fbpx

  Her şey bir okul çantası ile başladı

  Soldan Sağa: Şadıman, Gökhan, Serkan ve Özge Platin.

  Renkli ayakkabı, çanta ve aksesuarlarıyla bildiğimiz De Vib markası kış sezonunda tekstil sektörüne de adım atıyor. Markanın renkli ürünlerinin arkasında renkli bir aile var.

  Derler ya “Neye niyet neye kısmet!” diye, bu deyim yerini bulmuş “De Vib”de. Okul çantalarıyla başlayan yolculuk, süsüne düşkün ve rengârenk giyinmeyi seven kadınların aksesuar merkezi oldu. Kadınların birçoğu bilir zaten markayı. Türkiye’de 6 mağaza ve 6 franchise’ın yanı sıra Bingöl’den Edirne’ye kadar onlarca ilde satış noktası var. Şimdilik çanta, ayakkabı ve aksesuar sektöründe faaliyet gösteriyorlar fakat yeni sezonda tekstile de girecekler.

  Gıda sektöründe ticarete atılan, kuyumculukla iş hayatına devam eden Serkan ve Gökhan Platin kurmuş De Vib’i. Aslında kader onları bu işi yapmaya sürüklemiş desek yeri. Kuyumculuk yaptıkları sırada boşalan yan dükkânları kiralayıp çocuk ve bayan giyim sektörüne girmeleriyle şekillenmiş ticari hayatları. Çocuk mağazasında satmak için ithal ettikleri çekçekli okul çantalarının çok talep görmesiyle, bayan çantaları ithal etmeye başlamışlar. Brezilya, Filipinler ve Fransa’dan getirilen çantaların tasarımları farklı olduğundan kısa sürede bilinir hale gelmiş marka. Böyle olunca kuyumcu dükkanını ve giyim mağazalarını kapatıp yalnızca çanta satmaya başlamışlar.

  Şirketin bu denli büyümesinde anne Şadıman Hanım’ın etkisi büyük. Gerek kuyumcu dükkânında gerekse bayan ve çocuk giyim mağazalarında ürün seçimlerini hep Şadıman Hanım yapıyor. “Biz bu işe girdik ama bütün koordinasyonu annem sağlardı.” diyor Gökhan Bey. Şimdilerde Şadıman Hanım’ın görevinin bir kısmı Serkan Bey’in eşi Özge Platin’de. Çanta tasarımlarıyla bizzat o ilgileniyor. Aslına bakarsanız kendisi edebiyat mezunu. Ama KPSS başvuru tarihini kaçırınca boş kaldığı süre zarfında ilgilenmeye başlamış ürün seçimleriyle. Bir daha da bırakamamış. Yalnızca tasarım değil, personel giyim kuşamıyla da yakından ilgili. Çantaların sorumluluğu ondayken, ayakkabılar Gökhan Bey’in, aksesuarlar ise Serkan Bey’in ilgi alanında.

  Henüz on yıllık geçmişi olan markada şu anda her sezon 500 model çanta, 200 model ayakkabı ve yüzlerce aksesuar üretiliyor. YKM, Boyner, Atalar, Gencallar gibi zincir mağazalarda da satılıyor. Kısa sürede büyümelerinin sebebini Serkan Bey şöyle açıklıyor: “Dünyanın neresinde olursa olsun sektörle ilgili tüm fuarlara katılıyoruz. Yatırımımızın büyük kısmını yurtdışı seyahatleri oluşturuyor. Devamlı gezip görmek meslekî gelişime, ilerlemeye çok büyük katkı sağlıyor.” diyor.

  Kış sezonunda çanta, ayakkabı ve aksesuarın yanında tekstil ürünleri de göreceğiz De Vib mağazalarında. Aslında yaz sezonunda ufak bir giriş yapıldı. Tişört, şort, bluz ufak çaplı ürünler ile talep ölçüldü. Gökhan Bey, “Kadınlar bütünlüğe önem veriyor. Çantanın yanına ayakkabı ve aksesuar eklememizin en büyük nedeni bu. Yaz sezonunda aksesuarlarına tamamlayıcı kıyafet arzulayıp arzulamadıklarını da ölçtük. Satışlarımız çok iyiydi. Bu nedenle tekstile girmeye karar verdik. Kasımda trikodan monta kadar çok sayıda ürün olacak mağazalarımızda.” diyor.

  ***

  Kermeslere de tasarım yapıyorlar

  Şadıman Platin 61 yaşında olmasına rağmen koşuşturmacası devam ediyor. Daha çok hayır işleriyle meşgul. Oğulları ve gelininin ürettiklerinden beğendiklerini seçip kermeslerde satıyor ve fakir öğrencilerin okumasına katkıda bulunuyor. Bir nevi şirketin sosyal sorumluluk faaliyetlerinin yöneticisi gibi! Gökhan Bey, Şadıman Hanım’ın herkesten daha erken kalkıp, işe başladığını söylüyor. Ama Şadıman Hanım hiç de şikâyetçi değil bu durumdan. Bilakis işini herkesten çok daha zevkle yaptığını ifade ediyor.

  Kaynak: zaman

  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Beden Dilinin İletişime Etkisi

  Etkili iletişim becerilerinin insan yaşamındaki yeri ve önemi, sağlıklı ve uzun...

  Yorumlar

  1. Sayın serkan bey sizin tanıtımınızı bir televizyın programında seyretim hangi kanal olduğunu bilmiyorum ama Sanırım Bu Programın adı(Bu İşte Para Var) Programı idi
   Ben Bu e ticaret konusunda verdiğiniz kurslara katılmak istiyorum. Ben Hastane Müdüdrlüğünden Emekli 53 yaşımda biriyim. 2 yışdn beri bir iş aradım bulamadım çok bunlıyorum bana yardımcı olursanız çok sevnirim saygılarımla. BEN CİDDİ CİDDİ PARA KAZANMAK ZORUNDAYIM LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Kendine zarar vermek nedir?

  Kendine zarar vermek, zor hislerle baş etmekte kullanılan bir...

  Ergenlikte Kimlik Karmaşası

  Kimlik şekillenmesi yaşamboyu sürmesine karşın, en dikkat...

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  İletişimde kalın!

  75,418BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  262TakipçilerTakip Et
  2,382TakipçilerTakip Et