Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

  Gana’daki bir öğretmenin bilgisayar olmadan Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi veriyor. Öğretmen bilgisayarı olmadan alışılmadık ve doğaçlama yöntemle kara tahtayı öyle bir kullandı ki bir çok insanın kalbini kazandı !

  O, Gana’da çalışan ancak dersi için gerekli ders materyaline ve ekipman sahip olmayan bir öğretmen. Çiftçi çocuklarından oluşan çocuklarına anlattığı ders için şöyle diyor; “Her öğretmenin, öğrencilerini konularına sunma yolu vardır. Bu benim yolum, ”dedi.

  Görsel sanatlar üzerine çalıştıktan sonra bir Word belgesinin oluşturulmasını öğretirken becerilerini kullanmaya karar verdi. “Bu yöntemi öğrencilerimin ne öğrettiğimi anlamaları için yapıyorum” dedi. “En azından bir bilgisayarın arkasında olduklarını varsaydıklarını bir resim çizdim.” Öğretmenin metodu iyi çalışıyor, çünkü çocuklar derslerinden çok keyif alıyor ve etkili bir şekilde öğrenebiliyorlar. “Dersten çıkmadan önce her şeyi iyi anladıklarından emin oluyorum.”

  Bu fotoğraflar Gana’da ateşli tartışmalara neden oldu. Çoğu kişi öğrencilerin bu şekilde yetiştirilmesi daha yaratıcı çocuklar yetiştiriyor dedi. Ancak bazı kişilerde 2018’de hala bilgisayarsız okullar var mı? diye eleştirdi.

   

  Bilgisayarlara erişemeyen çocuklara BİT öğretirken farklı yöntemler kullanmak zorunda olan bir öğretmen.

  öğretmen - Ganal    retmen Kara Tahta  zerinde MS Word   retiyor - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor öğretmen - Ganal C4 B1 C3 96 C4 9Fretmen Kara Tahta C3 9Czerinde MS Word C3 96 C4 9Fretiyor - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

  Microsoft Word’ü öğretirken, öğrencilerin dikkatini çekmek ve öğrenmelerini kolaylaştırmak için kara tahtaya tam bir ekran görüntüsü çizer.

  öğretmen - Ganal    retmen Kara Tahta  zerinde MS Word   retiyor x - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor öğretmen - Ganal C4 B1 C3 96 C4 9Fretmen Kara Tahta C3 9Czerinde MS Word C3 96 C4 9Fretiyor x - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

  Öğretmen görsel sanatlar okudu ve yeteneklerini çocuklara bilgisayarı öğretmek için kullanmaya karar verdi: “Öğrencileri, ne öğrettiğimi anlamalarını sağlamak için yapıyorum. En azından onlar bir bilgisayar arkasında olsaydılar nasıl bir ekranla karşılaşacaklarını resimle  göstermek istedim”.

  öğretmen - Ganal    retmen Kara Tahta  zerinde MS Word   retiyor 2 - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor öğretmen - Ganal C4 B1 C3 96 C4 9Fretmen Kara Tahta C3 9Czerinde MS Word C3 96 C4 9Fretiyor 2 - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word ÖğretiyorNe yazık ki, “aynı problemle karşı karşıya olan birçok okul var”

  öğretmen - Ganal    retmen Kara Tahta  zerinde MS Word   retiyor 3 - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor öğretmen - Ganal C4 B1 C3 96 C4 9Fretmen Kara Tahta C3 9Czerinde MS Word C3 96 C4 9Fretiyor 3 - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

  Kaynakboredpanda
  öğretmen - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  En çok görülen 10 rüya ve anlamı

  1- Kovalanmak: Kaçmaya çalışılan şey kişinin kendisine ait bir düşüncesidir ve bundan...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk

  İnsanları Tanıma Sanatı Üzerine

  Sizce neden insanlari tanimak bir sanat olarak...
  öğretmen - BEY N VE HAFIZA - Gana’lı Öğretmen Kara Tahta Üzerinde MS Word Öğretiyor

  İletişimde kalın!

  76,151BeğenenlerBeğen
  190,256TakipçilerTakip Et
  225TakipçilerTakip Et
  2,387TakipçilerTakip Et