İş Adamı Çalışanlarına Para Dağıttı

  ABD birinci, İngiltere ikinci Türkiye ise üçüncü… Nevzat Aydın Yemek Sepeti sitesi ile kendi kişisel başarı hikayesini oluştururken Türkiye’ye de bir derece kazandırdı. Bunun sonucunu da rekor satışla aldı. 15 yıl önce kurduğu yemeksepeti.com sitesini tam 589 milyon dolara Alman şirketine sattı.

  nevzat-aydin-kimdir - nevzat aydin kimdir - İş Adamı Çalışanlarına Para Dağıttı - nevzat aydin kimdir - İş Adamı Çalışanlarına Para Dağıttı
  Nevzat Aydın

  Nevzat Aydın’ın gündeme oturtan bu satıştan çalışanlarına yaptığı jest oldu. Türkiye’de bugüne kadar ne Sabancılar ne Koçlar bunu yaptı. Nevzat Aydın satıştan aldığı paranın 27 milyon dolarını 114 çalışanı arasında paylaştırdı.

  BÖYLE PATRONLAR DA VAR

  Patronlar açısından elbette ‘kötü’ bir örnek. Bir yanda çalışanlarına 27 milyon dolar dağıtan Nevzat Aydın gibi bir adam, öte yanda 69 çalışanını tazminatsız ihtarsız bayram üstü kapıya koyan Yiğit Şardan gibi bir patron… Üstelik Yiğit Şardan kişisel servetiyle Nevzat Aydın’ı ikiye katlayacak bir güce sahip. Yani mesele ‘çok paraya sahip olmak’ değil ‘adam gibi adam’ olmakla ilgili.

  PEKİ BUNU NİYE YAPTI?

  nevzat-aydin-yemek-sepeti - nevzat aydin yemek sepeti - İş Adamı Çalışanlarına Para Dağıttı - nevzat aydin yemek sepeti - İş Adamı Çalışanlarına Para Dağıttı
  Nevzat Aydın yemeksepeti.com’u Büyüttüğü Çalışanlarıyla

  Nevzat Aydın’ın 27 milyon doları bir kalemde ‘üstelik vergisi ödenmiş’ şekilde 114 çalışanına dağıtmasının sebebi neydi? Ayşe Arman’a verdiği röportajda ‘niye böyle bir şey yaptınız çalışanları motive etmek için mi?’ sorusuna verdiği yanıt ‘”Hayır, hak ettikleri için!” şeklinde oluyor.

  Nevzat Aydın “Kötü örnek olduk başka patronlara” diyerek yaptığı şık hareketi şöyle anlatıyor;

  “Bizden nefret edecekler. Ama durum bu. Hiçbir sözümüz, yükümlülüğümüz olmamasına rağmen, şirketin bu satıştan elde ettiği paranın 27 milyon dolarını çalışanlarla paylaşıyoruz.
  Kendi kazandığımızı dağıtıyoruz. Vergisi ödenmiş bir şekilde. Bu, Türkiye’de bir ilk bu arada.
  Çünkü ortada bir başarı varsa, bunu hep beraber gerçekleştirdik.”

  3-5 BİN LİRAYA HAYAT BOYU EV ALINMAZ

  Ağlayanlar, mektup yazanlar, çığlık atanlar… Duygulu şeyler yaşandı tabii. Çünkü insanların hayatını etkiliyorsunuz. İnsanlar ev alabiliyor, araba alabiliyor. Öbür türlü 3-5 bin lirayla ya da 7 bin lira maaşla, hayat boyu yapamayacakları bir- takım şeyleri, bu kadar yüksek rakamlarla bir anda gerçekleştirebiliyor. İyi bir şey. Keşke daha fazla verebilsek…

  Yazarzete
  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - İş Adamı Çalışanlarına Para Dağıttı
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  İşkolik Olmak Yaşamı Olumsuz Etkiliyor Mu?

  İşkoliklik Nedir? Belirtileri Nelerdir? İşkoliklik ile çok çalışmak arasındaki mesafenin dengesini yitirmesi; hem...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  - BEY N VE HAFIZA - İş Adamı Çalışanlarına Para Dağıttı

  İletişimde kalın!

  75,880BeğenenlerBeğen
  187,866TakipçilerTakip Et
  233TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et