Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

0

Gana’daki bir öğretmenin bilgisayar olmadan Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi veriyor. Öğretmen bilgisayarı olmadan alışılmadık ve doğaçlama yöntemle kara tahtayı öyle bir kullandı ki bir çok insanın kalbini kazandı !

O, Gana’da çalışan ancak dersi için gerekli ders materyaline ve ekipman sahip olmayan bir öğretmen. Çiftçi mutlu çocuklarından oluşan çocuklarına anlattığı ders için şöyle diyor; “Her öğretmenin, öğrencilerini konularına sunma yolu vardır. Bu benim yolum, ”dedi.

Görsel sanatlar üzerine çalıştıktan sonra bir Word belgesinin oluşturulmasını öğretirken becerilerini kullanmaya karar verdi. “Bu yöntemi öğrencilerimin ne öğrettiğimi anlamaları için yapıyorum” dedi. “En azından bir bilgisayarın arkasında olduklarını varsaydıklarını bir resim çizdim.” Öğretmenin metodu iyi çalışıyor, çünkü çocuklar derslerinden çok keyif alıyor ve etkili bir şekilde öğrenebiliyorlar. “Dersten çıkmadan önce her şeyi iyi anladıklarından emin oluyorum.”

Bu fotoğraflar Gana’da ateşli tartışmalara neden oldu. Çoğu kişi öğrencilerin bu şekilde yetiştirilmesi daha yaratıcı çocuklar yetiştiriyor dedi. Ancak bazı kişilerde 2018’de hala bilgisayarsız okullar var mı? diye eleştirdi.

 

Bilgisayarlara erişemeyen çocuklara BİT öğretirken farklı yöntemler kullanmak zorunda olan bir öğretmen.

öğretmen - Ganal    retmen Kara Tahta  zerinde MS Word   retiyor - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

Microsoft Word’ü öğretirken, öğrencilerin dikkatini çekmek ve öğrenmelerini kolaylaştırmak için kara tahtaya tam bir ekran görüntüsü çizer.

öğretmen - Ganal    retmen Kara Tahta  zerinde MS Word   retiyor x - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

Öğretmen görsel sanatlar okudu ve yeteneklerini çocuklara bilgisayarı öğretmek için kullanmaya karar verdi: “Öğrencileri, ne öğrettiğimi anlamalarını sağlamak için yapıyorum. En azından onlar bir bilgisayar arkasında olsaydılar nasıl bir ekranla karşılaşacaklarını resimle  göstermek istedim”.

öğretmen - Ganal    retmen Kara Tahta  zerinde MS Word   retiyor 2 - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word ÖğretiyorNe yazık ki, “aynı problemle karşı karşıya olan birçok okul var”

öğretmen - Ganal    retmen Kara Tahta  zerinde MS Word   retiyor 3 - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

İlgini Çekebilir:   Ünlü çocuğu olmak zor iki gözüm!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.