Cumartesi, Aralık 14, 2019
  • Kişisel Gelişim
  • Başarı Video

Hayatın Üstüne Gitmezseniz, Hayat Sizin Üstünüze Gelir !

İlgini Çekebilir

İzlenebilecek En İyi Psikolojik Filmler

Sizler İçin İzlenebilecek Psikolojik İçerikli Filmleri Derledik. Psikolojik filmlerin konularını ve fragmanlarını izleyebilirsiniz. İşte Bu filmler.  1- Yağmur Adam (Otizm) Çoğumuz, muhtemelen...

Hiper Süper Mega İğrenç Espriler…..

İşte size birbirinden iğrenç espriler. Güleyim mi gülmeyeyim mi diye düşüneceğiniz iğrenç esprileri okumaya hazır olun.İşte iğrenç esprilerBen Aydan...

Beden Dili (Resimli Anlatım)

Çoğu havyan türleri gibi insanların da erkeği dişi yaklaşırken hazırlık hareketleri yapar. Daha önce bahsedilen otomatik fizyolojik tepkilere ek...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Hayatın Üstüne Gitmezseniz, Hayat Sizin Üstünüze Gelir !
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır.Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır.Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir

- 3zk8 1240125145 - Hayatın Üstüne Gitmezseniz, Hayat Sizin Üstünüze Gelir !  - 3zk8 1240125145 - Hayatın Üstüne Gitmezseniz, Hayat Sizin Üstünüze Gelir !

Hazırlığını yapmakta olduğum bir sunum için araştırma yaparken tanıştım 1982 Ağrı doğumlu Kadir Erdoğdu’nun ‘engel’ tanımaz hikayesiyle. 10 yaşında, köyünde çobanlık yaparken tarlaya döşenmiş mayın ellerinde patlayan Kadir’in elleri bileklerinden kopuyor ve o andan itibaren tüm yaşamı altüst oluyor, köyündeki arkadaşları onu o şekilde kabul etmiyor ve kendiside kendisinden nefret eder hale geliyor. Bu duruma 2 yıl katlanabilen Kadir, sonunda bir fırsatını bulup İstanbul’a kaçıyor. Önce bir amcasının yanına gidiyor ancak amcası onu o haliyle kabul etmiyor, daha sonra farklı yerlerde kalan, inşaat firmasında çalışmaya başlayan ve bir hayırseverin aracılığıyla okula da devam eden Kadir, bir gün okulun bahçesinde en çok sevdiği şey olan top oynarken o an orada olan bir antrenörün dikkatini çekiyor ve o futbol antrenörü Kadir’i Beşiktaş Engelliler Takımı’na götürüyor ve Kadir böylece engelliler takımında futbol oynamaya başlıyor!

Ve bundan sonrasında, hani “film gibi hayat hikayesi” denir ya işte aynen öyle bir yaşam hikayesinin içine girer Kadir biranda. 2001-2002′de Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği turnuvada Beşiktaş Engelliler Şişli Şubesi Futbol Takımı birinci olur ve aynı zamanda Kadir Erdoğdu’da ‘yılın gol kralı’ seçilir. 2002-2003′te ise yüzme şampiyonasında Türkiye üçüncüsü olur. Yine aynı yıl Uluslararası Avrasya Maratonu’na katılır ve onuncu olur! Sonrasında Ağrı’da yapılan bir bisiklet yarışında birinci olur ki bu yarışa katılan tek engelli kişi Kadir’dir.
Şuan Beşiktaş Engelliler Futbol Takımı Şişli Şubesi’nin takım kaptanı olan Kadir Erdoğdu’nun bu engel tanımayan başarısının altında, kendini tanıyıp ne istediğini bilmesi, kendine olan güveni, sabrı, kendisiyle ve hayatla barışık olmayı seçmesi, kendi eksik ya da zayıf yönlerine değil güçlü yönlerine odaklanarak mücadele etme bilinci, karşısına çıkan fırsatları değerlendirme cesareti ve bana göre en önemlisi “her şeyi bir mucizeymiş” gibi yaşamayı seçmesi yatıyor olabilir.

Kadir Erdoğdu’nun yaşam hikayesini ilgiyle incelerken, Dr. Philip E. Humbert’in “İnsanlara mutlu yaşamın anahtarını 10 kuralda toplayacak olsam, hangi özdeyişleri seçerdim?” düşüncesiyle yaptığı kapsamlı bir çalışma sonrasında çıkardığı, aşağıdaki liste geldi aklıma.

Sizlerle de paylaşmak istedim, liste şöyle;

1- Kendini tanı! (Sokrates)
Kendi içinde yolculuk yap. Günlük tut. Kalbin, gönlün, vicdanın ne diyor? Neyi öne çıkartıyor? Dünyaya bilinçli bakmanın yolu başta bu iç yolculuktan geçiyor.

2- Olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol! (Mevlana)
Dürüst ol, adil ol, hakça düşün. İçinden gelen sesin öne çıkardığı değerleri koru. Hayatta bir şeyleri korumak için ayakta kalmazsan her şey seni düşürür.

3. Ya yap ya yapma. Denemek yok! (Yoda / Yıldız Savaşları)
Hayat seri hareket, karar ve kararlılık gerektirir. Tereddütte kalanlar geride kalır. Hayatın üstüne gitmezseniz, hayat sizin üstünüze gelir.

4. Dünyayı hayal gücü döndürür! (Albert Einstein)
Yaptığımız her şey hayal kurarak başlar. Hayat -herkes için- hayalleri gerçekleştirmek ve yapabileceğinin en iyisinin, olabilecek en güzelin peşinden gitmektir. Bobby Kennedy’nin sözü gibi: Diğerleri dünyaya bakıyor ve “Neden?” diye soruyor. Ben bambaşka bir dünya düşünüyor ve “Neden olmasın?” diye soruyorum.

5. Fazla güzellik göz çıkarmaz! (Mae West)
Güzel hayat doya doya yaşanır. Mutluluk paylaşılır, hayatı sevme hissi coşkuyla beraber gelir. Ruhun müziğinde “Haydi bastır, göster kendini.” temposu vardır. Kibir değil, coşku!

6. Fırsatlar yakalandıkça çoğalır! (Sun Tzu)
Başarı cesaret ister. Başlangıçtaki cesaret, sonradan inanca dönüşür. İnanç, insanlığa daha iyi hizmet arzusuna dönüştüğünde fırsatlar yelpazesi yukarı bir seviyede tekrar açılır.

7. En yukarda aşk var! (Aziz Paul)
Sesi müziğe dönüştüren aşktır. Aşk olmazsa, sevgi ilişkileri yoksa, ihtimam eksikse hayatın kuru bir daldan farkı kalmaz.

8. Mükemmellik, ekleyecek bir şey kalmadığında değil, alınacak bir şey kalmadığında oluşur! (Antoine de St.Exupery)
Hayatınızı basitleştirin. Basite indirge, indirge, bir kere daha indirge… O zaman ne kalıyor, ona bak. İstekler listenizi kısa tutun. Kısa tutun ki odaklanabilesiniz. Güneş ışığına büyüteç tutmak gibi, odaklamazsanız hayatı yakamazsınız.

9. Kabiliyet yoksa sanatçı olmaz; ama çalışılmadıkça kabiliyet hiç bir işe yaramaz! (Emile Zola)
Ancak akıllı, bilinçli ve odağı şaşmayan çabalar sonrasında olası potansiyelin yapabilecekleri gerçekleşir. Elması yontmadıkça, elinizde sadece bir taş parçası vardır.

10. Hayatı yaşamanın iki yolu var. (Albert Einstein)
Biri hiçbir şey mucize değilmiş gibi yaşamak. Diğeri her şey mucizeymiş gibi yaşamak.

         Kendinigelistir

Önceki İçerikEvliliğin Püf noktası
Sonraki İçerikBeyni Geliştiren Besinler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Yazıya Benzer İçerikler

- Advertisement -- mutlu   ocuk kare - Hayatın Üstüne Gitmezseniz, Hayat Sizin Üstünüze Gelir !

Yeni İçerikler

video  - video small - Hayatın Üstüne Gitmezseniz, Hayat Sizin Üstünüze Gelir !

İyi ve Mutlu Bir Yaşamı Ne Sağlar?

Hayatımız boyunca bizi sağlıklı ve mutlu eden şeyler nedir? Eğer, şimdiden geleceğiniz için...

Bilim Adamları Çocuğunuz İçin Önemli 3 Beceriyi Belirledi

Çocuklarımızı başarılı insanlar olarak yetiştirmeyi hayal ediyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz: onlara en iyi oyuncakları alıyoruz, farklı gelişim etkinlikleri için çok fazla...

İlham Veren Öğrenme Anları Fotoğrafları

Uluslararası fotoğrafçıların ilham verici çekimleri, öğrenmenin ve birbiriyle bilgi paylaşımının önemini ortaya koyuyor: sınıflardan manastırlara, aşağıdaki en iyi 50 #Education2019 finalistini keşfet...
video  - ico video large - Hayatın Üstüne Gitmezseniz, Hayat Sizin Üstünüze Gelir !

Başarı(sızlık) Yazılımımız Nasıl Çalışıyor?

Kigem Akademi kurucusu Mümin Sekman’ın bir süredir beklenen TEDx konuşması yayınlandı. Yazar konuşmasında Her Şey Seninle Başlar kitabından bir bölüm ve birkaç...

Ruh Sağlığı ile Komplo Teorileri Arasında İlişki Var Mı?

Ruh sağlığı nasıl olanlar komplo teorilerine inanıyor. Akıl sağlığı ile komplo teorileri arasında bir bağlantı var mı? İşte soruların bilimsel cevabı.
- Advertisement -- 2019 08 13 14 13 13 - Hayatın Üstüne Gitmezseniz, Hayat Sizin Üstünüze Gelir !