fbpx

  Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

  Gana’daki bir öğretmenin bilgisayar olmadan Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi veriyor. Öğretmen bilgisayarı olmadan alışılmadık ve doğaçlama yöntemle kara tahtayı öyle bir kullandı ki bir çok insanın kalbini kazandı !

  O, Gana’da çalışan ancak dersi için gerekli ders materyaline ve ekipman sahip olmayan bir öğretmen. Çiftçi çocuklarından oluşan çocuklarına anlattığı ders için şöyle diyor; “Her öğretmenin, öğrencilerini konularına sunma yolu vardır. Bu benim yolum, ”dedi.

  Görsel sanatlar üzerine çalıştıktan sonra bir Word belgesinin oluşturulmasını öğretirken becerilerini kullanmaya karar verdi. “Bu yöntemi öğrencilerimin ne öğrettiğimi anlamaları için yapıyorum” dedi. “En azından bir bilgisayarın arkasında olduklarını varsaydıklarını bir resim çizdim.” Öğretmenin metodu iyi çalışıyor, çünkü çocuklar derslerinden çok keyif alıyor ve etkili bir şekilde öğrenebiliyorlar. “Dersten çıkmadan önce her şeyi iyi anladıklarından emin oluyorum.”

  Bu fotoğraflar Gana’da ateşli tartışmalara neden oldu. Çoğu kişi öğrencilerin bu şekilde yetiştirilmesi daha yaratıcı çocuklar yetiştiriyor dedi. Ancak bazı kişilerde 2018’de hala bilgisayarsız okullar var mı? diye eleştirdi.

   

  Bilgisayarlara erişemeyen çocuklara BİT öğretirken farklı yöntemler kullanmak zorunda olan bir öğretmen.

  Microsoft Word’ü öğretirken, öğrencilerin dikkatini çekmek ve öğrenmelerini kolaylaştırmak için kara tahtaya tam bir ekran görüntüsü çizer.

  Öğretmen görsel sanatlar okudu ve yeteneklerini çocuklara bilgisayarı öğretmek için kullanmaya karar verdi: “Öğrencileri, ne öğrettiğimi anlamalarını sağlamak için yapıyorum. En azından onlar bir bilgisayar arkasında olsaydılar nasıl bir ekranla karşılaşacaklarını resimle  göstermek istedim”.

  Ne yazık ki, “aynı problemle karşı karşıya olan birçok okul var”

  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Bu testi yapın, kendinizi tanıyın!

  İnsanlar sizin hakkınızda sandığınızdan farklı izlenimlere sahip olabilir. Gerçekten nasıl algılandığınızı...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Kendine zarar vermek nedir?

  Kendine zarar vermek, zor hislerle baş etmekte kullanılan bir...

  Ergenlikte Kimlik Karmaşası

  Kimlik şekillenmesi yaşamboyu sürmesine karşın, en dikkat...

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  İletişimde kalın!

  75,523BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  258TakipçilerTakip Et
  2,379TakipçilerTakip Et