Herkes İçin Çalışacak 13 Psikoloji Püf Noktası

0

Psikoloji Püf Noktası iletişimde oldukça önemlidir. Her insan benzersiz ve kendine özgüdür.

Ancak ayrıntılara odaklanan psikolojik danışmanlar çocukluktan insana kök sardığı düşünülen ve herkese tarafından ortak tepkide bulunulan davranış kalıplarını keşfetmeye devam ediyor.

İletişim becerilerinizi destekleyecek insanı tanıma ve psikoloji püf noktalarını bu yazımızda size hap bilgiler olarak anlatacağız.

 • Bir insanın senden hoşlanıp duymadığını öğrenmek için bir kelime seçin ve bu kelimeyi veya sözcük gruplarını kullanırken her seferinde, başınızı sallayıp gülümseyin. Sizi seviyorsa, kelimeyi oda kullanmaya başlayacak size de onu izlemesi kalacak.
 • İnsanların sözlerini ciddiye almasını ister misin ? Ne zaman onlara bir şey söylersen, bunu babanın sana öğrettiğini söyle. İnsanlar anne babanın tavsiyesine doğası gereği inanmaya eğilimlidirler.
 • İnsanlar sizinle aynı görüşte olmasını isterseniz , konuşurken başınızı sallayın ve göz temasını koruyun. ‘Başını sallamak’ işareti ‘benim söylediğim her şey doğru’ demektir. 
 • Belirli bir şarkıyı kafandan çıkaramıyorsan ve unutmak istiyorsanız şarkının sonunu düşünmeye çalış. Zeigarnik etkisine göre, beynimiz bitmemiş bıraktığımız şeyleri hatırlama eğilimindedir. Dolayısıyla rahatsız edici olan bu düşünce kurdunu sonuna kadar düşündüğünüzde, başınızdan çıkarabilirsiniz.
Psikoloji Püf Noktası iletişimde oldukça önemlidir. Her insan benzersiz ve kendine özgüdür. psikoloji püf noktası - Herkes   in  al  acak 13 Psikoloji P f Noktas  - Herkes İçin Çalışacak 13 Psikoloji Püf Noktası
Psikoloji Püf Noktası iletişimde oldukça önemlidir. Her insan benzersiz ve kendine özgüdür.
 • Çocuklarınıza brokoli yemesini ister misiniz? Devam edin ve brokoli istiyorlar mı diye sormak yerine iki veya beş tane brokoli istiyorlar mı diye sorun. Böylece, aklınızı baştan alarak öğle yemeğinde brokoli seçtiniz, ancak kendi kararlarını gerçekten verdikleri gibi hissediyorlar. Bu eski numarayı farklı durumlarda kullanabilirsiniz.
 • Birinin sizi izlediğini hissediyorsanız, esneyerek etrafınıza bakın . Birisi gerçekten sizi takip ediyorsa, esnemek bulaşıcı olduğu için oda esnemeye başlayacaktır. 
 • Bir kutu veya eşyayı taşırken konuşmaya devam ederseniz, arkadaşınız sizin bu eşyaları taşımanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Çünkü insan iletişimi kesen kişi olmak istemez.
 • Biriyle el sıkılacağınızı biliyorsanız, ellerinizin yeterince sıcak olduğundan emin olun. Sıcak eller samimi bir atmosferi teşvik ederken soğuk el atmosferi olumsuz etkiler.
 • Arkadaşın ne demişse onu tekrar ifade edin ve tekrar söyleyin. Konuşan kişi bilinçaltında gerçekten harika bir dinleyicisin olduğuna inanır. Yalnız bunda çok ileriye gitmek olumsuz etkiye neden olabilir.
 • Birisinin sana yardım etmesini istersen, cümleciklerine ‘Yardımına ihtiyacım var …’ kelimeleriyle başla. İnsanlar suçluluk duymaktan nefret eder ve bu yüzden yardım etmeyi kabul ederler.
 • Bir insanın sizi sevmediğine inanıyorsanız, kalemini veya herhangi bir eşyasını ödünç alıp alamayacağınızı sorun. İnsanlar hoşlanmadığı kişilere yardım etmeme eğilimi gösterirler.
İlgini Çekebilir:   Okuduğunu anlamayan çocuk, kitabı sevemez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.