“Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor

1

Bir insana “güzelsin” demekten genellikle korkarız. Olumsuz tepki alacağımızı düşünürüz. Acaba bir insana güzelsin dediğimizde beden dili nasıl değişiyor, jest ve mimikleri nasıl tepki veriyor.

18 yaşındaki Chicago’da yaşayan bir lise öğrencisi bunu anlamak için bir sosyal deney yapmaya karar veriyor. İnsanlardan kamerasına poz vermelerini istiyor ve bu sırada onlara “Ben sadece güzel bulduğum şeylerin fotoğrafını çekerim.” diyor.

İnsanların verdikleri tepkiler ise gerçekten çok hoş. Youtube kanalında videosunu paylaşan genç kız altına yazdığı yorum ise şöyle:

“Öylesine çekimler yapmak isterken birden projem sosyal deneye dönüştü. Amacım inşaların ne tepki vereceğini görmek değildi. Ben gerçekten güzel bulduğum şeylerin fotoğrafını çekiyordum ve ortaya bu sonuç çıktı.”

told-you-beautiful-video-shea-glover-1  - 1x1 - “Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor told-you-beautiful-video-shea-glover-2  - 1x1 - “Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor told-you-beautiful-video-shea-glover-3  - 1x1 - “Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor

told-you-beautiful-video-shea-glover  - 1x1 - “Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor
İşte sihirli cümleyi duyunca insanın tepkilerinin nasıl değiştiğini gösteren bir görsel

told-you-beautiful-video-shea-glover-4  - 1x1 - “Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor told-you-beautiful-video-shea-glover-5  - 1x1 - “Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor told-you-beautiful-video-shea-glover-6  - 1x1 - “Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor told-you-beautiful-video-shea-glover-7  - 1x1 - “Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor told-you-beautiful-video-shea-glover-8  - 1x1 - “Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor

Bu sosyal Deneyin Birde Videosunu İzlemek Lazım

İLGİLİ YAZI :  Kaybetme kültürü nasıl yaygınlaşıyor?