Cuma, Şubat 21, 2020

Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı

Editör Önerileri

Kişisel Başarıyı Elde Etmek Zor Değildir

Üşenme Erteleme Vazgeçme (Ahmet Yıldız) Durmak zamanı geçti, çalışmak zamanıdır. (Tevfik Fikret) İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır. (Henry...

Kişinin Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır

Kişi kendini yalan söylemeye mecbur hissediyorsa ve sürekli yalan söylüyorsa bunu nasıl anlarsınız? İşte cevabı. Küçük, büyük ya da ‘beyaz...

Bilim insanları kainattaki matematiği anlatıyor

Kısa bir süre önce, Kaliforniya'da bulunan Kavli Vakfı'nın düzenlediği açık oturumda konuşan dünyaca ünlü fizik profesörü Max Tegmark, evrendeki matematiksel düzenlere dikkat çekti. Prof. Tegmark...
her Şey seninle başlar - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

Bu yazımızda başarı uzmanı Mümin Sekman tarafından yazılan ve Türkiye’nin en çok satan başarı kitabı “Her Şey Seninle Başlar” dan özel olarak seçilmiş ve internette paylaşım rekoru kıran alıntılara yer veriyoruz.

- Resimler Hareketli Olduğu İçin Açılması Bilgisayar Hızına Göre Biraz Zaman Alabilir -

[dropcap type=”1″]1.[/dropcap]

Hayatı “çaresizliklerle” dolu bir adamın öyküsüdür!

7 Yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı.

8 Yaşında okuldan alındı ve köyde yaşadı.

10 Yaşında yüzü kanlar içinde kalacak şekilde, yeni okulundaki hocasından dayak yedi.

17 Yaşında hayalindeki okulun istediği bölümü için gerekli not ortalamasını tutturamadı.

24 Yaşında tutuklandı, günlerce sorguya çekildi ve 2 ay tek başına bir hücrede hapis yattı.

25 Yaşında sürgüne gönderildi.

27 Yaşında kendisinden bir yaş büyük meslektaşı kendisinin de üyesi bulduğu derneğin çalışmaları ile kahraman ilan edilirken, kendisi hiç önemsenmiyordu. Doğduğu şehrin merkezinde rakibi törenlerle karşılanırken, o kalabalık arasında yalnız başına olanları izliyordu.

30 Yaşında kendisi başka şehirleri düşman elinden kurtarmaya çalışırken, doğduğu şehir düşmanların eline geçti.

30 Yaşında amiri, onu kendisinden uzaklaştırmak için başka göreve atanmasını sağladı. Yeni görevinde fiilen işsiz bırakıldı. Aylarca boş kaldı.

37 Yaşında böbrek hastalığından Viyana’da 2 ay hasta ve yalnız halde yattı.

37 Yaşında komutan olarak yeni atandığı ordu dağıtıldı.

38 Yaşında Savunma Bakanı tarafından görevinden atıldı.

38 Yaşında bir toplantıda giyebileceği bir tek sivil elbisesi bile yoktu ve başkasından bir redingot ödünç aldı. Ayrıca cebinde sadece 80 lirası vardı.

38 Yaşında kendisi için tutuklama kararı çıkarıldı.

38 Yaşında en yakın beş arkadaşından üçü, onun Kongre temsil heyetine üye olmaması için oy kullandı.

39 Yaşında idam cezasına çarptırıldı.

Sonra ne mi oldu?

42 Yaşında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı oldu.

Okuduğunuz öykü efsanevi lider Mustafa Kemal Atatürk’e aittir.

Kişisel sorunlar büyük başarıların önünde engel değildir.

Mustafa Kemal kişisel kurtuluş savaşı ile ülkeyi kurtarma savaşını birlikte götürebilmişti.

Atatürk başlangıçta tek kişiydi. Her şey bir insanla başladı. Her şey bir insanın beyninde başladı. Sonra diğer insanların katılımı ile büyüdü. Amaçlanan sonucun elde edilmesiyle de başarıya ulaşıldı.

Başlangıçta büyük hayalleri ama küçük hayatları vardı.

Kabuklarını kırıp kişisel sınırlarını yiyerek ilerlediler.

Kendilerine güvenlerinden başka başlangıç sermayeleri yoktu.

[dropcap type=”1″]2.[/dropcap]

2 her Şey seninle başlar - 21 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı her Şey seninle başlar - 21 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 AlıntıÇoğu kez “başardılar çünkü başaramayacaklarını bilmiyorlardı!”

“İnsan isterse”, gerçekten isterse, istediğini yapar dedirttiler!

Çevrelerine “O yaptı başardı, ben de yapabilirim” coşkusu verdiler.

Kaderlerine küsmek yerine, kaderlerini değiştirmeye karar verdiler.

1-İnsan isterse, çok şeyi değiştirebilir.

2-İnsan istemezse, hiçbir şey olmaz.

[dropcap type=”1″]3.[/dropcap]

3 her Şey seninle başlar - 32 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı her Şey seninle başlar - 32 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 AlıntıBir işte başarılı olmak isteriz. Başarılı olmak için neler yapmamız gerektiğini biliriz.

Bunları niçin yapmamız gerektiğini de biliriz. İstersek nasıl yapabileceğimizi de biliriz. Yapmamakla neler kaybettiğimizi de biliriz. Yaparsak neler kazanacağımızı da biliriz.

[dropcap type=”1″]4.[/dropcap]

kürek her Şey seninle başlar - k  rek - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı her Şey seninle başlar - k C3 BCrek - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 AlıntıKayık istediğimiz yerde değilse, kadere küsmek yerine küreklere daha fazla asılmak gerekir. İki katı çabanın çözemeyeceği çok az sorun vardır.

Bin bir zorlukla, büyük acılar çekerek, sıfırdan zirveye çıkıp, herkes tarafından takdir edilen işler çıkarmış insanların öyküsünü anlatacağız.

[dropcap type=”1″]5.[/dropcap]

9 her Şey seninle başlar - 9 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı her Şey seninle başlar - 9 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 AlıntıHayata başladığımız yer ile şu an bulunduğumuz yer arasında fark olmalı.

Önünüzde engeller olmalı. Yürüdüğünüz yolda engel yoksa, o yolun sonuna kadar herkes gidebileceği için, o yolun sonuna gitmiş olmak bir başarı değildir. Engellerinizi sevin ve aşın! Onlar sayesinde başarılı olacaksınız. O engelleri aşmak için bulamayanlar var.

Arkasında bir desteği olmasa da kendi gücüne dayanarak yola çıkan, başlangıçta kaybetme ihtimali kazanma ihtimalinden daha fazla görünse de başaracağına inanma cesareti gösteren, imkansızlıklar içinde hedefine giderken zorlukların ve büyük engellerin üzerinden aşan, yolda yaşadığı geçici başarısızlıklardan yılmayıp kendini amacına tekrar yöneltebilen, çok sayıda insanın yapmak isteyip de yapamadığı bir şeyi, yasal ve ahlaki sınırları zorlamadan yapan, başladığı nokta ile geldiği yer arasında büyük bir fark olan, öyküsünü duyduğunda insanların önce saygıyla karışık şaşkınlık yaşayıp sonra da içten içe onu takdir ettiği, hem kendine hem de başkalarına yararlı olan, ölçülebilir ve kanıtlanabilir üstünlükte sonuçlara ulaşan bir kişi başarılı bir insandır.

[dropcap type=”1″]6.[/dropcap]

6 her Şey seninle başlar - 61 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı her Şey seninle başlar - 61 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı“Her sabah kalktığımda kendi kendime ‘Jerry bugün iki seçimin var: Havan ya iyi olacak, ya kötü’ derim. Havamın iyi olmasını seçerim. Kötü bir şey olduğunda gene iki seçimim var: Kurban olmak, ya da ders almak.”

“Ben başıma gelen kötü şeylerden ders almayı seçerim. Birisi bana bir şeyden şikayete geldiğinde, gene iki seçimim var: Şikayetini kabul etmek ya da ona hayatın olumlu yanlarını göstermek. Ben hayatın olumlu yanlarını göstermeyi seçerim.”

[dropcap type=”1″]7.[/dropcap]

7 her Şey seninle başlar - 7 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı her Şey seninle başlar - 7 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 AlıntıÇaresizlik öğrenilmiştir.

Başarılı olmak da öğrenilebilir.

Sende sandığından fazlası var!

Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.

Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.

Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.

Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!

Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.

Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.

Her şey seninle başlar!

Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.

Ya da tozu dumanı yutarsın.

Seçim senin!

[dropcap type=”1″]8.[/dropcap]

Tabii sarsılıyorum.. Tabii sallanıyorum.. Üzülüyor,kırılıyorum, ama yıkılmıyorum..

Neden?

Çünkü kendime güvenim sürüyor. Gidenin hayatımda ne ilk, ne de son olmadığını biliyorum..

[dropcap type=”1″]9.[/dropcap]

200 her Şey seninle başlar - 200 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı her Şey seninle başlar - 200 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 AlıntıMatsushita’nın başarısında dayanıklılık önemli bir yer tutar. Sabırlı olmak,rahatlık alanına çıkmak ve bu sayede risk almayı bilmek önemlidir. Bir başka şeyde onun asla yetinmeyen birisi olmasıdır. O, kendisinin sürekli değiştirmek ve yenilemek ister.

Ayrıca geçirdiği zorluklar ona sadece kuvvet kazandırmakla kalmamış, başkalarına kulak tıkayıp bildiği gibi devam etmek için gerekli olan “bağımsız bir karakter” kazandırmıştı. Sadece Japonya’nın değil, dünyanın sayılı firmalarından birisi olan Matsushita Elektrik yolundaki ilk taşlar bu genç ve çalışkan adamın çocukluk anılarında şekillenmişti. Filozof F. Nietzsche’nin dediği gibi Matsushita’yı öldürmeyen şey, onu daha güçlü yapmıştı.”

[dropcap type=”1″]10.[/dropcap]

10 her Şey seninle başlar - 10 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı her Şey seninle başlar - 10 - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntıİşinizi başkalarının yapmasını beklemeyin. Söylemek istediğim şey, zekice ve keskin olarak istemeyi öğrenmenizdir. Sonucu tanımlamanıza ve ulaşmanıza yardımcı olacak şekilde istemeyi öğrenin. Zekice ve kesinlikle istemenin beş temel prensibi vardır:

1-Ne istediğinizi bilin.

2-Size yardım edebileceklerden isteyin.

3-İstediğiniz kimse için bir fayda yarat.

4-Kararlı, inandırıcı, inançla isteyin.

5-İstediğinizi elde edinceye kadar isteyin.

Başarılı kimselerin yaşamlarını incelediğinizde onların isteklerinde çok ısrarlı olduklarını, devamlı denediklerini, devamlı değiştirdiklerini ve er ya da geç ihtiyaçlarını giderecek birisini bulduklarını görürsünüz. Formülün en zor kısmı ise kesin olarak ne istediğini belirleyebilmektir.

Kaynak: Her Şey Seninle Başlar / Mümin Sekman / ALFA Yayınları

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -her Şey seninle başlar - mutlu   ocuk kare - Her Şey Seninle Başlar Kitabından En Çok Paylaşılan 10 Alıntı

Yeni İçerikler

Satış Konusunda Yapılmaması gereken 6 Hata

Yapılan araştırmalar sonucunda dünyanın “En İyi Satıcıları” ve “İyi Satıcılar” arasında en önemli fark; İyi Satıcılar başarılı, ama sadece...

Meslek Hastalığı Nedir?

İş yerinde çeşitli etkenlerin oluşturduğu hastalıklara meslek hastalığı deniyor. İş yerinde mevcut insan sağlığına zararlı olan kimyasal maddelerin, fiziksel ve biyolojik etkenlerin meydana getirdiği...

Depresyon Hareketsiz Çocuklarda Daha Yüksek

Çocuklarımız hareketsiz... Televizyon, telefon karşısında hayatları geçiyor. Bu hareketsizlik çocuklarda depresyon ihtimalini artıyor. İşte bilimsel araştırmalar. Londra Üniversitesi'nden...

Hayır Demek Neden Bu Kadar Zor?

"Hayır diyememek, pek çok kişinin gün içerisinde yaşaması oldukça muhtemel olan yaygın bir problemdir. Özellikle karşımızdaki kişi yakın ilişkilerimizin olduğu biriyse hayır...

Kişisel Gelişim Nedir? Sorusunun Cevabı

Kişisel gelişim nedir? Son günlerde ne de çok duyar olduk değil mi bu “kişisel gelişim” çığlığını. Herkes, her...

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -