İnternette sörf yapmak / gezinmek, beynin çalışma biçimi değiştiriyor, beyne zarar veriyor, düşünme yetimizi ve konsantrasyonumuzu zayıflatıyor. Yani beyin boğuluyor.

İnternette sörf yapmak / gezinmek, beynin çalışma biçimi değiştiriyor, beyne zarar veriyor, düşünme yetimizi ve konsantrasyonumuzu zayıflatıyor.

Araştırma, Sidney’deki Australian Marketing and Social Research konferansında sunuldu.

Dr.Sheila Keegan ‘a göre internetin uzun süreli kullanımı beyinde fonksiyonel bozuklukları neden olmakta.

Dr. Keegan, “İnternette uzun ve sayısı arttıkça artan saatlerce zaman geçiriyoruz ve sonuçta beynimiz sığ düşünmeye başlıyor” diye belirtiyor. Dr. Keegan’a göre artık daha kolay dikkatimiz dağılıyor. Uzun süreli internet kullanımının bağımlılık haline gelmesi, beyinde kronik fonksiyon bozukluklarına neden olacaktır diye ekliyor Dr. Keegan.

Bazı çocukların Amerika’da günde beş ya da altı saatini internet başında geçirdiğinin ortaya çıkmış olduğunu belirten Dr. Keegan, internet ve televizyon başında çok zaman geçiren çocukların, sosyal becerilerinin gelişemeyeceğinin altını çiziyor.

Çocukların internetten pek çok şeyi öğrenebileceğini belirten Dr. Keegan, önemli olanın dengeyi sağlamak olduğunu ifade ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.