Bazı sözler insanın içine huzur doldurur. Bazı sözler huzurun önemini anlatır. İşte huzur veren ve huzura götüren sözler.

Evinizin eşiğini temizlemeden komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz….
(Konfüçyus)7004_822923911054421_979062643_n  - 7004 822923911054421 979062643 n - Huzur Veren Sözler
Önce doğruyu bilmek gerekir, doğru bilinirse yanlış da bilinir. Ama önce yanlış bilinirse doğruya ulaşılamaz.
(Farabi)
Kendi içinde yolculuk yap. Günlük tut. Kalbin, gönlün, vicdanın ne diyor? Neyi öne çıkarıyor? Dünyaya bilinçli bakmanın yolu başta bu iç yolculuktan geçiyor.
(Sokrates)
Yaptığımız her şey hayal kurarak başlar. Hayat herkes için; hayalleri gerçekleştirmek ve yapabileceğinin en iyisi, olabileceğinin en güzeli peşinde gitmektir. Bobby Kennedy’nin sözü gibi: Diğerleri dünyaya bakıyor ve “Neden?” diye soruyor. Ben bambaşka bir dünya düşünüyor ve “Neden olmasın?” diye soruyorum.
(Albert Einstein)Mekan-her-zaman-bulunur-da-huzur-veren-insan-her-zaman-bulunmaz...  - Mekan her zaman bulunur da huzur veren insan her zaman bulunmaz - Huzur Veren Sözler
Başarı cesaret ister, başlangıçtaki cesaret sonradan inanca dönüşür. İnanç insanlığa daha iyi hizmet arzusuna dönüştüğünde, fırsatlar yelpazesi yukarı bir seviyede tekrar açılır.
(Sun Tzu)
Ancak akıllı, bilinçli ve odağı şaşmayan çabalar sonrası, olası potansiyelin yapabilecekleri gerçekleşir. Elması yontmadıkça elinizde sadece bir taş parçası vardır.
(Emile Zola)umut-sozleri  - umut sozleri - Huzur Veren Sözler
Hata yapmaktan korkan bir insan hiçbir şey yapamaz.
(Abraham Lincoln)
Hayata en önemli şey kazançlarınızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.
(William Bolith)Bazen-kısa-bir-merhaba-birçok-şeye-kapı-açar..  - Bazen k  sa bir merhaba bir  ok   eye kap   a  ar - Huzur Veren Sözler
Eğitim sadece okumak değildir. Okudukları üzerinde düşünebilmek yeteneğidir.
(Hilty)
nsan, ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayasını gözler göremez.
(Exupery)086  - 086 - Huzur Veren Sözler
Kuvvete dayanmayan adalet aciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir.
(Pascal)
Birinin başına toprak saçsan başı yarılmaz. Suyu başına döksen, başı kırılmaz.Toprakla, suyla baş yarmak istiyorsan, toprağı suya karıştırıp kerpiç yapman gerek.
(Mevlana)

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.