İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir Hastalıklar

  Hastalıklar insanı genellikle korkutur. İnsanın hayatını yaşanmaz hale getirir.

  Bu sefer çok nadir olan, bende olsa da kişisel gelişim olarak zirve yapayın diyeceğiniz nadir bazı hastalıklarda var.

  İlk bakışta süper güçlerle karşılaştırıla bilen hastalıklardan bazıları karşınızda..

  1. Süper bellek

  ilginç hastalıklar - S per bellek - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir Hastalıklar ilginç hastalıklar - S C3 BCper bellek - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir HastalıklarHiperthymesia , bir kişinin hayat tecrübelerini anormal derecede çok sayıda hatırladığı hafıza hastalığıdır. Böyle bir teşhisle dünyada sadece 60 kişi var. Hastalar, çocukluğundan itibaren bile, hayatlarının her anıyla ilgili ayrıntılı bir şekilde açıklama yapabilirler. Uzun yıllar önce okudukları kitaplardan pasajları ve her yılın herhangi bir günündeki haberler okuyabilirler.

  Hipertimidasyondan mustarip insanlar unutmak istedikleri anılarını yanlış yorumlayamazlar. Onlar her şeyi hatırlar.

  BBC haberinegöre Avustralya yazar Rebecca Sharroc sadece 7 günlükken pembe bir battaniyeye sarılmış olduğunu hatırlıyor. Ancak yazar bunu “hediye” olarak görmüyor ve baş ağrısı, uykusuzluk ve hızlı yorulmaktan yakınıyor.

  2. Ağrıya duyarsızlık

  ilginç hastalıklar - A r ya duyars zl k - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir Hastalıklar ilginç hastalıklar - A C4 9Fr C4 B1ya duyars C4 B1zl C4 B1k - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir HastalıklarKonjenital analjezi , bir insanın fiziksel ağrı hissetmemesi durumudur. Şaşırtıcı bir şekilde, bu sendrom nadir görülmesine rağmen, İsveç’teki bir köyde 40 vaka bildirildi.

  İlk bakışta, gerçek bir süper güç gibi görünüyor çünkü sendrom ne akıl sağlığını ne de görünümü etkilemektedir. Kişi hiç acı hissetmiyor. Hastalığın tehlikesi, bir hastanın ağrıya neden olan hastalıkları fark etmemesi gerçeğidir.

  Kendine zarar verebilecek bir hastalıktır. Gözlerinin korneasına zarar verebilen, dillerini ısıran veya kırılmış kemiğini fark etmeyen küçük çocuklar için özellikle tehlikeli.

  3. Her şeyi pratik olarak yapma kabiliyeti

  ilginç hastalıklar - Her  eyi pratik olarak yapma kabiliyeti - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir Hastalıklar ilginç hastalıklar - Her C5 9Feyi pratik olarak yapma kabiliyeti - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir HastalıklarSavant sendromu , otizm ve Asperger sendromu gibi nörogelişimsel bozuklukları olan bireylere özgü nadir bir durumdur. Bu koşula sahip insanlar son derece müzik, resim, hesaplamalar, kartografi ve 3D modeller inşada yeteneklidir.

  Savantslar, zor çarpmaları ve hesaplamaları yapabilmektedir. Stephen Wiltshire , kentin yalnızca bir uçuşundan sonra Londra’nın detaylı bir haritasını çizdi.

  Birçok kişi savants’ı dahi derler ve bazı alanlarda aşırı yeteneklere sahipler. Ancak, buna rağmen, hastalar zeka geriliği de dahil olmak üzere aşağılık gösterebilir. Winston Groom’un romanından Forrest Gump, ünlü bir savant örneği.

  4. Soğuğa duyarsızlık

  ilginç hastalıklar - So u a duyars zl k - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir Hastalıklar ilginç hastalıklar - So C4 9Fu C4 9Fa duyars C4 B1zl C4 B1k - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir HastalıklarAcı hissetmeyen insanlara ek olarak, soğuk hissetmeyenler de var. Örneğin, Wim Hof , doktorları şaşkına çeviren Hollandalı bir adam. 120 dakika buza dalmış olarak kaldı. Mont Blanc’a şort giymiş olarak tırmanmıştı. Hatta donmuş buzlarının altında yüzüyordu.

  Uzmanlar ona eşsiz bir fenomen olduğunu iddia ediyor , ancak Wim’in kendisi, soğuktan dayanmaya kabiliyetinin onun eğitiminin sonucu olduğunu düşünüyor.

  5. Korkunun eksikliği

  ilginç hastalıklar - Korkunun eksikli i - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir Hastalıklar ilginç hastalıklar - Korkunun eksikli C4 9Fi - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir HastalıklarUrbach-Wiethe hastalığı korku eksikliğine yol açan nadir bir genetik bozukluktur . Sadece 300 vaka var ve bunların dörtte biri Güney Afrika’da gerçekleşti.

  “Korku bilmeyen” en meşhur hasta, SM adı olan bir Amerikalı kadın (bu baş harfleri onu gizliliğini korumak için verildi). Araştırmacılar onu farklı şekillerde korkutmaya çalıştılar: Zehirli örümceklerini ve yılanlarını verdiler, korku filmlerini gösterdiler ve perili evlerde kilitli tuttular. Tüm girişimler boşuna idi.

  Dahası, SM kendisi onu korkutmayan korkunç durumlardan bahsetti: bir bıçakla yapılan bir gece saldırısı ve evde şiddet olayından sonra hayatta kalmayı başaramadı. Araştırma grubunun başkanı, tehlikeyi değerlendiren yeteneğini kaybetmiş olması nedeniyle kadının hala hayatta olduğu şaşırtıcı buluyor.

  ilginç hastalıklar - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir Hastalıklar
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Dünyanın en “yetenekli” 10 insanı…

  1- KIM UNG-YONG 4 yaşında üniversiteye gitti, 15 yaşında doktorasını yaptı 1962′de Kore’de...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  5S Metodu İle Daha Kaliteli Hayat

  Daha Kaliteli Bir Hayat İçin 5...

  “Ataleti Yenmek” Kitabından Alıntılar

  Mümin Sekman’ın kaleme aldı “Ataleti Yenmek” kitabından...

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...
  ilginç hastalıklar - BEY N VE HAFIZA - İnsanı Süper İnsana Dönüştüren Nadir Hastalıklar

  İletişimde kalın!

  76,104BeğenenlerBeğen
  189,316TakipçilerTakip Et
  228TakipçilerTakip Et
  2,388TakipçilerTakip Et