gelmiş bari hatırı kırılmasın, bir çay içelim der” sonra… Aslında sonrası yok. Yine elektrik alınmaz bu böyle sürer gider. Aile mahremiyeti, sevgi, saygı, aşk, ebeveynlik, yuva kurma gibi kavramların içi boşaltılır. İş eninde sonunda gelmiş “Elektrik almaya” dayandırılmıştır. Aileler yani küçük devletçikler böyle kurulmaz, böyle kurulmamalı yoksa boşanma oranı en düşük ülkeyiz diye övünürken bakıyoruz ki yüzde 2’den yüzde 4’e çıkmış, belki bir bakacağız yüzde 5 olmuş. Aile elektrik üzerine değil adalet, sevgi, saygı üzerine kurulur.”

  Örikli, insanları yanlış yönlendiren evlilik programlarının yayından kaldırılması gerektiğini belirterek aile kurumunun korunması için bunun önemli olduğunu söyledi.

  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Artık Yabancı Dil Öğrenmek Sizin Elinizde

  Şüphesiz dil öğrenimi zor ve bitmeyen bir yoldur. Ve kendi kendinizi...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Kendine zarar vermek nedir?

  Kendine zarar vermek, zor hislerle baş etmekte kullanılan bir...

  Ergenlikte Kimlik Karmaşası

  Kimlik şekillenmesi yaşamboyu sürmesine karşın, en dikkat...

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  İletişimde kalın!

  75,591BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  258TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et