Subliminal mesaj başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda farkedilmemek üzere tasarlanmıştır. Subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından farkedilemezler ancak bu mesajların insan bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir. Subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tekniklerin amaçları, etkililiği, kulanım sıklığı konuları tartışmalıdır ve şüphelidir. Doğruluğu ise ayrı bir tartşma konusudur.

Biz bu derlememizde www.kisiselbasari.com olarak örnekler araştırdık ve yorumsuz sunuyoruz..

- 120 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

- 314 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

Bu Çizgi Filmleri Küçük Çocukların İzlediklerini Unutmayın ve onlara verilen mesaja bakın…

- 216 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

- 48 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

Pepsi de masum değil…

- 511 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

- 67 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

- 78 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

Aslan Kralı Çizgi Filminden Örnekler

- 86 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

- 98 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

- 106 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

- 1111 - Hayatımızdaki Subliminal Mesaj Örnekleri

 • mahmut

  bu gördüklerime çok şaşırdım ama %60 ikna olmadım bazıları çok şüpheli şeyler dur bakim devamında neler var

 • endoplazmik

  yumos reklamındaki subliminal mesaj yanlıs gormediysem
  http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/pcq71whu/y_1.jpg.html

 • abdulcemat

  bence yorum yapanlar biraz arastırdıktan sonra tekrar baksınlar!! bilimsel olarak acıklanmıs birsey insanlar bu ufak detayları algılayamaz yada algılamadıklarını zanneder ama beyin o kucucuk detayları algılar ve bilinc altına yerlesir… butun reklamlarda vardır gozle gorulemicek ama beynin algılayabilicegi ve bilinc altına yerlesicek bilgiler.

 • —–

  Kendini modern çağdaş veya zeki uyanık gören ve cehaletinin farkında olmayan bir vatandaşın garipsenecek kadar bilgisizce yazdığı basit bir yorum sadece. Böyle bir bilinç altı müdahaleyi komplo zannedecek kadar zeki bir vatandaş. Milletimiz internette saçma sapan facebook msn gibi ortamlarda vakit kaybedeceğine internet denilen nimetten biraz faydalanmak için çaba gösterseler bu kadar cahiliyyet kalmaz herhalde.

 • memet

  paranoyakmısın kardeşim hadi şeytanla ilğili olam kısmı anladım hadi hınzırlıkla karışık empoze eden animasyon sanatçılarına attığın yaftayıda geçtim ( O ÇİZGİ FİLMDE O SAHNE GEREĞİ İNSANA İÇ GÜDÜSÜ OLAN CİNSELLİK ÖN PLANDA ADAMLARDA ONU VERMİŞ ALT METNİ DAHA ALTA İNDİRGEMİŞLER ) soyunu siktigim aptallığınız ne zaman kuruycak ulan otobüslerde minibüsler de gayleğinizden sabgınlıgınıza ne varsa yaşanıyo ona bi çare bulalaım adam olup devletten otobüs isteyelim ona da terörist demezler heralde dimi diyen yok … ULAN SABAH EREKTESİYLE O OTOBÜSLERDE KARDEŞSİNİZ DİMİ AKLINIZDAN GEÇMEZ … SUS VE NE OLUR O ZEKİ GÖREN BEYNİNİ GERÇEGE ÇEVİR