İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine Kendisidir

  İnsanı ideal vücut yapısı konusunda en çok kim eleştiriyordur. Aşağıdaki anket sonuçları ve hazırlanan görseller oldukça ilginç sonuçlara bizleri ulaştırıyor.

  İngiliz iç giyim firması BlueBella’nın yaptığı bir online ankette katılımcılara ideal erkek ve kadın vücutlarından ne bekledikleri sorulmuş ve ilginç sonuçlar alınmış. Bu sonuçların insanların kendi vücutlarından beklentilerine ışık tutacağını düşünerek aşağıda paylaşıyoruz.

  insan kendini eleştiriyor en fazla - insan kendini ele tiriyor en fazla - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine Kendisidir - insan kendini ele C5 9Ftiriyor en fazla - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine KendisidirYukarıdaki görselde soldaki kadınlara göre, sağdaki erkeklere göre ideal kadın vücudu.

  Kadınlara göre ideal kadın vücudu şöyle:

  Kate Middleton’un saçları, Cara Delevingne’nin yüzü, Jennifer Aniston’un göğüsleri, Gwyneth Platrow’un karnı, Emma Watson’un kalçaları, Elle Macpherson’un bacakları

  Erkeklere göreyse ideal kadın vücudu şu şekilde:

  Scarlett Johannson’un saçları, Mega Fox’un yüzü, Kim Kardashian’ın göğüsleri, Michelle Keegan’ın karnı, Kelly Brook’un kalçaları, Rosie Huntington-Whiteley’in bacakları

  Bu ikisi karşılaştırınca şöyle bir gerçekle karşılaşıyoruz:

  Kadın vücuduna ilişkin olarak erkekler, kadınlara göre çok daha gerçekçi beklentiler içindeler. Erkekler kadınlara göre daha kalın kollar, daha kalın bacaklar, daha geniş kalçalar bekliyor; dümdüz değil ayva şekilli karnın ideal olduğunu düşünüyorlar. Kadınlara göre ideal kadın vücudu her türlü moda giysinin içine girebilecek kadar ince ve fit olmalı. Kadınların beklentilerine uygun bir vücuda sahip birisiyle gerçek hayatta neredeyse imkansız. Belki de bu, kadınların azımsanmayacak bir kısmının vücutlarından niçin ciddi seviyede rahatsız olduklarını açıklıyor.

  insan kendini eleştiriyor en fazla 1 - insan kendini ele tiriyor en fazla 1 - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine Kendisidir - insan kendini ele C5 9Ftiriyor en fazla 1 - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine KendisidirŞimdi erkek vücuduna ilişkin sonuçlara bir bakalım:

  Yukarıdaki görselde solda erkeklerin beklentilerine, sağdaysa kadınların beklentilerine göre oluşturulmuş ideal erkek vücutları var.

  Burada da kadın ve erkek beklentileri arasında ciddi bir fark göze çarpıyor. Erkeklere göre ideal erkek vücudu özellikle göğüs ve kollar açısından çok daha kaslıyken, kadınların beklentileri gerçek hayata çok daha yakın.

  Aşağıda ideal kadın ve erkek vücutlarının üstüste bindirilmiş hallerine bakınca bahsettiğimiz farklar daha somut şekilde göze çarpıyor:

  insan kendini eleştiriyor en fazla 2 - insan kendini ele tiriyor en fazla 2 - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine Kendisidir - insan kendini ele C5 9Ftiriyor en fazla 2 - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine Kendisidirinsan kendini eleştiriyor en fazla 3 - insan kendini ele tiriyor en fazla 3 - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine Kendisidir - insan kendini ele C5 9Ftiriyor en fazla 3 - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine Kendisidir

  Bu anketin sonucu kanımızca şu: İnsanların kendi vücutlarına dair beklentileri karşı cinse göre çok daha yüksek, yani çok daha acımasız.

  Sanırız bir insanın en merhametsiz eleştirmeni yine kendisi.

  Bu noktada hepimizin şapkamızı önümüze alıp kendi kendimize ciddi ciddi haksızlık ediyor olabileceğimizi düşünmemiz sizce de gerekmez mi?

  Yazarazsekerli
  Kaynakquora
  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine Kendisidir
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Pay To Have A Paper Written

  In case your pet is youthful, the spacing needs to become...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  “Ataleti Yenmek” Kitabından Alıntılar

  Mümin Sekman’ın kaleme aldı “Ataleti Yenmek” kitabından...

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk
  - BEY N VE HAFIZA - İnsanın En Merhametsiz Eleştirmeni Yine Kendisidir

  İletişimde kalın!

  76,122BeğenenlerBeğen
  189,420TakipçilerTakip Et
  228TakipçilerTakip Et
  2,387TakipçilerTakip Et