Hayır demeyi öğrendiğinizde kazanacaksınız

0

Etrafımızda olan dostlar ya da iş ortamımızda sürekli olarak insanlar bizden bir şeyler istiyorlar. Eğer, hayır demeyi bilmiyorsak, kendimize durduk yere bir sürü sorun yaratıyoruz. Hayır demeyi öğrenmek, yaşantımızı sorunsuz ve dengeli götürmek için çok gereklidir. İşte, hayır demenin size kazandırdıkları ;

başarı-620x441  Hayır demeyi öğrendiğinizde kazanacaksınız ba  ar

Hayır demeyi öğrendiğinizde, işlerinize daha fazla motive olursunuz.Üstelik, boşu boşuna başkalarının işi nedeniyle insanlarla ters düşmeyecek, motivasyonunuz hep üst seviyede olacaktır. Böylece kişisel veriminiz artacaktır.

zaman-kazanmak  Hayır demeyi öğrendiğinizde kazanacaksınız zaman kazanmak

Hayır dediğinizde, daha fazla zaman kazanırsınız. 24 saat size de yetmiyor değil mi? Hayır demeyi öğrendiğinizde bu zaman aralığı kendinize yetecek ve planlı olacaktır. Zamanı kullanmayı öğrenmek, en önemli başarı prensibidir.

kendine-güvenmek-620x413  Hayır demeyi öğrendiğinizde kazanacaksınız kendine g  venmek

Hayır demeyi öğrendiğinizde kendinize olan güveniniz artar. Her şeye evet diyorsanız, özgüven eksikliğiniz vardır. Beğenilme ve insanlar tarafından sevilmek istiyorsunuzdur. Hayır demeyi öğrendiğinizde aslında kendinize en büyük iyiliği yaparsınız. Özgüveniniz artar.

saygı  Hayır demeyi öğrendiğinizde kazanacaksınız sayg

Hayır demeyi öğrendiğinizde insanlar size saygı duyarlar. Çünkü, kendi kurallarınız ve kişiliğiniz vardır.

boş-vakit-620x410  Hayır demeyi öğrendiğinizde kazanacaksınız bo   vakit

Hayır demeyi öğrendiğinizde aile ve ilişkilere vaktiniz kalır. Kendinize kalan vakti, sevdiklerinizle geçirebilmek en önemli noktadır. hayat, ne için yaşanıyor ? Kendinize vakit ayırın.