Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı

  HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR 6 YILDA 800.000 BASKIYA ULAŞTI!

  - Her Sey Seninle Baslar Mumin Sekman1 209x300 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı - Her Sey Seninle Baslar Mumin Sekman1 209x300 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı
  HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR: TÜRKİYE’NİN “EN BAŞARILI BAŞARI KİTABI”!

  Adı: HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR!

  Yayınevi ALFA.

  Fiyatı: Normal: fiyat 5 YTL
  Ciltli: 7.5 YTL.

  İlk Baskı: 100.000 adet.

  Kapak tasarım: Emrah Yücel.

  Yayın tarihi: 16 Kasım 2005

  ÖZET BİLGİ:
  “Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin!” sloganıyla çıkan ve okurunu “kişisel kurtuluş savaşınızı başlatmaya” çağıran Her Şey Seninle Başlar, 2 Yılda 500.000 baskıya ulaşarak Türkiyenin “en başarılı başarı kitabı” olmuştu…

  “Çaresizsen, çare sensin!” felsefesinin bayrak kitabı hakkındaki diğer detayları aşağıda bulabilirsiniz.

  HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR.
  Mümin Sekman

  Her Şey Seninle Başlar, bir sosyal başarı kitabıdır. Kitabın içinde yerel ve evrensel örneklerle, başarısızlığın nasıl öğrenildiği ve başarılı olmanın nasıl öğrenilebileceği anlatılıyor.

  Kitabın temelindeki soru şu: Neden başarısızız, nasıl daha başarılı olabiliriz?

  Kitap Türkiyede kendini geliştirme bilincini yaygınlaştırmayı ve kişisel gelişimin saygınlığını artırmayı amaçlıyor.

  EN “BAŞARILI” BAŞARI KİTABI!
  6 YILDA 800.000 İNSANA ULAŞAN KİTAP.

  - mumin sekman 206x300 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı - mumin sekman 206x300 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı“Başarıyı öğreten kitap” olarak çıktığı yolda kitabın kendi başarı öyküsü de oluştu.

  İlk baskısı 100.000 adet yapılan kitabın, 2 yılda 500.000 baskıya ulaşarak türünde Türkiye rekoru kırdı.

  Bu sonuçla “en başarılı başarı kitabı” oldu.

  Her şey seninle başların büyüme serüveni burada da durmadı. Her yıl kendi rekorunu yükselterek ilerledi.

  Dördüncü yılında 600.000 okura ulaştı.
  5. yılında 700.000 okura ulaştı.
  6. yılında 800.000 okura ulaştı.

  Her şey seninle başlar, sadece kişisel gelişim değil eğitim ve psikoloji kategorilerinde de en çok baskı yapan kitap oldu.

  Kitabın ulaştığı bu başarı, içindeki fikirlerin gücünün bir kanıtı kabul ediliyor.

  YOLDA KARŞILAŞTIĞINIZ HER YÜZ KİŞİDEN BİRİ HŞSB OKURU!

  Her Şey Seninle Başlar, 2010 yılına da hızlı girdi.

  Kasım ayında yapılan 100.000 adetlik yeni baskıyla 800.000 kitaba ulaşıldı.

  Böylece Türkiyede yaşayan her 100 kişiden 1’ine bu kitap ulaşmış oldu.

  Büyük şehirlerde bir caddede yürürken karşılaştığınız her yüz kişiden birinin bu kitabı okumuş olması büyük bir ihtimal.

  HEDEF 10 YILDA 1.000.000 İNSANA ULAŞMAK.

  Her Şey Seninle Başlar, Türkiye’nin adeta “A milli başarı kitabı”

  Çok sayıda insan bu kitabı okuyarak başarı motivasyonunu ve metotlarını geliştiriyor.

  Kitabın hedefi, 10 yıllık bir dönemde 1.000.000 okura ulaşmak.

  KİTABIN ARKA KAPAK YAZISI

  Çaresizlik öğrenilmiştir.
  Başarılı olmak da öğrenilebilir.
  Sende sandığından fazlası var!
  Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
  Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
  Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
  Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
  Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
  Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
  Her şey seninle başlar!
  Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
  Hayatta ya tozu dumana katarsın,
  Ya da tozu dumanı yutarsın.
  Seçim senin!

  KİTABIN ÇIKIŞ NOKTASI NEYDİ?

  Mümin Sekman kitabın çıkış noktasını şöyle özetliyor:

  “Bu kitap üniversite öğrencisiyken kurduğum bir hayalden doğdu. Başarılı olmak ile ilgili temel bilgileri, olabildiğince çok sayıda başarılı olmak isteyen insana iletmeyi hayal ediyordum.

  Bana Konfüçyüs’ün bir sözü ilham verdi. “Bir insana gerçekten yardım etmek istiyorsanız ona balık vermek yerine balık tutmayı öğretin. Balık vererek bir öğün, balık tutmayı öğreterek bir ömür karnını doyurabilirsiniz.”

  Bu kitap balık tutmayı öğretiyor. Okul hayatında ve hayat okulunda başarıyı öğretiyor. Etiketine bakılmadan alınabilsin diye, ekonomik bir fiyat koyduk. Kitabın fiyatı, kitabın çıkış noktasındaki iyi niyeti ve ticari düşünmeme tercihini göstermektedir.

  Başarılı insanların inceleyip, nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatıyorum. Bir tür entellektüel Robin Hoodluk yapıyorum.

  Bu tür kitaplar, başarı bilgisine ulaşmada fırsat eşitliği sağlıyor. Bütün amacım Türkiyede metrekareye düşen başarılı insan sayısını artırmak.”

  KİTABIN TEK EKSİĞİ FİYATI!

  Bazı okurlara göre kitabın “tek eksiği fiyatı!”

  Kitap “fiyat etikentine bakılmadan alınabilsin diye” 5 TL ye satılıyor.

  Amaç, herkesin birinci kalite başarı bilgisine, ekonomik engellere takılmadan ulaşmasını sağlamak.

  Başarı bilgisini herkes için “ulaşılabilir” hale getirmek için yola çıkan kitabın, fiyatı da ulaşılabilir olmalıydı.

  - 65dev 300x200 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı - 65dev 300x200 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar KırdıÖNÜNDEKİ BİR ENGELİ AŞAMAMAKTAN DOLAYI ÖZGÜVENİ “SERVİS DIŞI” OLMUŞ BİR GENCE VERİLECEK EN İYİ HEDİYE!

  Kitabın özgüvenini ve bir daha deneme cesaretini kaybetmiş insanlar üzerinde mutlak bir etkisinin olduğu görülmektedir.

  Özellikle daha önce üniversite sınavına girmiş ama kaybetmiş öğrencilerde ve iş aramaktan yılmış gençler üzerinde “yeniden harekete geçirici” etkisinin olduğu anlatılmaktadır.

  Kitap “bir engel insanı ne kadar engelleyebilir ki” merkezinde yazıldığı için, çok sayıda bedensel engelli derneği/vakfı kitabı üyelerine tavsiye etti.

  Okurlar tarafından özgüvenin zayıladığı anlarda okuduğunda yaşam enerjisini ve mücadele azmini yükselten bir kitap olarak tanımlandı.

  PSİKOLOJİK RED BULL GİBİ KİTAP!

  Her Şey Seninle Başlar, pek çok okuru tarafından “psikolojik enerji içeceği” olarak tanımlanıyor.

  Başarı motivasyonunu kaybetmiş, engeller karşısında kolayca vazgeçen, geçmişte yaşadığı başarısızlıklardan dolayı deneme cesaretini kaybetmiş, yaşam yorgunları için için baş ucu kitabı kabul ediliyor.

  Kitap sadece bireysel motivasyon yaratmakla kalmayıp, Türkiye’de pozitif başarı kültürünü savunanların da sesi oldu.

  Çevresindeki insanları olumlu yönde değiştirmek isteyenlerin anlatmak istediklerini en iyi şekilde özetlemesi nedeniyle, çok sayıda insan kendi okumasıyla kalmadı, bir çok tanıdığına hediye etti.

  Başarılı yoluna yeni çıkmış birine verilecek en güzel hediye olduğu düşünülüyor.

  KARAMAN İLİNDEKİ İLGİNÇ BAŞARI DENEMESİ!

  Karaman ilindeki BİFA bisküvileri 2006-2007 öğretim yılında şehrin insan kaynağının kalitesini artırmak ve kişisel gelişime dayalı kentsel kalkınma sağlamak projesiyle 5000 adet Her Şey Seninle Başlar kitabını üniversiteye hazırlanan öğrencilere dağıttı. Hediye ettikleri öğrencilerden tek istekleri, sınavda başarılı olmak için ellerinden geleni yapma sözüydü…

  Kitabı okuyan bir öğretmenin, şirket sahibi Necati Babaoğluna kitabı tavsiyesiyle başlayan bir süreçti bu. Öğreten Hilmi Erdoğdu ve birkaç arkadaşı mesai saatleri dışında bile bu proje için çalıştılar. Öğrencilerden gelen yoğun istek üzerine, ikinci, üçüncü, beşinci derken toplam 25.000 adet kitap BİFA tarafından satın alınarak ilde dağıtıldı.

  Bu arada Karaman ilinin merkez nüfusu 100.000 kişiliktir! Bu nedenle kitap neredeyse her eve girdi. Her Şey Seninle Başlar bilgisi, tüm kentin ortak bilinçaltına işlemiş oldu.

  BİFA’nın kapsamlı sosyal sorumluluk çabasını öğrenen Mümin Sekman da Karaman’a gidip öğrenciler ve veliler için ücretsiz birkaç başarı semineri verdi. Hedef bu idealist projeye destek vermekti. Kitapları alan, seminerlere katılan öğrenciler öğretmenlerine ve BİFA’ya sınavda başarı sözü verdiler.

  Sonuç ne mi oldu?
  2005-2006 döneminde Karaman ÖSS’de başarılı iller sıralamasında 28. sıradaydı ve en iyi derecesi Türkiye 31.liğiydi. Bu projenin başlamasından sonra 2006-2007 ÖSS sonuçlarına göre: Karaman ÖSS’de barajı geçenlerin/sınavı kazananların yüzdesine göre Türkiyedeki iller sıralamasında 4. oldu. Yani üniversiteye en çok öğrenci gönderen 4. il.

  Daha önceki yıla göre 24 basamak yükseldi!
  Karaman ayrıca öss de eşit ağırlıklı puan türüne göre Türkiye 2.sini, sözel ağırlıklı puan türünde Türkiye 3üncüsünü, sayısal ağırlıklı puan türünde Türkiye 5.sini çıkardı.

  Birkaç idealist adam, bir şehrin kaderini değiştirdi. Hedef koydular, zaman ayırdılar, çaba gösterdiler, birbirilerini motive ettiler ve herşeyden önemlisi sonuç aldılar, skor tabelasında tepeye yükseldiler.

  Ders aynı: Her şey bir insanla başlar, diğer insanların katılımıyla büyür, sonuç alınmasıyla başarıya ulaşır.

  - kitap rekor2 300x224 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı - kitap rekor2 300x224 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar KırdıALİ SAMİ YEN’DE 14.500 KİŞİ AYNI ANDA ONU “HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR” OKUDU.

  Bir grup genç tarafından Türkiye’de kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla kurulan Düşün Taşın Derneğinin organizasyonunda,13 haziran 2010’da binlerce kitapsever Ali Sami Yen stadında bir araya gelip, “dünyanın en geniş katılımlı kitap okuma etkinliğini” gerçekleştirmeye çalıştı.

  Yaz sıcağına rağmen 14.517 kişi etkinliğe katıldı ama bu sayı dünya rekoruna yeterli olmadı. Eğer 923 kişi daha olsaydı,Guinness’in “en kalabalık kitap okuma rekoru” kırılmış olacaktı…

  Etkinlikte 14.517 kişi beş dakika boyunca, aynı anda “Her şey Seninle Başlar”ı okudu.

  Milli Eğitim bakanı Nimet Çubukçu ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da katıldığı etkinliği, TRT haber ve NTV canlı olarak yayınladı.

  TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 81 GENCİ “HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR” SEMİNERİ ALDI.

  Cumhurbaşkanlığının organizasyonuyla gerçekleştirilen “81 İlden 81 Yıldız” projesi kapsamında seçilen Türkiye’nin en başarılı gençleri 18 mart 2010 da, Çankaya Köşkü’nde bir araya getirildi.

  Cumhurbaşkanlığı bu gençlere başarı semineri vermesi için Mümin Sekman’ı davet etti.

  Seçilen gençlerin tanıtımı ve projenin “manevi annesi” Hayrünisa Gül’ün açılış konuşmasından sonra, davetliler ve genç yıldızlar topluluğuna Sekman “Her Şey Seninle Başlar” konulu bir başarı seminer verdi.

  KARDELENLER 2006’YA BU KİTAPLA GİRDİ!

  Kitabın sosyal sorumluluk yönü de unutulmadı. Mümin Sekman Her Şey Seninle Başlar’dan 5000 adet kitabı Turkcell’in okuttuğu Kardelenler’e armağan etti.

  Kitap 2006 yılbaşında öğrencilere hediye olarak Turkcell tarafından gönderildi. Ayrıca Toplum Gönüllüleri Vakfı üyesi gençlere ve Deniz Feneri Derneğine 1000’er adet kitap armağan eti.

  - yazali - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı - yazali - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar KırdıÇOK SAYIDA ŞİRKET ÇALIŞANLARINA BU KİTABI HEDİYE ETTİ.

  “Kurumsal gelişimin temeli kişisel gelişimdir” diyen çok sayıda şirket, çalışanlarına kitabı hediye etti. Özellikle satış departmanında çalışanlarda kitabın çok güçlü etki yaptığı görüldü.

  Çok sayıda insan kaynakları uzmanı ve işadamı, kritik görevlerdeki yüksek performanslı çalışanlarının bu kitabı okumasını sağladı.

  Çalışanlarının bireysel motivasyonunun kurumsal motivasyonu artırdığını gören, çalışanlarının başarı hırsını artırmak isteyen çok sayıda kurum çalışanlarına kitabı hediye etti.

  Yeni yılda ve çalışanların doğum gününde, müşterilere hediye edilecek ürünler seçilirken en çok tercih edilen kitaplardan biri Her Şey Seninle Başlar oldu.

  DEVLET KURUMLARI DA ÇALIŞANLARINA HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR SEMİNERİ ALDIRDI!

  Mümin Sekman F16’ların yapıldığı TAİ çalışanlarına, savunma sanayinin öncü kuruluşu Roketsan’a, Kızlılay çalışanlarına, Polis MYO öğrencilerine, Ceza ve Tevkif Evleri MYO ve aralarında generallerin de bulunduğu 500’den fazla Kara Kuvvetleri Komutanlığı kurmay subayına Her Şey Seninle Başlar semineri verdi.

  KAPAĞINI HOLYWOOD’UN ÜNLÜ AFİŞ TASARIMCISI EMRAH YÜCEL YAPTI!

  Kitabın kapak tasarımını Kill Bill, Frida gibi Oscar adayı filmlere yaptığı afişlerle adını duyuran Amerikan “Key-Art” ödülü sahibi Emrah Yücel yaptı. Emrah Yücel Türkiye’de, Vizontele Tuba ve GORA gibi filmlerin afişini yapmıştı. Fazla kitap kapağı yapmayan Emrah Yücel Türk yazarlardan Uğur Mumcu ve Sezen Aksu’nun kitaplarının kapağını yaptı.

  YAYINLANMASINDAN 5 YIL SONRA BİLE ÇOK SATANLAR LİSTESİNDE!

  2005 yılında yayınlanan Her şey seninle başlar, 2009 yılın aralık ayında 5 yıl aradan sonra D&R’ın “en çok satan ilk on”una tekrar girerek, uzun yıllar boyunca gücünü ve güncelliğini kaybetmediğini gösterdi.

  32 YAŞINDAKİLERİN EN ÇOK SATIN ALDIĞI KİTAP OLDU!

  Türkiyenin en büyük online kitapçılarından olan Kitapyurdu.com, “Türkiyede hangi yaş grubunun en çok hangi kitabı aldığını” açıkladı. Şirvet verilerine göre, 32 yaşındakilerin en çok satın aldığı kitap Her Şey Seninle Başlar.

  KİTABIN “ÇOCUKCA”SI DA ÇIKTI!

  Kitabı beğenerek okuyan çok sayıda anne babanın ısrarlı “mahalle baskısı” üzerine Mümin Sekman Her Şey Seninle Başlar’ın çocuk versiyonunu da hazırladı. 9+ yaş grubuna hitap eden kitap, ilk öğretim öğrencilerinin özgüvenini artırmayı ve başarıya bakış açılarını doğru yapılandırmayı amaçlıyor.

  Kitapta başarı mesajları öyküler üzerinden verilirken, hem anne babaların yararlı bulduğu hem de çocukların ilgisini çekecek bir yaklaşım sergileniyor. Renkli basılan kitap, cıvıl cıvıl bir görünüme sahip.

  Çocukların en sevdiği oyunculardan Sinem Kobal da kitapta anlatılanları stüdyoda çekilen özel fotoğraflarla “canlandırdı”…Böylece ilk kez bir oyuncu kitapta “rol” almış oldu.

  KİTAPTAKİ ATATÜRKÜN BAŞARI ÖYKÜSÜ İNTERNETTE EN ÇOK İLETİLEN METİNLERDEN BİRİ OLDU.

  Kitapta yer alan ve Atatürk’ün başarı öyküsünü daha önce hiç yapılmamış bir şekilde ele alan “Çaresizsen çare sensin” başlıklı öykü, internette en çok iletilen metinlerden biri oldu. Metnin klipleri bile yapıldı.

  Bu metinde Atatürk’ün, hangi engellerden aştıktan sonra sonuç alabildiği, başarısızlık için çok haklı mazeretleri varken nasıl da başarılı olabildiği anlatılıyor.

  ÇIKTIĞINDA HAKKINDA BİR YILDA 1.000’DEN FAZLA HABERE KONU OLDU.

  Ajans Press’in “en gündemdekiler 2006” raporuna göre “hakkında en çok haber çıkan yazarlar 2006” sıralasında Mümin Sekman 1.104 haberle Türkiyedeki tüm yazarlar içerisinde 8. oldu.

  ÇOK SAYIDA KİŞİ MSN VE BLOG’LARINDA KİTAPTAN SLOGANLAR KULLANIYOR!

  Kitabın adı çok sayıda insanın MSN’de kullandığı slogan oldu. Kitabın arka kapağındaki “hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin!” sloganına çok sayıda MSN ve Blog (internet günlüğü) sitesinde yer verildi.

  KİŞİSEL PERFORMANSA DAYALI İŞLERLE UĞRAŞANLARIN “ŞARJ” KİTABI!

  HŞSB, özellikle kişisel başarıya dayalı işler yapanların baş ucu kitabı oldu. Her denemede istediği sonucu alamasa da sürekli yeni seçenekleri zorlamayı gerektiren satış-pazarlama gibi mesleklerde çalışanların çok sevdiği, yararlandığı, “şarj edici” buldukları bir kitap oldu.

  Türkiye’de doğrudan pazarlama alanında çalışan en büyük şirketler olan Oriflame, Amway ve Herbalife çalışanlarına hem kitabı dağıttı hem de özel seminer aldırdı.

  Eğer ne olursa olsun, başarmaya mecbursun noktasındaysanız, bu kitap sizin dilinizden anlayacak demektir.

  - muminsekmanolimpiyat 300x200 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı - muminsekmanolimpiyat 300x200 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar KırdıULUÇ’UN KÖŞESİNDE TERCİH BELLİ: “BEN BİZİMKİNİ SEÇTİM!”

  Her Şey Seninle Başlar’ın en fazla kıyaslandığı kitap Robin Sharma’nın “Ferrarisini Satan Bilge” kitabı oldu. Çok satanlar listelerinde iki kitap yarıştı. İki kitabı karşılaştıran ilk yazı sabah gazetsinde Hıncal’ın yeri’nde yayınlandı. Metin aşağıda:

  “Her Şey Seninle Başlar!.”Mümin Sekman’ın kaleminden çıkmış!. Kapağında bir başka söz daha var: “Kişisel kurtuluş savaşınızı başlatın!”

  Kişisel kurtuluş savaşına ihtiyacım olmamasına rağmen, Mümin Sekman’ın “anekdotlarla, öğütlerle, gerçek olaylarla, güzel sözlerle” dolu eserini, Robin S. Sharma’nın çok iddialı ve de sanırım çok propagandalı kitabından daha tutarlı ve okunur bulduğumu söylemeliyim!.

  Sekman “Çaresizlik öğrenilmiştir. Başarılı olmak da öğrenilebilir. Sende sandığından fazlası var!. Gelebileceğin en iyi yerde değilsin. Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır. Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur. Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren. Seyirci koltuğundan sıkıldıysan sahneye çık. Zirvede her zaman bir kişiye yer var. Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın. Her şey seninle başlar” diyor!..

  Ve noktayı koyuyor: “Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin!.” Ben ikisini de okudum ve “bizimkini seçtim!.”

  ÇOK SAYIDA ÜNLÜNÜN BAŞUCU KİTABI OLDU!

  Hülya Avşar’ ATV de yayınlanan “Hülya Avşar’la Sen Bilirsin” programında kitabı tavsiye etti:

  “Her Şey Seninle Başlar diye bir kitabımız var. Yazarı Mümin Sekman. Diyeceksiniz ki, kitabın özelliği ne? Kitabın özelliği şu. Bunu okuduğunuz zaman kendinizi o kadar farklı yerlerde hissediyorsunuz ki. Hayata bakış açınız o kadar değişiyor ki. O yüzden de bu tür kitapların okuması gerektiğine inanıyorum.Her şey seninle başlar. Yani diyorum ki, her gün, hayatta her gün, her sabah kalktığınızda her şeyin sizinle başladığını unutmayın lütfen. Hayata ümitle, huzurla, mutlulukla bakın ki, o enerji size doğru gelsin.”

  TÜRKİYE YAYINCILAR BİRLİĞİ OCAK 2006 ÇOK SATANLAR “RESMİ” LİSTESİ

  Türkiye Yayıncılar Birliği, 2006 ocak ayı en çok satan kitaplar listesini açıkladı. Ocak ayında kitapçılarda en çok satan kitapların, Türkiye çapında belli başlı kitabevlerinden alınan satış rakamlarına göre düzenlendiği belirtildi.Açıklamaya göre, ‘Ocak 2006 En Çok Satanlar’ listesindeki kitaplardan biri de Her Şey Seninle Başlar.

  2 YIL SONRA BİLE ÇOK SATANLAR LİSTESİNDE!

  Kasım 2005 de çıkan kitap, basılmasının üzerinden iki yıldan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen kasım,aralık ve ocak aylarında D&R’ın en çok satan ilk 10 listesinde kesintisiz kaldı….

  MİLLİYET KİTAP EKİNE GÖRE TÜRKÇEDEKİ EN ÇOK SATAN GELİŞİM KİTABI!

  Milliyet gazetesinin kitap eki türkçede en çok satan kitapların listesini yayınladı. Bu listeye göre mayıs 2007 itibariyle Türkiyede en çok satan kitapların satış miktarı şöyle…

  “Şu Çılgın Türkler” / Turgut Özakman / Bilgi Yayınevi / 700 bin

  “Her Şey Seninle Başlar” / Mümin Sekman / Alfa / 400 bin

  “Ferrarisini Satan Bilge” / Robin Sharma / Goa / 350 bin

  HÜRRİYET GAZETESİNE GÖRE 2007 YILININ EN ÇOK SATAN İKİNCİ KİTABI HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR!

  Hürriyet gazetesinin Tüyap kitap fuarı dolayısıyla hazırladığı Fuar özel ekinde yayınevlerinden alınan resmi satış rakamlarına göre iki kitap fuarı arasında; yani 2006-2007 döneminde en çok satan 10 kitap sıralandı. İşte o kitaplar…

  1. Secret/ rhonda Byrne
  2. Her şey seninle başlar/Mümin Sekman
  3. Kovulduk ey halkım unutma bizi/Emin Çölaşan

  Son üç kitap:

  8. Mesnevi/ Mevlana
  9. Piraye/canan tan
  10: Şu Çılgın Türkler / Turgut Özakman

  YARIM MİLYONA ULAŞAN BASKI İÇİN YENİ ÖNSÖZ.

  “Her Şey Seninle Başlar”ın yeni baskısı yapıldı. Son baskıyla beraber 2 yılda 500.000 rakamına ulaşılmış oldu. kitabın yarım milyona ulaşan baskısına Mümin Sekman şu son sözü yazdı:

  Başarıyı Öğreten Kitabın Başarısı Hakkında:

  Her şey bir hayalle başladı.
  Hukuk fakültesinin kantiniydi. İdealist bir genç ders notlarının arasına bir şeyler karalıyordu. Robin Hood ruhundan esinlenen bir projeydi bu.

  Başarılı insanları inceleyecek, onların nasıl başarılı olduklarını öğrenecek, bu bilgilere kendi fikirlerini de katarak sıfırdan zirveye çıkmak isteyen “fakir ama zeki” gençlere aktaracaktı. Çünkü başarı bilgisine ulaşmada fırsat eşitliği sağlamak istiyordu. Böylece “Nasıl başarılı olunur” bilgisi bir avuç elit insanın elinden çıkacak, milyonlara yayılabilecekti.
  Ve bir gün bu kitabı yazdı.
  Adı Her Şey Seninle Başlar’dı.
  Acaba insanlar bu kitabı alacak mıydı?
  Alanlar onu beğenecek miydi?
  Beğenenler tavsiyeleriyle sahip çıkacak mıydı?
  Bir gencin iyi niyetli idealizmi nereye kadar gidebilirdi ki?

  Şu hayat ne ilginç şey!
  Şimdi düşünüyorum da, o kantindeki çocuğun hayallerindeki masumiyeti insanlar nasıl da gördü? Tüm kalbimle inanıyorum ki, her şey iyi niyetli bir hayalle başlıyor. Arkasına kalbini, beynini, ellerini koyduğun(da) hayaller gerçek oluyor. Kitaptaki ifadeyle “büyük başarı kalpten gelir, beyinde büyür, ellerden hayata akar.”

  HŞSB’nin ilk baskının 100.000 adet yapıldı. Bu kadar kitap bitebilirdi de bitmeyebilirdi de. Her şey ilk okurlara bağlıydı. Okudular, beğendiler, değerbilirlik gösterip tavsiye ettiler. Çoğu kez de kendileri satın alıp hediye ettiler. İnsanlara “psikolojik enerji içeceği” niyetine ikram ettiler. İki yılda 500.000 insana ulaşıldı. Bu rakamla bir rekor kırılmış oldu. Sayenizde HŞSB “en başarılı başarı kitabı” unvanına sahip.

  HŞSB kitabımda benim başarı dersleri verdiğim düşünülüyor ama aslında HŞSB bana büyük başarı dersleri verdi. Doğru olanı eksiksiz yaptığınızda, başarının matematiğine harfiyen uyduğunuzda, büyük işler başarmanın mümkün olduğunu ders değil deneyim düzeyinde biliyorum artık.

  Peki bu kitabın başarısı daha nereye kadar büyür?
  Buna tavsiyeleriyle karar verecek olan sizlersiniz.
  Belki, bir gün, bir milyon.
  Mümkün mü?
  HŞSB bana öğretti ki;
  Hayatta neyin mümkün olduğunu bilemeyebiliriz ama
  olabilecek olanın en iyisini yapmaya karar verebiliriz.
  Her şey bize bağlı!

  DOĞUM GÜNÜNDE EL ÜSTÜNDE GEZDİRİLEN KİTAP!

  Her şey seninle başlar, yayınlanma tarihi olan 16 kasımda elde gezdiriliyor. Böylece okurları, birbirini sokakta görebiliyor.

  Türkiyenin 70 milyonluk nüfusunda, yolda elinde kitabıyla yürüyen bir HŞSB okurunun karşıdan gelen 100 kişiden biri tarafından “tanınacağı” tahmin edilebilir.

  OKURLARINA “KİTAPLARA GİRECEK BİR İŞ BAŞARMA” ÇAĞRISI YAPAN KİTAP!

  Mümin sekman Her Şey Seninle Başlar’ın sonunda okurlarını “kitaplarına girecek bir iş başarmaya” davet ediyor. “Ben başarılı insanları ve başarı kavramını inceleyip bu kitabı yazdım. Sen de bu kitabı okuyup, hayatına uygulayıp, büyük bir iş başar, senin başarını kitaplarımda yazayım. Bu benim için unur olacaktır” diyor. Mümin sekman yönetiminde hazırlanan “İnsan İsterse; Azmin Zaferi Öyküleri” kitabının her sayısında bir Her Şey Seninle Başlar okurunun başarı hikayesine yer verilmeye başlandı. insan isterse 3’den itibaren başlayan bu uygulamada, ilk öykü olarak Ali taşar’a yer verildi.
  - muminsekmanseminer 1024x686 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı - muminsekmanseminer 1024x686 - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı

  BİR ÖĞRETMEN BİR KİTAP OKUDU, BİR ŞEHRİN KADERİ DEĞİŞTİ.

  İşte referans gazetesinde manşetten verilen o haber…

  İşadamı destek verdi, işçi çocukları ÖSS şampiyonu oldu

  13.07.2009 | Bahadır Özgür | Referans gazetesi

  “Her Şey Seninle Başlar…” Çaresizliğin kader değil öğrenilmiş bir süreç olduğunu ve her insanın başarılı olmanın yolunu bulabileceğini anlatan Mümin Sekman’ın bu kitabı, ÖSS’de son dört yılda adını şampiyonlar listesine yazdıran Karaman’ın başarısınınilham kaynağı oldu.

  Bu kitabı çok beğenen bir öğretmenin Bifa bisküvilerinin sahiplerinden Necati Babaoğlu’na tavsiye etmesiyle Karaman’ın eğitimdeki makus talihi de değişti. 226 bin nüfuslu bu yoksul il, Bifa, Milli Eğitim ve valiliğin el ele vermesiyle eğitimde adeta bir devrime imza attı. Bu yılki ÖSS’de de Karaman, sayısal 1’de birinci, eşit ağırlıkta ikinci, sözel 1’de ise dördüncü sırada yerini aldı.

  ‘Her Şey Seninle Başlar’ kitabı ilham verdi
  Karaman ÖSS’de geçen üç yılda olduğu gibi yine genel başarıda İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa gibi Türkiye’nin zengin illerini geçerek adını gurur tablosuna yazdırdı. 226 bin nüfuslu bu işçi kentinin eğitimdeki başarısının hikayesi ise adeta tüm Türkiye için örnek. Eğitim düzeyi oldukça düşük olan Karaman’da her şey, Mümin Sekman’ın “Her Şey Seninle Başlar” adlı kitabının Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından olan Bifa’nın sahiplerinden Necati Babaoğlu’nun eline geçmesiyle başlar.

  Bir gün tanıdığı bir öğretmen kitabı Babaoğlu’na armağan eder. Kitap insanın öğrenilmiş çaresizliğin esiri haline gelmesini ve bundan başarılı olarak nasıl kurtulunması gerektiğini anlatır. Necati Babaoğlu kitabı okur okumaz kararını verir. Babası Yılmaz Babaoğlu’nun binbir zorlukla kurduğu, nice krizlerde ayakta tuttuğu ve bir sanayi devi haline getirdiği Bifa bisküvilerinin sosyal sorumluluktaki yeni rotası, Karaman’ın eğitimdeki makus talihini aşmasına yardım etmektir.

  Yılmaz Babaoğlu bu fikrini İl Milli Eğitim Müdürü ve valilikle de paylaşarak Türkiye’nin en önemli eğitim projesine başlar. Karaman’da yaşayan her öğrenciye bedava kitap dağıtılacaktır. İlk seçim Mümin Sekman’ın kitabıdır. Tam beş yıl boyunca milli eğitim müdürü, vali ve Babaoğlu kol kola köylere kadar dolaşarak yılda 25 bin kitabı öğrencilere ücretsiz olarak verir. Babaoğlu, kitap verdiği her öğrenciden de bir söz alır: ÖSS’de başarılı olmak.

  Bürokrat istikrarlı olunca projeler hayata geçti

  İl Milli Eğitim Müdürü Sabahaddin Altun, Bifa’nın çabalarına en büyük desteği verenlerdendir. Sürgün edilmeden, siyasi kaygılar güdülerek tayini çıkmadan koltuğunda 5 yıldır oturmayı başaran nadir bürokratlardan birisi olan Altun, eğitimle ilgili kafasındaki projeleri de zamana yayarak hayata geçirme şansı bulur. Bifa’nın dağıttığı kitapların faydalı olabilmesi için okullarda ders başlamadan ilk 25 dakikayı “okuma zamanı” olarak ilan eder. Böylece öğrenciler sınav, ders, not kaygısı gütmeden ilkokuldan başlayarak her gün 25 dakikalarını okumaya ayırır.

  Babaoğlu, bedava kitap dağıtmakla eğitimde sorunların çözülmeyeceğini bilir. Zira, Karaman’ın yoksul işçi ailelerinin çocuklarının kurtuluşu için önlerindeki tek seçenek eğitimdir. Bu nedenle Bifa’nın sosyal sorumluluk projesi kurumsallaşmak ve daha da önemlisi şirketin bir girişimi olmaktan çıkıp Karaman’ın eğitim projesine dönüşmek zorundadır. Babaoğlu derhal okul yatırımlarına başlar. Önce Bifa 1 İlköğretim Okulu’nu yaptırır.

  Ardından Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu ve Bifa Lisesi’ni kısa sürede bitirir ve hepsini tüm ihtiyaçları karşılanmış olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devreder. Ayrıca Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu ve Özel Uğur Dershaneleri’ni kurarak bir yandan kendi eğitim yatırımlarına da girişir. Babaoğlu, eğitim yatırımlarının sonuçlarını bir süre sonra ÖSS’de il bazında Karaman’ın başarıyı yakalamasıyla almaya başlar.

  5 yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’nin ilk üç ili arasına girmenin getirdiği keyifle eğitim konusunda yeni projeler geliştirir. Bu sefer hedef aileleri de işin içine katmaktır. Bu doğrultuda ilde her yıl eğitim seminerleri düzenlemek için bir çalışma planı oluşturur. İlk semineri verecek kişi ise, tüm bu eğitim hamlesinin ilham kaynağı olan “Her Şey Seninle Başlar” kitabının yazarı Mümin Sekman’dır. Seminerin başarısı üzerine Babaoğlu bizzak İstanbul ve Ankara’ya giderek eğitim konusunda seminer verecek kişileri Karaman’a getirir.

  İşte 5 yıl önce bir hayal gibi başlayan eğitim devriminin sonucu dün yine somut olarak alındı. Karaman, ÖSS sonuçlarına göre iller bazından yine gurur tablosunda üst sıralarda. Sayısal 1’de birinci, Eşit Ağırlıkta ikinci, Sözel 1’de ise dördüncü oldu. Kitap dağıttığı öğrencilerin verdikleri başarı sözünü tutmalarından dolayı son derece memnun olan Bifa’nın sahibi Yılmaz Babaoğlu ise ÖSS sonuçları karşısında tek cümlelik bir yorum yapıyor: “Gurur duyuyorum.”

  KARA TAVADAN BİSKÜVİ FABRİKASI ÇIKARDI
  1936’da Karaman’da doğan Yılmaz Babaoğlu, okulu bitirdikten sonra babası Osman Bey’le birlikte kabzımallık yaparak çocuk denecek yaşta iş hayatına atıldı. Buradan elde ettiği birikimle 1960’lı yıllarda çok ortaklı olarak kurulan Bifa Bisküvi Fabrikası’na ortak olarak girdi. İlerleyen yıllarda işin başına yönetici ortak geçen Yılmaz Babaoğlu, cesur girişimleriyle kara tavalarda bisküvi üretimi yapan küçük bir işletmeyi modern ve çağdaş bir fabrikaya dönüştürdü.

  İş yaşamında Karaman’a yatırım yapmayı ilke edinen ve bundan asla vazgeçmeyen Yılmaz Babaoğlu, Bifa Bisküvi’den başka Bifa Oluklu Mukavva, Bifa Un ve Gıda ile Babaoğlu Yem ve Tavukçuluk’u da kurarak yaklaşık 1500 kişiye iş imkanı sağladı. Bifa, eğitim ve spor alanında da ciddi yatırımlar yapıyor.

  İŞÇİ KENTİ KARAMAN’IN EĞİTİM DIŞINDA İMKANI YOK
  Bifa’nın çabaları ilde eğitim alanında ciddi bir rekabete de vesile oldu. Tam 11 dersane açıldı. Ancak diğer illerden farklı olarak Karaman’da dersaneler okullarla rekabete girmek yerine, onların tamamlayıcı bir parçası gibi hareket ediyor. Nitekim ilin en büyük dersanelerinden Sabah Dersanesi’nin yöneticilerinden Ümit Şaştım, “Karaman’da veli-okul-dersane işbirliğini kurduk. Üç aktör de ortak hareket ediyor. Üstelik amaç sadece ÖSS değil. Eğitim kalitesi” diyor.

  Birlikte projeler ürettiklerini ve dersane öğretmenlerinin saat kaç olursa olsun rahatlıkla velilerin evlerine giderek öğrencilere yardımcı olduklarını belirtiyor. ÖSS’deki başarının ardında da bu işbirliğinin yattığını ifade eden Şaştım’ın şu değerlendirmesi, Karaman’ın “çaresizliğini” nasıl başarıya dönüştürmek zorunda olduğunu da özetliyor: “Karaman zengin bir yer değil. İşçi kenti. Kimsenin eğitim dışında başka çaresi yok. Bu nedenle eğitime yapılan her yatırım karşılığını buluyor.” Bifa’nın sahibi olduğu Uğur Dersanesi’nin yöneticilerinden Ali Konukseven ise Karaman’ın maddi durumunu düşünerek fiyatları mümkün olduğunca düşük tuttuklarını belirtiyor. Konukseven, “Başka illerdeki dersaneciler bize şaşırıyor. Bu fiyata dersane işler mi diyorlar.

  TBMM, BABAOĞLU’NA BUGÜN ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ VERECEK
  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) her yıl verdiği onur ve üstün hizmet ödüllerinden birisine 2009 yılı için Bifa’nın kurucusu Yılmaz Babaoılu da layık görüldü. Ödül bugün Meclis’te yapılacak törenle TBMM Başkanı Köksal Toptan tarafından takdim edilecek.

  İŞTE KARAMAN’IN ÖSS KARNESİ
  * 2006’da Karaman ÖSS’de en başarı iller sıralamasında 28. sırada yer aldı.
  * 2007’de üniversiteye en çok öğrenci gönderen 4. il oldu. Eşit ağırlıkta Türkiye ikincisini, sözel ağırlıkta üçüncüsünü, sayısal ağırlıkta ise beşincisini çıkardı.
  * 2008’de sayısal ağırlıklı puanda 5. il, eşit ağırlıklı ve sözel puanda 6. il oldu. 145 ve üstünde puan alanların yüzdesine göre ise Karaman Türkiye şampiyonu oldu.
  * 2009’da sayısal 1’e göre birinci, eşit ağırlıklı puana göre 2., sözel 1’e göre ise 4. sırada yer aldı.

  BAŞARI ORTALAMASI
  YIL İL SIRASI
  2003 45
  2004 35
  2005 30
  2006 28
  2007 4
  2008 1

  EKONOMİK KÜNYESİ
  * Nüfusu 226 bin
  * İlin GSYH’si 493 milyon dolar
  * Türkiye GSYH’ye katkısı yüzde 0,3
  * Kişi başı düşen gelir 2 bin 12 dolar
  * İşizlik oranı yüzde 10,6
  Yazan : Bahadır Özgür /Referans Gazetesi
  Kaynak : www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=125945&KTG_KOD=457

  Hülya Avşar’ın sunduğu Sen Bilirsin programında Herşey Seninle Başlar ile ilgili yorumlarını izlemek için tıklayın

  Kaynak : www.muminsekman.com

  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Ne kemanda sihir var, ne de oğlunuz aptal..

  Bir zamanlar, genç bir kadın, kocasını ve küçük yaştaki oğlunu terk...

  Yorumlar

  1. Hi there to all, as I am in fact eager of reading this
   web site’s post to be updated regularly. It carries fastidious information.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  5S Metodu İle Daha Kaliteli Hayat

  Daha Kaliteli Bir Hayat İçin 5...

  “Ataleti Yenmek” Kitabından Alıntılar

  Mümin Sekman’ın kaleme aldı “Ataleti Yenmek” kitabından...

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...
  - BEY N VE HAFIZA - Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı

  İletişimde kalın!

  76,083BeğenenlerBeğen
  189,094TakipçilerTakip Et
  228TakipçilerTakip Et
  2,389TakipçilerTakip Et