Pazartesi, Ocak 27, 2020

Hayalleri Buharlaştıran 20 Düşünce

Editör Önerileri

Motivasyon ve Başarı İçin 20 Taktik

Motivasyon, mutlu ve başarılı olmak için hayati önem taşır. Aşağıdaki ipuçları, kendi kendinizi motive etmenize ve bunu sürdürebilmenize yardımcı...

30 Adımda Güzel ve Etkili Konuşma

Bir konuşma metni ne kadar iyi hazırlanmış olursa olsun iyi sunulamazsa etkisini yitirir. İyi bir sunum için, fırsat buldukça...

Çocuklar

Lübnan asıllı Amerikalı şair Halil CİBRAN dan velilerimize yönelik bilgilendirici seminer tadına şiir....... ÇOCUKLAR  Çocuklarınız sizin çocuklarınız değil, Onlar kendi yolunu izleyen...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Hayalleri Buharlaştıran 20 Düşünce
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

Zaman zaman hayatınızı sorgulayın, hayallerinizi nedir, nerede olmak istiyorsunuz ve arzularınız nelerdir, ne kadarını başarabildiniz, cesaretinizi kıran ne oldu, kırılma noktalarınız neler?

Mazeretler, negatif konuşma ve düşünce tarzı, hayallerimizin gerçekleşmesini engelleyen ortak problemlerden bir kaçıdır. Bütün bu olumsuzlukları, ta ki onlar yolumuzun üstüne serilip yapmak istediklerimizden bizi vazgeçirinceye kadar farketmeyiz.

Kendinizi hayal ve hedeflerinize taşımak için değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki olumsuz düşünceleri kendinizden soyutlamayı başardığınızda, hayatta yeni deneyimler kazanmaya her daim açık hale gelirsiniz.

1. Başlamak için çok yaşlıyım

Hala nefes alıyor ve yaşıyorsanız, hayatınızı döndürecek imkanlara sahipsiniz demektir. Öyleyse, hiç birşey için geç kalmış sayılmazsınız. Her yaşın kendine has güzellikleri vardır, gereken tek şey irade ve arzudur.

2. Yeteri Kadar Beceri Sahibi Değilim

Beceri sahibi olmak başarıya ulaşmak için yeterli değildir, sadece daha hızlı yol almanızda yardımcıdır, başarmak için sıkı çalışmak ve özveri şarttır.

3. Doğru Yerde Doğmadım

Yaşadığınız yer ve çevrenizdeki insanlar hayata bakış açınızı olumsuz etkilemiş olabilir, fakat bu tutumunuzun ve tavırlarınızın sabit kalması anlamına gelmez. Hayatınızın kontrolü sizin elinizdedir, kendi doğrularınıza ve hislerinize göre yeni seçimler yapabilirsiniz.

4. Parasal Altyapım Yetersiz

Para, insanı en kısa yoldan hayallerine kavuşturan çok önemli bir güçtür, fakat her insan aklı, gönlü ve ruhu kadar potansiyel bir güç ve zenginlik kaynağıdır. Gerçek başarı, sizin içsel imkanlarınız ve beceriniz sayesinde elde ettiklerinizdir.

5. Yeterince Zeki Değilim

Gayelerize ulaşmakta yeterli donanımınız olmadığı fikrinden uzaklaşın, kendinize hedef tayin etmiş olmanız bile çok zekice bir davranış gösterdiğinizin belirtisidir. Hedeflerinizle sizin arasında sadece kendiniz varsınız.

6. Bunun İçin Desteğe Sahip Değilim

Bazen ideallerize giden zorlu yolda, çaresizce düşünürken bir destekçiniz çıkıp gelir tutar elinizden ve yolculuğunuz başarıyla tamamlanmış olur, bu başarının sahibi destekçinizdir. Esas başarı sizin donanım ve çabalarınızla, kendi imkanlarınızı kullanarak elde edeceğiz başarıdır. Kendinizi motive ederek başlangıçlar yapabilirsiniz.

7. Keşfetmek İçin Yeterli Zamanım Yok

Kendime ait hiç zamanım yok diye sızlanmayı bırakın, özel bir gününüze bir kalem ve bir not defteri ile başlayın, hayattan neler bekliyorsunuz, hedef, istek ve arzularınız neler, yazın çizin değerlendirme yapın. Boşa geçen çok fazla zamanınız olduğunu kesinlikle fark edeceksiniz. Bundan böyle hayal ve gayeleriniz adına kendiniz için zaman yaratıp istediğiniz şekilde keyifle harcayın.

8. Ailem Ve Arkadaşlarım Kapasitemi Yetersiz Buluyor

Kendiniz dışında hiç kimse yeteneklerinizi farketmemiş olabilir. Aile ve çevrenizin kapasite ve yetenekleriniz hakkındaki olumsuz duygu ve düşüncelerini şu an itibariyle hiç yaşamamış olduğunuzu varsayarak, tüm olumsuzlukları silin kaybolup gitsinler hayatınızdan. İçinizdeki itici güç ile birlikte hayallerinize ulaşabileceğiniz bir seyahate çıkın.

9. Başarabilir miyim Acaba

Acaba ve keşkelerimiz hep olacaktır hayatımızda, yaşam büyük bir gizemle sürüyor; bugün nasıl, yarın ne olacak, bunlar gizemin ve yaşamın doğallığıdır. Bizler hep olumlu duygu ve düşüncelerle, yaşamı olduğu gibi kucaklamalıyız.

10. Başka Bir Yola Hedeflendim

Gayelerinize erebileceğiniz çok farklı seçeneklere sahipsiniz, tek noktada sabitlenmek sizi bazen olumsuz etkileyebilir. Hayatın sunduğu her türlü imkandan yararlanmalısınız, tek bir hedef ile kendinizi sınırlamayın.

11. Yeterince Şanslı Değilim

Hepimiz her zaman şanslıyız, fakat sunulan fırsatları hazırlık aşamasındaki noksanlıklarımızdan dolayı göremiyor olabiliriz. Şansın sizin de kapınızı çalacağına inanarak hazırlıklarını yapın, böylece aslında şansınızı da kendinizin yarattığını göreceksiniz.

12. Doğru Eğitmenlere Sahip Değilim

Bu dünyada yeter ki öğrenmek isteyin her türlü bilgiye ulaşmanız için sadece parmaklarınızı kullanmanız yeter, bu da erişimi ücretsiz ve yararlı bilgileri sizin önünüze serecektir. Sadece başlamak isteyin.

13. Kaderimde Başarı Yok

Zaman içinde hayatımız hakkında kararlar alıp uygulamış veya vazgeçmisizdir, işte bu yanlış veya doğru kararlar neticesinde hayatımızda, başarı ya da başarısızlık kareleri oluşur. Şu anki durumunuza hala kader diyebiliyorsanız, demek ki isabetli kararlar alıp başarıyı yakalayamamışsınız, o halde denemelerinize devam etmelisiniz.

14. Yeterli Motivasyona Sahip Değilim

Motivasyon kendi kendini yaratma ve yenilenme duygusudur, eğer hayatınızda isteklerinizi elde edememişseniz, yeteri kadar istek, inanç ve gayretinizin olmadığı anlamındadır. Gayelerinize ulaşmayı amaç edinirseniz, motivasyonunuz yükselecektir.

15. Çevre Olayları Kafamı Karıştırıyor

Çevrenizde heyecan verici, eğlenceli olaylar daima olacaktır. Disiplinli bir şekilde çalışarak ideallerinizi gerçekleştirdiğinizde ve kendinizi bir adım daha ileriye taşıdığınızda çevre olaylarına katılmaktan daha büyük bir haz alacaksınız.

16. Yeterli Eğitimim Yok

Eğitim ve öğretim sadece okuldan alınır diye bir kaide yoktur, yaşarken edindiğiniz deneyim ve tecrübeler sizi zaten hayat okulundan mezun etmiştir. Hayatın size verdiklerini artık siz hayata geçirin.

17. Başarısızlıkla Bahşedemem

Böyle bir inanç doğru değildir, hayatımızda başedemeyeceğimizi düşündüklerimiz aslında bizim onları kabul edip onaylamadığımız için reddettiklerimizdir. Kendinizi bu tip sonuçlardan koparabilmeyi öğrenin ve bu süreci kendi kendinizi keşfetme yolculuğu olarak kabul edin.

18. Yarın Start Vereceğim

Yeni bir başlangıç için yarın yoktur, bugün eğer gerçekten birşeyler yapacak vaktiniz varsa, hemen şimdi fırsatları değerlendirin. Bu sizin motivasyonunuzu ve enerjinizi arttıracaktır, bu itici güçle hemen programınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

19. Hazır Değilim

Başlangıç yapmadan, asla hazır olduğunuz hissini duyamazsınız. Öğrenmeye zaman ayırın, bu sizi hata yapmaktan korur, öğrendikçe geliştiğinizi görüp hazırlık çalışmaları yapabilirsiniz.

20. Yapabileceğime İnanmıyorum

İnançlarınız sizi yönlendirerek hedeflerinize giden yolda kılavuzluk edecektir, güçlü inançlar başarınızın da tetikleyicisidir. Start verdiğinizde hayatınız kolaylaşacaktır. Hemen şimdi hayallerinizin yoluna engeller koymayı bırakın ve yola çıkıp başarın.

YAZARLifehack
- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -- mutlu   ocuk kare - Hayalleri Buharlaştıran 20 Düşünce

Yeni İçerikler

Değişimden Korkan İnsanlar

Kişisel gelişim sağlamak için değişmek zor gelir insana. Çünkü hayatın rutini değişecek ve bazı öngörülemeyenler oluşacak. İnsan...

Deneyimin Felsefesi

Deneyimin tasarımı Heiddeger'e, Spinoza'ya veya Graham Harman'a göz atıp varlığımızın anlamını arayabilir, nesnelerle, mekanla, doğayla olan ilişkimizi sorgulayabiliriz;...

MÜMİN SEKMAN GELİŞİM GRUBU KURDU!

Türkiye'de ilk defa kişisel gelişim unvanını kullanan ve yazdığı çok satan kitapları ile tanınan Mümin Sekman tarafından Kişisel Gelişim Grubu kuruldu. kigem.com...

Duygusal Zeka ve Empati

Bir köylü eşeğiyle katırını iyice yükleyerek şehre doğru yola çıkmış. Yol uzun, hayvanların yükü ise oldukça ağırmış. Katıra göre biraz daha yaşlıca olan eşek...

Akademinin Dayanılmaz Ağırlığı

Akademinin dayanılmaz ağırlığı ve yüksek öğretimde senaryolar Eğitim sorunumuzu çözmeden, toplumsal sorunlarımızı çözemeyeceğimiz net olarak görünüyor

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -