Cuma, Ekim 18, 2019
 • Başarı Video
 • İş Dünyası

İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru

İlgini Çekebilir

İzlenebilecek En İyi Psikolojik Filmler

Sizler İçin İzlenebilecek Psikolojik İçerikli Filmleri Derledik. Psikolojik filmlerin konularını ve fragmanlarını izleyebilirsiniz. İşte Bu filmler.  1- Yağmur Adam (Otizm) Çoğumuz, muhtemelen...

Hiper Süper Mega İğrenç Espriler…..

İşte size birbirinden iğrenç espriler. Güleyim mi gülmeyeyim mi diye düşüneceğiniz iğrenç esprileri okumaya hazır olun.İşte iğrenç esprilerBen Aydan...

Beden Dili (Resimli Anlatım)

Çoğu havyan türleri gibi insanların da erkeği dişi yaklaşırken hazırlık hareketleri yapar. Daha önce bahsedilen otomatik fizyolojik tepkilere ek...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır.Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır.Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir

İş arayan ve bulduğu iş için mülakata giden çoğu kişi iş görüşmeleri sırasında kendi iş ve meslek alanlarıyla ilgili olmayan sorular nedeniyle zorluk yaşar, terliyor, heyecanlanıyor. Ancak çoğu mülakat sorusu tahmin edilebilir niteliktedir. Aşağıdaki listeyi çalışıp cevaplarınızı hazırladığınız takdirde, tüm öz güveninizle mülakata hazır olacaksınız.

1. ZAYIF YÖNLERİNİZ NELERDİR?

zayıf - zay f - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - zay C4 B1f - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 SoruBu soru hepsi arasında en zorlu olanıdır. Zayıflıklarınızı minimum şekilde gösterip güçlü yönleriniz üzerinde odaklanın. Kişisel özelliklerinizden değil, profesyonel anlamda size yardımı dokunacak çalışmalarınızdan bahsedin.

Örneğin: ” İletişim konusunda yeteneklerimi geliştirmek için daima çalışırım, hatta bu konuda bana çok yardımcı olan profesyonel gruplara bile katıldım.”

2. NİÇİN SİZİ İŞE ALMALIYIZ?

sizce-sizi-neden-ise-almaliyiz_293934 - sizce sizi neden ise almaliyiz 293934 - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - sizce sizi neden ise almaliyiz 293934 - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 SoruDeneyimlerinizi özetleyin.

Örneğin:” Son beş yılda finansal endüstri alanında kendimi çok geliştirdim ve çalıştığım firmaların tasarruflarını arttırdım. Sizin firmanızda da büyük değişiklikler yapabilir ve takımınız için harika bir üye olabilirim.”.

3. NİÇİN BURADA ÇALIŞMAK İSTİYORSUNUZ?

is-gorusmesi (1) - is gorusmesi 1 - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - is gorusmesi 1 - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soruİş görüşmesinde karşınızdaki kişi sizden sadece özgeçmişinizde bulunanları ve sadece açık bir pozisyon olduğu için onlarla çalışmak istediğinizi duymak istemez.

Örneğin: ” İlkeleri benim değerlerimle uyuşan, çalışmaktan zevk alabileceğim birkaç ana firma belirledim ve siz de bu listemin en üstünde yer alıyorsunuz.” gibi bir cevap çok daha etkili olur.

4. HEDEFLERİN NELERDİR?

hedeflerin ne - hedeflerin ne - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - hedeflerin ne - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 SoruKısa vadeli, bütün geleceğinizi kapsamayan hedeflerinizden bahsetmeniz bu soruya verilecek en iyi cevap olur.

Örneğin:” Kısa vadede önü açık bir firmada işe başlamak istiyorum. Uzun vadede ise firmamın hedeflerine göre benim de hedeflerim değişebilir. Umarım ilerleyen yıllarda sorumluluk sahibi bir pozisyonda çalışabilirim.

5. ÖNCEKİ İŞİNİZDEN NİÇİN AYRILDINIZ VEYA AYRILIYORSUNUZ?

niçin burada çalışma - ni in burada  al  ma - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - ni C3 A7in burada C3 A7al C4 B1 C5 9Fma - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru
Eğer işsizseniz bu durumu pozitif göstermeye çalışın.

Örneğin:” Firmam üç kere çalışan sayısını azalttı. İlk ikisinde işten çıkarılmadım ancak üçüncüsünde çok büyük bir grupla beraber ben de işten çıkarıldım.”

Eğer işten çıkarılmadıysanız bir sonraki işinizde ne aradığınız üzerinde durun.

Örneğin:” İki yılın ardından takım çalışmasına önem veren ve deneyimlerimi paylaşabileceğim bir firmada çalışma kararı aldım.”

6. EN SON NE ZAMAN İŞİNİZDEN ÇOK KEYİF ALDINIZ?

önceki işten ayrılma -  nceki i ten ayr lma - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - C3 B6nceki i C5 9Ften ayr C4 B1lma - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru
İşveren sizi nelerin motive ettiğini bilmek ister. Eğer bu soruya bir örnekle cevap verebilirseniz, işverenin öncelikleriniz hakkında daha fazla bilgisi olur.

Örneğin:” En son işimden çok keyif alıyordum; çünkü direk müşterilerle ve onların sorunlarıyla ilgileniyordum ve bu benim için çalışmanın en güzel yanı.”

7. DİĞER ADAYLARIN YAPAMAYACAĞI NE YAPABİLİRSİNİZ?

diğerlerinin yapamadığı - di erlerinin yapamad    - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - di C4 9Ferlerinin yapamad C4 B1 C4 9F C4 B1 - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 SoruSizi eşsiz kılan şey nedir? Bu soru deneyimlerinizi, yeteneklerinizi ve kişisel özelliklerinizi değerlendirmek amacıyla sorulur. Az ve öz cevap verin.

Örneğin:” Teknik konularda çok geniş bilgiye sahibim ayrıca müşterilerle çok güçlü ilişkiler kurabilirim. Bunlar da beni hem teknik, hem de sosyal açıdan çok başarılı kılar.”

8. ESKİ PATRONUNUZUN HAKKINIZDA SÖYLEDİĞİ 3 POZİTİF ŞEY NEDİR?

patron ne dedi - patron ne dedi - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - patron ne dedi - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 SoruBu soru sayesinde eski performansınız rahatlıkla değerlendirilebilir. Başkalarının cümlelerini kullanmak kendinizi övmenin en harika yoludur.

Örneğin:” Eski patronum, sahip olduğu en iyi tasarımcının ben olduğumu, bana çok güvendiğini ve hassasiyetimi sevdiğini söylerdi.”

9. MAAŞ BEKLENTİNİZ NEDİR?

maaş beklentin - maa  beklentin - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - maa C5 9F beklentin - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soruİşverenin sizden bir maaş belirlemiş olması sizin için bir avantajdır. Kendi alanınızdaki ortalama maaş miktarı ile ilgili bilgi sahibi olun.

Cevabınız “Eğer işe alınırsam uygun bir miktar konusunda anlaşabileceğimize eminim. Benim özgeçmişime sahip birine normal koşullarda ne kadar maaş veriyorsunuz?

10. EĞER BİR HAYVAN OLSAYDINIZ, NE OLMAK İSTERDİNİZ?

hayvan - hayvan - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - hayvan - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soruİşverenler bu tip bir psikolojik soruyu hızlı cevap verip veremediğinizi görmek için sorarlar. Eğer ”tavşan” derseniz, pasif bir kişi olduğunuz izlenimi yaratırsınız. Eğer “aslan” derseniz, agresif görünürsünüz. İşe alınmanız için nasıl bir kişiliğe sahip olmanız gerekiyor? Ve nasıl bir izlenim bırakmak istersiniz?

Bir Mülakat Karikatürü

yigit_ozgur_mulakat - yigit ozgur mulakat - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru - yigit ozgur mulakat - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru
Büyütmek İçin Resmin Üstüne Tıklayınız

Yazarmonster

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Yazıya Benzer İçerikler

- Advertisement -- mutlu  ocukk - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru

Yeni İçerikler

Yaptığı İşten Usananlar İçin Pratik Öneriler

Her sabah erkenden kalkıp gece geç saatlerde eve dönmekten sıkıldınız mı? Özellikle de özel sektörde çalışma saatleri çok uzun...

Kişisel Sınırlar ve İletişim

Ugur, çocukları uyutmaya giden karısının çantasının içindeki telefonuna gizlice bakıyordu ki tam o sırada karısı salona girdi ve yine büyük bir kavga koptu.Yıldız’ın kayınvalidesi...

Gençlik Dönemi

Kişi fırtınalarla başa çıkmak için bu dönemde rehbere ihtiyaç duyuyor. Sık değişen sınav sistemi ile birlikte kendisinde ve ailesinde artan kaygılar gençlerin kişilik gelişim sürecini...

Türkler Hediyeye Para Harcamayı Seviyor

Mastercard, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 18 ülkede hediye alışverişi tercihlerini yayınladı. Buna göre, Türkiye’de her 6 kişiden 1’i sevdikleri için hediye almaya...

Çocuklara Asla Söylenmeyecek Kelimeler

Ebeveyn olmak gerçekten çok zor bir iş. Çocuğun fizyolojik ihtiyaçlarının karşılamaya çalışırken onu duygusal açıdan doyurabilmek, sorularına doğru yanıtları, doğru şekilde verebilmek...
- Advertisement -- 2019 08 13 14 13 13 - İş Mülakatlarında Sorulan En Popüler 10 Soru