Hangi ülkede nasıl sertifika programları var?

  - eticatetPNG 300x254 - Hangi ülkede nasıl sertifika programları var? - eticatetPNG 300x254 - Hangi ülkede nasıl sertifika programları var?ABD Sertifika programları konusunda en zengin imkanları sunan ülke Amerika’dır ve uluslararası öğrencilerin yararlanabileceği sertifika programları daha çok New York ve California bölgesindedir.
  Sertifika programları kapsamında, uluslararası öğrenciler için ‘Gündüz Diploma Programları’ ve ‘Akşam Sertifika programları’ bulunmaktadır. Gündüz Diploma Programları kısa zamanda yoğun bir programa katılmak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Akşam Sertifika Programları ise daha çok uzun süreli programlardır. Program süreleri en az 4 hafta ve en çok 18 aya kadar uzayabilir.

  Ayrıca programlarını başarıyla tamamlayan öğrenciler için staj yapma imkanı da vardır. Stajlar genelde okul tarafından organize edilir ve firmalar staj süresince öğrencilere ücret vermezler. Eğer 9 aylık full-time bir sertifika programını tamamlarsanız sonrasında 1 yıllık Amerikan şirkette çalışma hakkına sahip olursunuz. Öğrendiklerinizi uygulamak amacıyla belirli bir süre için verilen yasal hakka Optional Practical Training yani kısaca OPT denir. OPT hakkı sunan sertifika programları şunlardır:
  Business Administration, Computer Information Systems, Commerce Business, Finance,
  International Business and Management, Marketing, Project Management, Hotel Management. Kanada Kanada özellikle ucuz ve güvenli bir ülke olması ve farklı kültürlerden insanların bir arada bulunması nedeniyle oldukça fazla tercih edilen bir ülke. Programlar çoğunlukla Career College adı verilen özel okullar tarafından düzenlenir. Kanada’da kolejlerde verilen sertifika ve diploma programlarının süreleri genellikle 6 aydan 9 aya kadar sürebilmektedir. Bu programlara katılabilmek için üniversite veya lise mezunu olmak ve en az orta derecede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir.
  Programlarda isteğe bağlı olarak alanınızda staj yapabilirsiniz. Bu stajların bir kısmı alan ve okula bağlı olarak maaşsız olmakla beraber bazıları maaşlı olabilmektedir. Vancouver bölgesi özellikle turizm alanında çok sayıda ve çeşitli sertifika programları sunarken Toronto bölgesinde IT ve İşletme alanında eğitim veren okulların sayısı dikkat çeker.

  İngiltere Sertifika programlarında en çok tercih edilen ülkelerden biri de İngiltere. Yakın olması da İngiltere’nin tercih edilmesinde önemli bir etken. Genellikle işletme, pazarlama, ticaret, hukuk ve turizm alanlarında programlar yaygın olsa da IT, güzel sanatlar, moda gibi farklı alanlarda da çeşitli programlar sunan okullar mevcut. Ayrıca bazı programlar öğrencileri işletme ve pazarlama alanındaki uluslararası sınavlara da hazırlıyor.
  İngiliz eğitim sistemi orta öğrenimden sonra ileri eğitim ve yüksek eğitim olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu nedenle pek çok ileri eğitim kurumu geniş bir yelpazede mesleki eğitim, sertifika ve kısa süreli diploma programları sunar. Avustralya Avustralya sertifika ve diploma programları konusunda çok zengindir. Sertifika ve diploma programları çoğunlukla TAFE denilen iki yıllık mesleki kolej ve enstitülerde alınır. Avustralya’daki bu eğitim sisteminin sağladığı bir kolaylık bulunmaktadır. Bir alanda önce sertifika ardından diploma alarak ve üniversitede bu alınan eğitimleri saydırarak eğitiminizi lisansa tamamlama olanağı mevcuttur. Pek çok okulda sertifika programları standart bir program izlemektedir.
  Öğrencilerin sertifika programları için vize başvurularında 5.5 IELTS puanına sahip olmaları gerekiyor. Avustralya’da sertifika programlarına katılanlar aynı zamanda part-time çalışma hakkını da elde ediyor.

  Kaynak: www.atlasedu.com

  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Hangi ülkede nasıl sertifika programları var?
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Konsantrasyon ve Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir?

  ÖSS, OKS, SBS ’ye sayılı günler kala heyecan artıyor. Bilgi eksikliğinin...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  - BEY N VE HAFIZA - Hangi ülkede nasıl sertifika programları var?

  İletişimde kalın!

  75,873BeğenenlerBeğen
  187,843TakipçilerTakip Et
  234TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et