Çarşamba, Aralık 4, 2019
  • Başarı Video
  • İş Dünyası

İş Görüşmesinde Fizyolojide Neler Oluyor?

İlgini Çekebilir

İzlenebilecek En İyi Psikolojik Filmler

Sizler İçin İzlenebilecek Psikolojik İçerikli Filmleri Derledik. Psikolojik filmlerin konularını ve fragmanlarını izleyebilirsiniz. İşte Bu filmler.  1- Yağmur Adam (Otizm) Çoğumuz, muhtemelen...

Hiper Süper Mega İğrenç Espriler…..

İşte size birbirinden iğrenç espriler. Güleyim mi gülmeyeyim mi diye düşüneceğiniz iğrenç esprileri okumaya hazır olun.İşte iğrenç esprilerBen Aydan...

Beden Dili (Resimli Anlatım)

Çoğu havyan türleri gibi insanların da erkeği dişi yaklaşırken hazırlık hareketleri yapar. Daha önce bahsedilen otomatik fizyolojik tepkilere ek...
İş görüşmesinde fizyolojide neler oluyor? - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - İş Görüşmesinde Fizyolojide Neler Oluyor?
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır.Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır.Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir

İŞ GÖRÜŞMESİNDEYKEN BEDENİNDE OLANLAR

Hayalindeki iş için görüşmeye hazırsın. Sakin, ciddi ve tecrübeli bir görünüm sergilemeye çalışıyorsun. Peki, ya bedenin? O neler söylüyor?

Beyin

Potansiyel patronunun ofisine adım atar atmaz, beynindeki sinir hücreleri dopamin gibi kimyasalları salgılamaya başlar.
Umarım gelirken büyük boy bir latte içmemişsindir! Sinir hücrelerini bir de kafeinle tetiklemene gerek yok. Bu sırada böbreküstü bezlerin adrenalin ve kortizol salgılamaya başlamış olur, bu da beyninin savaş veya kaç tepkisi vermesine yol açar.

Aynı zamanda sinir sisteminin içinde bulunduğu karmaşa, beyninin yüksek düşünceleri yöneten merkezini baskılar. Birdenbire önceden hazırladığın cümleleri hatırlayamaz hâle gelirsin. Çuvalladığını düşünürsün; hatta daha da kötüsü, ortada komik bir şey yokken gülmeye başlayabilirsin.

Kalp ve Akciğerler

Adrenalin nabzını tetikler, kalp atışların hızlanır.
Hızlı çarpan kalbin ekstra oksijene ihtiyaç duyar. Akciğerlerin refleks olarak en üst seviyede çalışmaya başlar. Bu esnada derin ve yavaş nefesler alarak onları beslemezsen başın dönebilir.

Kaslar

Kasların (hatta ses tellerinin etrafındaki kaslar da) gerilir. Bu nedenle sesin ve ellerin titreyebilir. Küçük bir tavsiye: Eğer ellerin titrerse, onları birbirine kenetleyerek dizlerinin üstünde tut.

Cilt

İçinde bütün bu kargaşa yaşanırken vücudun terlemeye başlar. Ancak bu soğuk bir terlemedir çünkü kas hareketlerini düzenli tutabilmek için kan cilt yüzeyinden uzaklaşmıştır. Maalesef bu da ellerinin nemli ve soğuk olmasına, yüzünün solgunlaşmasına neden olur. Bunu önlemek için iş görüşmesine gitmeden önce bir miktar otobronzan sürebilirsin.

Sindirim Sistemi

Seni enerjik tutmak için vücudun sindirim sistemini ve tükürük bezlerini yavaşlatmaya başlar. Ağzının kupkuru olduğunu hissedebilirsin.

Boşaltım Sistemi

Vücudunda oluşan stres idrar sistemini de etkiler. Bu nedenle görüşme odasına en yakın tuvaletin nerede olduğunu öğrenmen, hatta görüşmeye girmeden önce kullanman iyi olur.

Bağışıklık Sistemi

Vücudun, gerilimi hissederek ekstra bağışıklık sistemi hücreleri devreye sokar. Geçici olarak, enfeksiyon veya yaralanmaya karşı savaşma gücün artar.
Görüşme haftası boyunca, savunma gücünü arttırmak için uykunu iyi almalısın. Randevuna tam zamanında git; telaş içinde olursan stresin artar. Son olarak, derin nefesler almayı unutma!

Kaynak: womenshealth

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Yazıya Benzer İçerikler

- Advertisement -İş görüşmesinde fizyolojide neler oluyor? - mutlu   ocuk kare - İş Görüşmesinde Fizyolojide Neler Oluyor?

Yeni İçerikler

İlham Veren Öğrenme Anları Fotoğrafları

Uluslararası fotoğrafçıların ilham verici çekimleri, öğrenmenin ve birbiriyle bilgi paylaşımının önemini ortaya koyuyor: sınıflardan manastırlara, aşağıdaki en...
video İş görüşmesinde fizyolojide neler oluyor? - ico video large - İş Görüşmesinde Fizyolojide Neler Oluyor?

Başarı(sızlık) Yazılımımız Nasıl Çalışıyor?

Kigem Akademi kurucusu Mümin Sekman’ın bir süredir beklenen TEDx konuşması yayınlandı. Yazar konuşmasında Her Şey Seninle Başlar kitabından bir bölüm ve birkaç...

Ruh Sağlığı ile Komplo Teorileri Arasında İlişki Var Mı?

Ruh sağlığı nasıl olanlar komplo teorilerine inanıyor. Akıl sağlığı ile komplo teorileri arasında bir bağlantı var mı? İşte soruların bilimsel cevabı.

İlber Ortaylı Türk Eğitimi İle İlgili Ne Düşünüyor?

İlber Ortaylı: Hiçbir yerde eğitim bu kadar soysuzlaşmış değilProf. Dr. İlber Ortaylı, Türk eğitim sisteminin, şaklabanlık ve...

Yaptığı İşten Usananlar İçin Pratik Öneriler

Her sabah erkenden kalkıp gece geç saatlerde eve dönmekten sıkıldınız mı? Özellikle de özel sektörde çalışma saatleri çok uzun sürdüğü için herkes aynı sorundan...
- Advertisement -İş görüşmesinde fizyolojide neler oluyor? - 2019 08 13 14 13 13 - İş Görüşmesinde Fizyolojide Neler Oluyor?